جاذبه های گردشگری

آنچه زنان درباره امنیت سفر باید بدانید

امنیت زنان در سفر‌های خارجی، سفر‌های انفرادی، اقامت در هتل و تردد در سطح شهر، مستلزم رعایت کردن برخی از نکات می‌باشد، که تمام زنان باید از آن‌ها اطلاع داشته باشند. مهم‌ترین نکات امنیتی برای سفر زنان عبارتند از:


۱- جلب توجه نکنید
۲- به نوع نگاه دیگران توجه نکنید
۳- با زبان اصلی مقصد سفر آشنا باشید
۴- جاذبه‌های گردشگری مقصد و بهترین مکان برای اقامت را بشناسید
۵- سعی کنید از بیرون رفتن در شب خودداری کنید
۶- مشخصات خود را به طور کامل در زمان رزرو هتل ارائه دهید
۷- در زمان نبودتان در هتل، تلویزیون یا رادیو روشن بگذارید
۸- از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی تا حد امکان خودداری کنید
۹- از مکان‌های دور و خلوت در زمان مناسب بازدید کنید
۱۰- به دیگران اعتماد نکنید
۱۱- سلامتی خود را جدی بگیرید
۱۲- اعتماد به نفس داشته باشید
۱۳- از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید


بیدار شدن به تنهایی در شهری عجیب و غریب یکی از لذت‌بخش‌ترین احساسات در جهان است و بدون شک، زنان هم حق دارند تا این احساسات را به خوبی تجربه کنند. کافیست تا نکات امنیتی سفر برای زنان را مد نظر داشته باشند تا سفر‌های ناب و خوشی را پشت سر بگذارند. از جمله نکات مهم امنیت زنان در سفر می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:  • برای حفظ امنیت در سفر، باید از جلب توجه کردن به شدت خودداری کنید. لباس ساده و نسبتا پوشیده به تن کنید و از درست کردن مو به شکل عجیب یا آرایش خاص، اجتناب کنید.

  • ممکن است در جایی نگاه مردم شما را مضطرب یا ناراحت کند. اصلا به این موضوع توجهی نکنید. به کار خود ادامه دهید، در نهایت دیگران خسته خواهند شد و از نگاه کردن دست بر می‌دارند.

  • حتما برای حفظ امنیت در سفر، چندین کلمه به زبان اصلی شهر یا کشوری که در آن قرار دارید، یاد بگیرید.

  • در مورد جاذبه‌های گردشگری مقصد، نحوه رفت و آمد، بهترین مکان برای اقامت و هر آنچه که در این باره نیاز دارید، قبل از سفر تحقیق کنید و یک برنامه تهیه کنید.

  • کیف کوچکی را به این سفر اختصاص دهید تا جا‌به جایی آن در هر جایی به آسانی انجام شود. یکی از مهم‌ترین نکات امنیت زنان در سفر این است که، همیشه وسایلتان را کنار خود نگه دارید.

  • دوستانه و محترمانه رفتار کنید، اما خیلی صمیمی نشوید. تا کسی را به خوبی نشناخته‌اید با او همراه نشوید.

  • شاید مردم بخواهند با شما عکس بیاندازند. نترسید یا متعجبانه رفتار نکنید. می‌توانید با احترام خواسته‌ی آنان را رد کنید و به راه خود ادامه دهید.

  • هیچ فرقی نمی‌کند کجای دنیا باشید، امنیت زنان در سفر یا در محل زندگی خود، تا حد زیادی با بیرون نرفتن در طول شب برابری میکند.

  • برای حفظ امنیت در سفر، سعی کنید از زبان بدن کمتر استفاده کنید.


امنیت زنان در هتل

امنیت زنان در هتل

همان طور که قبلا اشاره کردیم، امنیت زنان در سفر به میزان امنیت آن‌ها در هتل نیز بستگی دارد. رزرو هتل بخش جدایی ناپذیر در هر سفر؛ مخصوصا سفر‌های خارجی می‌باشد که امنیت در آن به رعایت کردن برخی نکات وابسته می‌باشد. از مهم‌ترین نکات امنیت زنان در هتل عبارتند از:

مشخصات خود را کامل بگویید

بسیاری از مسافران هنگام رزرو هتل تنها نام خانوادگی خود را عنوان می‌کنند، اما اگر شما به تنهایی سفر می‌کنید، باید نام و نام خانوادگی خود را به طور کامل بیان کنید تا ثبت شود.

توهم ایجاد کنید

هنگام تحویل گرفتن اتاق از خدمه بخواهید که دو کلید را به شما تحویل دهند. هم از این طریق نشان می‌دهید که نمی‌خواهید در زمان نبودنتان کسی وارد اتاقتان شود و همچنین هنگام خروج از اتاق می‌توانید تلوزیون را روشن بگذارید تا این توهم را ایجاد کنید که کسی در اتاق است.

درخواست خود را مطرح کنید

برای حفظ امنیت در هتل از رزرو اتاق در طبقه اول به شدت خودداری کنید، زیرا رفت و آمد برای افراد مشکوک راحت‌تر است. چندین طبقه بالاتر را رزرو کنید و همچنین از پذیرش اتاق در ساختمانی که از ساختمان اصلی هتل جدا است، اجتناب کنید. این درخواست‌ها را قبل از ورودتان با هتلدار در میان بگذارید.

فراموش نکردن ایمنی برابر است با امنیت زنان در هتل

اطمینان حاصل کنید که تمامی در و پنجره‌های اتاق از داخل به خوبی قفل می‌شوند. اگر قفل در یا پنجره‌ها خراب است، درخواست کنید تا اتاق امن دیگری در اختیار شما بگذارند.

برای حفظ امنیت در هتل، سوال کنید

اگر کسی درب اتاق شما را زد و خود را خدمه معرفی کردید، قبل از باز کردن در از او بپرسید که چه کاری دارد. اگر به موضوع مشکوک شدید، از او نامش را بپرسید و با مدیریت هتل تماس بگیرید تا از این مورد مطمئن شوید.


امنیت زنان در سفر‌های انفرادی

امنیت زنان در سفر تنها به معنای سفر‌های خارجی نبوده و قطعا در سفر‌های داخلی هم باید به شدت مورد توجه قرار گیرد. تفاوتی ندارد به چه دلیل به یکی از شهر‌های کشورمان یا سایر نقاط دنیا سفر کنید، در هر صورت در سفر‌های انفرادی این نکات امنیتی زنان در سفر را آویزه‌ی گوشتان کنید و با خیال آسوده از تمام لحظاتتان لذت ببرید.

امنیت زنان در سفر‌های انفرادی

تکنولوژی زنگ خطری برای امنیت زنان در سفر

همیشه گفته‌ایم فعالیت زیاد در صفحات اجتماعی هنگام سفر، باعث می‌شود برخی از افراد از موقعیت شما سوء استفاده کنند. بهتر است برای اینکه از سفر لذت و بهره بیشتری ببرید و طعم امنیت در سفر را بچشید، وسایل الکترونیکی را کنار بگذارید. فقط هرازچند گاهی دوستان و خانواده را از این طریق در جریان احوال خود قرار دهید تا جای هیچ‌گونه نگرانی نماند.

تنها نمانید

هنگام گشت و گذار در اطراف شهر، به خصوص شب‌ها، بهترین کار این است که با دیگران همراه شوید. حداقل یک نفر همراه خود داشته باشید تا هم از مسیر لذت بیشتری ببرید و هم خیالتان راحت باشد. در طول روز نیز از رفتن به مکان‌های خلوت به تنهایی خودداری کنید.

مشکوک باشید

سفر گاهی اوقات کمی خسته‌کننده می‌شود، اما نباید اجازه دهید این خستگی، باعث کم شدن توجه شما از محیط اطراف شود. از نزدیک شدن افراد غریبه آن هم به صورت ناگهانی و اتفاقی، بترسید. حتی دیده شده که کودکان بیشتر از مردان و زنان توانسته‌اند نظر مسافران را جلب کنند و به یک‌باره جیب آنان را خالی کنند. پس برای حفظ امنیت زنان در سفر، باید نسبت به محیط اطراف و آدم‌ها مشکوک و محتاط بود.

نکات مهم برای امنیت زنان در سفر

سلامت خود را حفظ کنید

در سفر انرژی زیادی را از دست خواهید داد، پس از راه رفتن زیاد و خوردن غذا‌های نامناسب به شدت خودداری کنید. برای هر روز برنامه داشته باشید و در این میان زمانی را هم به انجام چندین حرکت ورزشی ساده اختصاص دهید. از خوردن غذای سالم و آب آشامیدنی سالم هم غافل نشوید.

با اعتماد به نفس باشید

هنگام راه رفتن، خرید، سفارش غذا و یا هر چیز دیگر، با اعتماد به نفس و اطمینان نگاه کنید. طبق تحقیقات، زنانی که تنها هستند و ترس خود را نشان می‌دهند، بیشتر مورد آسیب قرار می‌گیرند. افرادی که ترسیده‌اند، طعمه خوبی برای سرقت هستند. پس نگذارید کسی متوجه نگرانی شما یا حتی مسافر بودنتان شود.

وسایل نقلیه عمومی بهترین انتخاب برای حفظ امنیت زنان در سفر

اگر به دنبال حفظ امنیت زنان در سفر هستید، استفاده ازوسیله نقلیه عمومی قطعا امن‌ترین انتخاب است، اما در مورد تاکسی کمی باید تردید کرد. شما یک زن تنها هستید و مقدار زیادی پول همراه دارید. این موضوع می‌تواند هر کسی را وسوسه کند. اگر اتفاق خاصی هم نیوفتد، ممکن است از شما کرایه بیش از حد مطالبه کنند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که بیشتر از اتوبوس و مترو برای رفت و آمد استفاده کنید.

نکات مهم برای امنیت زنان در سفر

مراقب دزد‌ها باشید

افراد جیب‌بر و دزد در همه جا وجود دارند، فرقی نمی‌کند شما تنها باشید یا در میان جمعیت یک اتوبوس توریستی! در هر جایی اگر از حضور شخصی احساس ناراحتی کردید، اصلا مضطرب نشوید، بلکه از او بپرسید که به کدام سمت می‌رود شما دقیقا سمت مخالف را برای ادامه راه انتخاب کنید. همیشه به احساسات درونی خود احترام بگذارید. اگر در جایی احساس خطر می‌کنید یا برخی از علایم هشداری را مشاهده می‌کنید، به حس خود اعتماد داشته باشید و برای حفظ امنیت در سفر محل را سریعا ترک کنید.


منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/ViyGA
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا