جاذبه های گردشگری

لوکس‌ترین قطار‌های دنیا متعلق به کجاست

لوکس‌ترین قطار‌های دنیا دقیقا همان چیزیست که امنیت، آسایش و لوکس بودن را در کنار هم حفظ کرده است و افراد زیادی هستند که به دنبال تجربه سفر با چنین قطار‌هایی می‌باشند. اگر شما هم دوست دارید یکی از لوکس‌ترین قطار‌های دنیا را انتخاب و سفری هیجان انگیز و به یادماندنی را با آن‌ها تجربه کنید، در ادامه با ما باشید.


قطار بلموند سلطنتی اسکاتلند

یکی از لوکس‌ترین قطار‌های دنیا قطار بلموند اسکاتلند می‌باشد که دکوراسیون داخلی آن کاملا به سبک سلطنتی و بسیار شیک طراحی شده است. طراحان این قطار نوع چیدمان و وسایل و تجهیزات قطار بلموند را به گونه‌ای انتخاب کرده اند که سال‌های ۱۹۶۰ میلادی را برای مسافران یادآوری میشود. استفاده از دکوراسیون چوبی و مبلمان‌هایی با روکش مخمل و پرده‌های سلطنتی و تماشا کردن مناظر فوق العاده زیبا از پنجره‌های قطار و خوردن غذا‌های متنوع گوشه‌ای از زیبایی‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد این قطار به شمار میرود. با توجه به شرایط موجود در قطار تنها ۴۰ نفر در آن امکان حضور دارند و در مجموع شامل ۱۰ ایستگاه می‌باشد.


قطار مهاراجه هند

قطار مهاراجه هند

برای معرفی دومین مورد از لوکس‌ترین قطار‌های دنیا به هند سفر می‌کنیم! البته اغلب افراد قطار‌های هند را شلوغ و پرجمعیت با مسافرانی که حتی بر روی سقف‌های آن قرار گرفته اند تصور می‌کنند، اما این یک تصور همیشگی نیست و با دیدن قطار مهاراجه نضرتان کاملا تغییر خواهد کرد. قطار مهاراجه یکی از زیباترین قطار‌های دنیا می‌باشد که با قدم گذاشتن در آن زندگی تجملاتی و سلطنتی این مرز و بوم را بخاطر خواهید آورد. استفاده از مبلمان و سرویس چوب‌های استیل با حاشیه‌های طلایی، در و دیوار پر از وسایل تزئیناتی گران قیمت و خوردن غذا در رستورانی با وسایل کاملا شیک تجربه‌ای متفاوت از سفر‌های ریلی را به همراه دارد.
سوار شدن بر لوکس‌ترین قطار دنیا دارای محدودیت‌هایی می‌باشد که محدود بودن ظرفیت در آن‌ها مهم‌ترین مورد است. قطار مهاراجه نیز از این قضیه مستثنی نیست و تنها ۸۸ نفر ظرفیت دارد. علاوه بر زیبایی داخلی این قطار، نمی‌توان از مسیر بسیار عالی و سفر به پنج شهر معروف هند با آن غافل شد.


قطار ارابه طلایی

قطار ارابه طلایی

برای معرفی لوکس‌ترین قطار‌های دنیا باز هم به هند سفر می‌کنیم و این بار در جنوب این کشور پهناور به سراغ قطار ارابه طلایی می‌رویم. این قطار که تنها قطار لوکس در جنوب هند می‌باشد، دارای ۴۴ کابین شبیه به معابد باستانی می‌باشد و برنامه سفر با آن شامل تور ۷ روز و ۸ شب است. تجهیزات بسیار لوکس، تلویزیون‌های LCD، کمد‌های لباس و دکوراسیون داخلی سلطنتی و حمام اختصاصی از جمله امکانات موجود در قطار ارابه طلایی می‌باشد و البته از صندلی‌های ماساژور آن نمی‌توان چشم پوشی کرد.

قطار لوکس‌ ارابه طلایی

سفر با لوکس‌ترین قطار دنیا زمانی می‌تواند زیباتر باشد که بتوان مسیری عالی را با آن طی کرد و در قطار ارابه طلایی این فرصت فراهم می‌گردد. چون تور ۷ روز و ۸ شب آن شامل عبور از حیات وحش و عبور از کنار سواحل عجیب و غریب است.


قطار ونیز سیمپلون اورینت اکسپرس VSOE

قطار ونیز سیمپلون اورینت اکسپرس VSOE

برای سفر با قطار از لندن به استانبول با قطار می‌توان یکی از لوکس‌ترین قطار‌های دنیا یعنی ونیز سیمپلون اروینت را انتخاب کرد که تجربه‌ای متفاوت را به همراه دارد. این قطار ۲۰۰ نفر ظرفیت دارد و در برخی از سفر‌های ویژه تعداد مسافران به ۱۰۰ نفر کاهش پیدا میکنند. سوئیت‌های مجلل این قطار با دکوراسیون بسیار عالی و کاملا سلطنتی، حمام‌های اختصاصی، رستوران عالی با منوی غذایی متنوع و با کیفیت شرایط بسیار خوبی را برای سفر فراهم می‌کنند. نوع طراحی داخلی این قطار مشابه با ۱۹۲۰ میلادی بوده و شیک بودن را با مسیر ریلی بسیار زیبا از لندن به پاریس، ونیز و استانبول به نهایت خود رسانده است.


عقاب طلایی Golden Eagle، اروپاعقاب طلایی Golden Eagle، اروپا

برای سفر به اطراف سیبری و لذت بردن از مناظر خارق العاده آن، قطار عقاب طلایی یکی از بهترین انتخاب‌ها می‌باشد. این قطار که از سال ۲۰۰۷ به لیست لوکس‌ترین قطار‌های دنیا اضافه شده است، در مجموع دارای سوئیت‌های کلاس طلایی، نقره‌ای و امپریال می‌باشد. غذا‌ها و نوشیدنی‌های موجود در این قطار بسیار با کیفیت و متنوع بوده و در مناطق مختلقی مانند روسیه، آسیای میانه، ایران و اروپای شرقی سفر می‌کند.


قطار ریلی ریووس آفریقا

قطار ریلی ریووس آفریقا

در نظرسنجی انجام شده در انجمن IRT، قطار ریلی ریووس آفریقا یکی از لوکس‌ترین قطار‌های دنیا انتخاب شده است. این قطار با داشتن دکوراسیون چوبی از جنس ساج و رستورانی با دکوراسیون قدیمی و مناظری فوق العاده زیبا از طبیعت شگفت انگیز آفریقا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای داشتن سفری کاملا متفاوت خواهد بود.
با قطار ریلی ریووس می‌توانید حیات وحش آفریقا در کیپ تاون و سافاری در حیات وحش نامبیا را ببینید و لذت ببرید. این قطار در مجموع دارای ۷۲ نفر ظرفیت می‌باشد و سوئیت‌های موجود در آن شامل Pullman، deluxe و royal suites می‌باشد که در تمام آن‌ها دکوراسیون بسیار زیبا و کاملا کلاسیک به چشم میخورد. سوئیت‌های این قطار تا قبل از معرفی قطار مهاراجه به عنوان بزرگترین سوئیت‌های لوکس در قطار شناخته شده بودند.


قطار Palace on Wheels

قطار Palace on Wheels

نامی که برای قطار Palace on Wheels انتخاب شده است می‌تواند به خوبی گویای این باشد که این قطار از لوکس‌ترین قطار‌های دنیا می‌باشد. قصر روی چرخ توصیف بسیار واقع بینانه برای این قطار می‌باشد، چون در این قطار زندگی سلطنتی در قصر‌های باستانی به تصور کشیده شده است. نوع دکوراسیون داخلی و همچنین غذا‌های ارائه شده در رستوران‌های کاملا مجلل این قطار به سبک پادشاهان هندوستان طراحی و ارائه شده اند. سالن‌های غذا خوری بسیار شیک، سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی، تماشای فیلم در تلویزیون‌های ال سی دی، ارائه مجلات و کتاب‌های متنوع و تماشای مناظر فوق العاده زیبا تنها گوشه‌ای از زیبایی‌های قطار Palace on Wheels می‌باشند.


قطار کیوشو هفت ستاره، ژاپن

قطار کیوشو هفت ستاره، ژاپن

با توجه به تقاضای بسیار زیاد برای قطار‌های لوکس، کیوشو به عنوان اولین قطار لوکس ژاپن معرفی و در فعالیت خود را شروع نمود. دکوراسیون داخلی این قطار ترکیبی از سنت ژاپن و زندگی مدرن می‌باشد و این تلفیق را در تمام چهارده اتاق و کابین آن مشاهده کرد. کابین‌های قطار کیوشو هفت ستاره شامل deluxe A و deluxe B می‌باشد. دوازده کابین دیگر این قطار از نظر سبک دکوراسیون و تجهیزات موجود در آن‌ها کمی متفاوت و ساده‌تر هستند.


قطار کلاسیک سوئیس

قطار کلاسیک سوئیس

تماشای مناظر برفی سوئیس و عبور از مسیر‌های پرپیچ و خم ریلی یکی از بهترین تجربیاتیست که می‌توان در زندگی تجربه نمود و البته برای بسیاری از افراد در حد یک آرزوی دست نیافتنی باقی می‌ماند. برای تجربه چنین سفری کافیست قطار کلاسیک سوئیس را انتخاب کنید و از تور‌های ۱۵ و ۸ روزه آن لذت ببرید.
یکی از زیباترین صحنه‌ها در این قطار لوکس و عالی را در حین عبور از تونل‌های تاریک مناطق روستایی می‌توان مشاهده کرد، چون فضای داخلی قطار کاملا عارفانه میشود و قطعا تجربه‌ای متفاوت از سفر به سوئیس خواهد بود.


قطار آبی هند

قطار آبی هند

همان طور که تا این قسمت از مطلب متوجه شده اید، هند مرکز لوکس‌ترین قطار‌های دنیا می‌باشد و تنوع بسیار زیادی در بین آن‌ها به چشم میخورد. قطار آبی از دیگر نمونه‌های بسیار لوکس و زیبا در این کشور می‌باشد و یکی از دلایل انتخاب این قطار تور‌های عجیب و غریب و سفر به ادیسه در آن است. در طول سفر با این قطار می‌تواند آداب و رسوم عجیب و غریب گوا را ببینید و در رستوران آن غذا‌های متنوع و عالی هند را نوش جان کنید.

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/4pcrp
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا