جاذبه های گردشگری

راههای کاهش هزینه موبایل در سفرهای خارجی

هزینه‌های موبایل در سفر – هنگامی که در سفر هستید، تلفن همراه به یکی از دوستان ثابت شما تبدیل می‌شود. از این دوست صمیمی برای جهت یابی، برقراری ارتباط، ترجمه و … استفاده می‌کنید. اما زمانی که توریست باشید و سفر شما یک سفر خارج از کشور باشد، همین دوست صمیمی می‌تواند هزینه‌های گزافی را برای شما رقم بزند. اینک کوله پشتی راه‌های کنترل و کاهش هزینه‌های موبایل در سفر‌های خارجی را به شما همراهان نشان می‌دهد.


۱. سرویس‌های فعال اپراتور مخابراتی خود را بررسی کنید:
باید بررسی کنید تا مطمئن شوید که آیا سرویس دهنده‌ی شما، در کشور مقصد نیز فعالیت‌هایی دارد یا خیر! برخی اوقات دیده می‌شود که با فعالیت ارائه دهندگان خدمات، هزینه‌های شما هم در کشور خارجی تغییری نمی‌کند یا زیادی تغییر نمی‌کند.

سرویس داده‌های موبایل را خاموش کنید

۲. سرویس داده‌های موبایل را خاموش کنید
برای اینکه از خاموش بودن داده‌ها اطمینان حاصل کنید، بهتر است چندین بار آنرا چک کنید. درصورت روشن بودن داده‌ها در زمان فرود هواپیما، ممکن است با هزینه باور نکردنی روبرو شوید.

 

لطفا تلفن همراه را در حالت پرواز قرار داده تا شارژ باتری بیشتر حفظ شود

از wi fi عمومی استفاده نکنید

۳. از wi fi عمومی استفاده نکنید
به محض اینکه وای فای عمومی و رایگان دیدید، سریع به آن وصل نشوید. این میتواند وسوسه انگیز باشد، اما عواقب بدی برای شما داشته باشد. هکر‌ها از این طریق به راحتی می‌توانند به تمامی اطلاعات پنهان شما دست یابند.

سیم کارت محلی کشور مقصد

۴. از سیم کارت محلی کشور مقصد استفاده کنید
اگر قصد دارید برای مدتی در جایی بمانید، دیگر نیاز نیست تلفن همراه خود را خاموش کنید، می‌توانید یک سیم کارت محلی خریداری کنید و تمام محدودیت‌های ارتباطی را دور بزنید.

 موبایل های دو سیم کارت

۵. استفاده از موبایل های دو سیم کارت
اغلب تلفن همراه‌های موجود در بازار، قابلیت استفاده از دو سیم کارت را دارند. پس شما می‌توانید با خرید سیم کارت محلی، از اینترنت آن استفاده کنید در صورتی که با همان خط خود برای ارسال پیام استفاده می‌کنید.

نقشه راهنمای سفر را دانلود کنید

6. قبل از سفر نقشه راهنمای سفر را دانلود کنید
نقشه های گوگل به شما امکان دانلود نقشه ی یک مسیر را می دهند تا در زمانی که به اینترنت وصل نیستید و راه را هم گم کرده اید به راحتی از آن استفاده کنید.

 برنامه‌های فعال روی گوشی۷. متوقف کردن کامل برنامه‌های فعال روی گوشی
برخی از برنامه‌ها هستند با وجود بسته شدن باز به فعالیت خود ادامه داده و شارژ اینترنت را تمام می‌کنند. این برنامه‌ها را به طور کامل متوقف کنید و از خاموش بودن داده‌ها نیز اطمینان حاصل کنید.
 از پیام رسان‌های جدید استفاده کنید

۸. از پیام رسان‌های جدید استفاده کنید
برنامه‌هایی مانند WhatsApp، Messenger، Viber، telegram، imo و … به شما این امکان را می‌دهند تا در زمان اتصال به وای فای بتوانید ارتباط تلفنی و یا تصویری برقرار کرده و دیگر برای تماس نیز هزینه‌ای اضافی پرداخت نکنید.

از Google Translate بصورت آفلاین استفاده کنید

۹. از Google Translate بصورت آفلاین استفاده کنید
شما می‌توانید زبان محلی مورد نظرتان را با دسترسی آفلاین دانلود کنید و در زمان نیاز با ضربه زدن بر روی فلش کنار زبان به راحتی از آن استفاده کنید.

بیشتر و بهتر زندگی کنید

۱۰. بیشتر و بهتر زندگی کنید
از موقعیتی که به دست آمده به خوبی استفاده کنید، از تجربه‌ی سفر لذت ببرید و برای ساعتی هم که شده تلفن همراه خود را کنار بگذارید. با اینکار نه تنها از مسافرت لذت بیشتری می‌برید، بلکه کمتر برای دزدان وسوسه انگیز خواهید شد.


مترجم:سحر مردانه   |   منبع: metro.co.uk

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/T3kqV
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا