جاذبه های گردشگری

نکاتی در مورد هیچهایک ” رایگان سواری “

رایگان سواری – هیچهایک، دانستنی‌های سفر، کوله پشتی

نکاتی در مورد هیچهایک ” رایگان سواری “، کوله پشتی: رایگان سواری یا هیچهایک نوعی از مسافرت است که به صورت رایگان و با استفاده از وسیله‌ی نقلیه غریبه‌ها صورت می‌گیرد. البته سوار شدن بر ماشین غریبه‌ها می‌تواند خطرناک باشد، بنابراین باید به طور کامل در مورد این نوع سفر آگاهی داشته باشید و خود را آماده کنید.
نکاتی در مورد هیچهایک ” رایگان سواری “، کوله پشتی: رایگان سواری یا هیچهایک نوعی از مسافرت است که به صورت رایگان و با استفاده از وسیله‌ی نقلیه غریبه‌ها صورت می‌گیرد. البته سوار شدن بر ماشین غریبه‌ها می‌تواند خطرناک باشد، بنابراین باید به طور کامل در مورد این نوع سفر آگاهی داشته باشید و خود را آماده کنید.

همراه داشتن نقشه مناسب

۱. نقشه‌ی مناسب تهیه و همراه داشته باشید
یک نقشه‌ی خوب قطعا ارزش پول دادن دارد. با این حال اگر می‌خواهید یک نقشه‌ی رایگان تهیه کنید می‌توانید به مناطق توریستی، هتل ها، فرودگاه، ایستگاه اتوبوس یا غرفه اطلاعات توریستی بروید و درخواست یک نقشه داشته باشید. نقشه‌ای تهیه کنید که جاده ها، مناطق استراحت و ایستگاه‌های گاز را به خوبی نشان دهد. با داشتن آگاهی نسبت به این موضوع نگرانی‌های شما رفع شده و به راننده خوشبین‌تر می‌شوید.


محل مناسب در کنار جاده۲. انتخاب محل مناسب در کنار جاده

باید در مکانی بیاستید که ماشین‌ها دارای فضای مناسب برای توقف باشند. مثلا در نزدیکی رمپ‌ها که معمولا دارای ترافیکی سبک است و فضای کافی برای ایستادن دارد بیاستید. در این روش هم شما امن هستید و هم رانندگان که دارای سرعت کمتری هستند. این زمان هم به شما و هم به رانندگان امکان تصمیم گیری می‌دهد.


سبکبار و چابک باشید۳. سبکبار و چابک باشید

هر چه بار مسافرتی شما کم باشد، خود شما راحت‌تر هستید. از برداشتن چمدان به شدت خودداری کنید، به جای آن از کوله پشتی مناسب استفاده کنید.

 

وسایل مورد نیاز شما در این سفر:

حداقل دو مخزن آب، تنقلات پر انرژی، کرم ضد آفتاب و دافع حشرات، کیسه خواب و چادر کوچک، لباس اضافی، ژاکت سبک، بارانی، شارژر تلفن همراه.

 

اگر شما زن هستید و در این سفر تنها هم هستید، وسیله‌ای برای دفاع هم همراه داشته باشید.


مقصد خودرا مشخص کنید۴. نشانه داشته باشید

اگر در این کار مصمم هستید، برنامه و مقصد مشخصی دارید، یک کاغذ تهیه کرده و با پیامی کوتاه مقصد خود را بر روی آن بنویسید. نوشتن نام شهر، مشخص کردن فاصله و کشیدن شکلی شبیه لبخند، بهترین گزینه برای جذب کمک دیگران است.


همراه داشتن مدارک

۵. همراه داشتن مدارک مورد نیاز
از تمامی اسناد و مدارک خود یک کپی تهیه کرده و به ایمیل خود ارسال کنید. علاوه بر این اطلاعات کارت اعتباری خود و یک شماره از مسئول آن تهیه کنید تا در صورت گم شدن کارت بتوانید کاری کنید. حتما تاریخ گذرنامه تان را هم چک کنید.


پول در رایگان سواری۶. از نظر مالی آماده باشید

داشتن مقداری پول پشتیبان و بیمه مسافرتی را فراموش نکنید. ممکن است در سفر برای شما اتفاق و تصادفی رخ دهد، در این زمان شما نیاز به پول و بیمه مسافرتی خواهید داشت. همچنین داشتن پول به شما کمک می‌کند تا در صورت نیاز اقامتگاهی برای خود تدارک ببنید.آب و هوا در هیچهایک۷. مراقب آب و هوا باشید

بارش باران شانس شما را افزایش نمی‌دهد، مخصوصا اگر حسابی خیس هم شده باشید. با این حال برف شانس شما را برای نگه داشتن ماشین افزایش می‌دهد. برف را می‌توانید بتکانید و سوار ماشین شوید، اما اگر خیس باشید، بالشتک‌های ماشین را هم خیس خواهید کرد. بهتر است هنگام بارش باران برای ماشین منتظر نباشید، به کافه و یا رستورانی بروید تا باران قطع شود.


مترجم:سحر مردانه   |  منبع: www.wikihow.com

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/owE5j
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا