دانستنی ها و سرگرمی

وقتی بچه‌ها با مینی‌ماشین به اتاق عمل می‌روند!

برترین ها – ترجمه از سجاد جوهردلوری: سپردن خود به دست جراحان میتواند تجربه‌ای بسیار ترسناک و پر از اضطراب باشد، حتی برای قوی‌ترین افراد و کسانی که میدانند دقیقا انتظار چه چیزی را باید داشته باشند. کودکان، اما درک نمیکنند که در اطرافشان چه میگذرد و به ناگاه از والدین خود جدا میشوند و به مکانی عجیب برده میشوند که پر از چراغ‌های پرنور و لبخند‌های مهربانانه است؛ این موقعیت بدون شک میتواند بسیار بسیار برایشان وحشت بیافریند.

در نتیجه هر چیزی که کارکنان یک بیمارستان بتوانند انجام دهند تا استرس کودکان را کاهش دهد بسیار مفید خواهد بود. چه چیزی میتواند آرامشبخش‌تر از گشت و گذار درون اتاق‌های بیمارستان باشد؟ آن هم با یک اتومبیل اسباب‌بازی؟

پزشکان خوب بیمارستان مودستو در کالیفرنیای آمریکا شرایط را برای بیماران کوچولوی آسیب‌پذیرشان به گونه‌ای فراهم کرده‌اند که با اعتماد به نفس و لبخند بر روی صورت وارد اتاق ترسناک عمل بشوند. مینی‌ماشین‌های دوست‌داشتنی برای کودکان بین دو تا هفت‌سال در نظر گرفته شده‌اند و این کودکان میتوانند حتی رنگ اتوموبیل خود را انتخاب کنند.

وقتی که بچه‌ها متوجه میشوند که میتوانند با استفاده از یک ماشین کوچک باحال وارد اتاق عمل بشوند خوشحال میشوند و در اکثر اوقات گویا ترسشان از بین میرود. به علاوه وقتی که والدین آرامش و خوشحالی کودکانشان را میبینند با آسودگی بیشتری به انتظار نتیجه‌ی جراحی مینشینند.

این ماشین‌ها هم امکان کنترل از راه دور دارند و هم خود کودکان میتوانند آن‌ها را برانند و چراغ‌های جلو و عقب آن‌ها نیز قابل استفاده است و حس واقعی رانندگی را به آن‌ها القا میکند. حتی یک دستگاه پخش موسیقی نیز بر روی آن‌ها تعبیه شده تا کودکان بتوانند موسیقی دلخواه خود را پخش کنند و همین موضوع خوشحالی آن‌ها را بیشتر میکند.

به همراه هم عکس‌های این کوچولو را تماشا میکنیم که چگونه فارغ از اضطراب اتومبیل خود را به سوی اتاق عمل میراند.

وقتی بچه‌ها با مینی‌ماشین به اتاق عمل می‌روند!

وقتی بچه‌ها با مینی‌ماشین به اتاق عمل می‌روند!

وقتی بچه‌ها با مینی‌ماشین به اتاق عمل می‌روند!

منبع: boredpanda

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/xaFiN
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا