دانستنی ها و سرگرمی

پیک موتوری‌های ویتنام و حمل و نقل کالاهای عجیب

برترین‌ها: وسایل نقلیه دو چرخ مثل موتورسیکلت و اسکوتر، محبوب‌ترین وسایل حمل و نقل در جنوب شرقی آسیا هستند. اگر تا به حال به کشوری مثل ویتنام سفر کرده باشید، حتما متوجه شده اید که این‌ وسایل، انتخاب بیشتر مردم هستند. در شهر‌های شلوغ و متراکمی مثل هانوی، این وسایل نقلیه به مردم کمک می‌کنند از کوچه و خیابان‌های باریک عبور کنند و در زمان پارک کردن صرفه جویی کنند، همچنین به طرز جالبی برای حمل و نقل بار و کالا استفاده می‌شوند.

کیسه‌های ماهی زنده

 

عکاس بریتانیایی «جان انوک» اولین بار ۱۵ سال پیش به ویتنام سفر کرد و تحت تاثیر موتورسیکلت‌‌ها و فرهنگ موتوری این منطقه قرار گرفت. این وسایل نقلیه اسب‌های بارکش شهر هستند و به کسب و کار‌های کوچک امکان فعالیت می‌دهند. حجم باری که مردم روی موتورهای خود می‌گذارند، واقعا شگفت انگیز است.

 

موتور ویتنام

گل

 

موتور ویتنام

از موتورسیکلت‌ها برای ارسال و تحویل کالاهای متنوع و گاهی عجیب استفاده می‌شود، مثل حمل و نقل کیسه‌های ماهی زنده، تخم مرغ، گل و … این یکی از مناظری است که در ویتنام زیاد می‌بینید و مردم نمی‌توانند زندگی روزمره را بدون آن‌ها تصور کنند.

 

کیسه‌های یخ

 

موتور ویتنام

تخم مرغ

 

موتور ویتنام

هانوی ۷.۷ میلیون نفر جمعیت، پنج میلیون موتورسیکلت و نیم میلیون اتومبیل دارد. از آنجا که تقریبا همه مردم شهر یک موتور دارند، مشکلات جدی آلودگی هوا ایجاد شده است. بنابراین در سال ۲۰۱۷ دولت اعلام کرد که تردد همه دوچرخه‌های موتوری از سال ۲۰۳۰ در این شهر ممنوع خواهند شد.

 

موتور ویتنام

توپ پلاستیکی

 

موتور ویتنام
وقتی انوک این خبر را خواند، تصمیم گرفت قبل از این ممنوعیت از موتورها و کالاهای عجیبی که حمل می‌کنند، عکاسی کند. بنابراین به هانوی، ویتنام سفر و این بخش از تاریخ را مستند کرد.

لوازم ماشین

 

موتور ویتنام

آب برای ادارات

 

موتور ویتنام

 

منبع: boredpanda

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/8yQkU
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا