جاذبه های گردشگری

هنگام گم شدن در جنگل چه کار باید کرد؟

سفر به جنگل در عین اینکه می‌تواند تجربه‌ای فراموش نشدنی باشد، اما با گم شدن و یا مجروح شدن، به تجربه‌ای تلخ تبدیل شود. با این حال باید بدانید که چگونه با این مشکلات روبرو شوید.


۱. ترس و وحشت را کنار بگذارید
ترس می‌تواند خطرناک‌ترین چیز باشد، زیرا با از دست دادن تمرکز، طریقه‌ی استفاده‌ی مفید از وسایلی که همراه دارید را فراموش می‌کنید. لحظه‌ای که متوجه می‌شوید گم شده اید، قبل از انجام هر کاری دیگر، متوقف شوید. یک نفس عمیق بکشید و آرام باشید. قبل از هرکاری بنشینید، فکر کنید، محیط اطراف را به خوبی مشاهده کنید و با جمع آوری وسایل برای بقای خود تلاش کنید.


علامت گذاری کنید۲. علامت گذاری کنید
جایی که هستید را نقطه‌ی صفر در نظر بگیرید. یک راه برای علامت گذاری با هر وسیله‌ای که می‌توانید، پیدا کنید. همچنین باید نکاتی را هم بدانید، مثلا اینکه خورشید از شرق طلوع می‌کند و از غرب غروب، قطب نما در جهت عقربه‌های ساعت از بالا (۱۲)، شمال، شرق، جنوب، غرب می‌باشد. یاد گرفتن جهات از طریق ستاره شناسی نیز می‌تواند در این هنگام ارزشمند باشد.


در یک مکان بمانید۳. در یک مکان بمانید
ماندن در یک جا می‌تواند از شانس پیدا کردن مسیر توسط خود شما بکاهد، اما انرژی شما را ذخیره می‌کند و ممکن است توسط کسی پیدا شوید. همچنین اگر با شخص دیگری هستید، به هیچ عنوان از یکدیگر جدا نشوید.


آتش درست کنید۴. آتش درست کنید
چوب خشک جمع کنید و با آتش زا یک آتش دست و پا کنید. حتی اگر هوا گرم هم باشد باز شما به آتش نیاز دارید. به وسیله آتش می‌توانید خود را به دیگران نشان دهید و همچنین در شب به کمک شما می‌آید. فقط دقت داشته باشید که آتش را در جایی امن برپا کنید تا باعث آتش سوزی نشوید.


سر و صدا کنید

۵. سر و صدا کنید
با سوت زدن، فریاد، آواز خواندن و یا کشیدن سنگ‌ها به یکدیگر ایجاد سر و صدا کنید تا دیگران از وجود شما و همچنین مکان شما مطلع شوند. همچنین روشن کردن آتش در جایی امن نیز راهی برای باخبر کردن دیگران است.


پیدا کردن آب و درست کردن پناهگاه

۶. پیدا کردن آب و درست کردن پناهگاه
اولین چیزی که برای بقای شما مورد نیاز است، آب است. در حالت کلی بدن می‌تواند ۳ روز بی آبی را تحمل کند، اما از روز دوم شما حال خوبی نخواهید داشت. پس باید به دنبال منبعی برای تامین آب مورد نیاز باشید. بعد از پیدا کردن آب باید آنرا پاک کنید. برای تصفیه آب باید آنرا بجوشانید و یا از قرص‌های تصفیه‌ی آب استفاده کنید؛ و در نهایت باید پناهگاهی برای خود درست کنید تا از آب و باد در امان بمانید.


مترجم:سحر مردانه   |  منبع: www.wikihow.com

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/JJZWi
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا