دانستنی ها و سرگرمی

عجیب‌ترین و خلاقانه‌ترین روش‌های قاچاق مواد ممنوعه

در این گزارش با عجیب‌ترین حالت‌های قاچاق که توسط ادارات گمرگ و پلیس کشف و ضبط شده آشنا خواهید شد؛ ترکیبی از روش‌های خلاقانه و ابلهانه.

۱. کوکائین جاسازی شده در آناناس

چندماه پیش پلیس اسپانیا توانست یک عملیات بزرگ قاچاق را کشف کند. پلیس کامیونی از آناناس را در بازار میوه مادرید، پایتخت این کشور کشف کرد. درون کامیون ۶۷ کیلوگرم کوکائین به قیمت چند میلیون دلار جاسازی شده بود. کوکائین کشف شده داخل آنانس‌های تازه قرار نگرفته بود بلکه آناناس‌ها را خشک کرده و آن را با کوکائین پر کرده بودند و دوباره آن را به همان شکل طبیعی بسته بودند. آناناس‌های کوکائین دار میان آناناس‌های طبیعی و عادی و خالی از مواد ممنوعه جا داده شده بودند تا با این روش پلیس را فریب دهند و این طور وانمود کنند که یک کامیون عادی با بار آناناس است که از کاستاریکا به قصد پرتغال در حال حرکت است و مسیرش از مادرید گذشته است.


۲. پنهان کردن مهاجران غیرقانونی در داشبورد ماشین

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

در سال ۲۰۰۱ میلادی عکس عجیبی در اینترنت منتشر شد؛ آن هم وقتی تکنولوژی هنوز جوان بود؛ عکسی از یک زن که در قسمت جلوی ماشین پنهان شده بود تا بتواند به طور غیرقانونی از مکزیک وارد ایالات متحده آمریکا شود. این یک ماجرای واقعی است، زیرا حالت‌های مشابهی برای انتقال غیرقانونی افراد از مراکش به اسپانیا و مناطق دیگر جهان وجود داشته است. علاوه بر قسمت جلو، صندوق و بخش عقب ماشین هم مورد استفاده مهاجران غیرقانونی قرار می‌گیرد و راننده پس از رسیدن به مقصد ماشین را خالی می‌کند.


۳. تخم پرندگان کمیاب

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

یکی از پرطرفدارترین کالا‌ها در بازار سیاه، حیوانات کمیاب و در حال انقراض هستند. برخی از ثروتمندان حاضرند پول‌های هنگفتی را برای به دست آوردن حیوانات در حال انقراض بپردازند. آنچه در تصویر نشان داده شده، بخشی از ۱۹ تخم پرنده‌ای بسیار نادر است که یک مرد ایرلندی قصد داشت آن را به انگلستان ببرد. این مرد تخم پرنده را در کمربندی که دور خود پیچیده بود پنهان کرده و قصد انتقال آن‌ها را داشت که توسط پلیس شناسایی شد. وقتی او را دستگیر کردند چند تخم به جوجه تبدیل شده بودند از جمله شاهین، عقاب و پرندگان شکاری.


۴. کوکایین در پروتز باسن

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

پروتز باسن یک نوع شورت است که داخل آن اسفنج یا سیلیکون قرار می‌گیرد و به باسن فرم و حجم مصنوعی می‌دهد. البته اینطور که پیداست یک قاچاقچی که قصد عبور از برزیل به پرتغال داشت، از این کارکرد پروتز باسن سوءاستفاده کرد و دو کیسه به شکل پروتز را درون لباس شنا جاسازی کرده بود که حدود ٢ کیلوگرم کوکایین در آن قرار داشت.


۵. قاچاق با استفاده از گچ گرفتگی‌ها

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

این روش قاچاق عجیب، اما بسیار شایع و تا حدودی نخ نما شده است. در فرودگاه‌ها به خصوص فرودگاه‌های ایالات متحده آمریکا افرادی با گچ گرفتگی در پاهایشان دیده می‌شوند. ممکن است این گچ گرفتگی‌ها ترفند قاچاقچیان برای جا به جا کردن مواد مخدر و ممنوعه باشد تا با آن از مرز‌ها و امنیت فرودگاه‌ها به راحتی عبور کنند. در این عکس مردی را می‌بینیم که از جامائیکا به ایالات متحده آمریکا می‌رود و در گچ گرفتگی‌های پایش چهار کیلوگرم مواد مخدر جاسازی کرده است.


۶. جا به جا کردن توله ببر بنگالی با پست

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

در روز‌های نخستین سال ۲۰۱۸ میلادی، پلیس مکزیک یک توله ببر بنگالی را درون ظرف پلاستیکی داخل کامیون وابسته به شرکت حمل و نقل محلی پیدا کرد. این توله ببر دوماه داشت. نژاد ببر‌های بنگالی از جمله حیوانات در حال انقراض اند، گفته می‌شود که فقط ۳۰۰۰ ببر بنگالی در حیات وحش وجود دارد. کمیاب بودن سبب می‌شود تا این حیوانات گزینه مورد علاقه ثروتمندان باشند، به خصوص شاهزاده‌های برخی کشور‌های حوزه خلیج فارس و تاجران و قاچاقچیان آمریکای میانه و آمریکای جنوبی.


۷. قاچاق چند تن پرتغال با ماشین

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

پلیس اسپانیا دو اتومبیل با پنج سرنشین را که چهار تن پرتغال را قاچاق می‌کردند کشف کرد؛ و از آنجا که جا به جایی این حجم از پرتغال توسط افراد عادی عجیب است پلیس به آن‌ها مشکوک می‌شود. پلیس متوجه می‌شود که پرتغال‌ها از انبار میوه نزدیک به آنجا سرقت شده اند.


۸. پنهان کردن کوکائین در کتاب

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

در روز‌های پایانی ٢٠١٧، مسئولان استرالیایی کتاب شک برانگیزی را از یک پیرمرد که وارد فرودگاه بین المللی ملبورن شده بود را ضبط کردند. پس از تحقیق مشخص شد که در هر جلد کتاب و بین صفحات آن کوکایین جاسازی شده است. پیرمرد ۷۱ ساله می‌خواست با این روش ٧٠٠ گرم کوکائین را وارد استرالیا کند که در نهایت پلیس او را دستگیر کرد.


۹. مبل بشکه‌ای شکل پر از ماریجوآنا

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

یک کامیون که مقادیر زیادی ماریجوآنا در آن بود در شهر سینگان در جنوب شرقی فرانسه کشف شد. این کامیون در اسپانیا بارگیری شده و راننده‌ای دانمارکی آن را می‌راند. داخل آن یک مبل به شکل بشکه قرار داشت، در بستر این بشکه ١.٣ تن ماریجوآنا در قسمت‌های خالی قرار داده شده بود.


۱۰. کوکایین در لباس زیر یک مرد کاستاریکایی

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

یک مرد که از کاستاریکا آمریکای جنوبی قصد رفتن به اسپانیا را داشت توجه پلیس را به خود جلب کرد. به نظر می‌رسید او در لباس زیرش چیزی پنهان کرده است و یا شاید هم از یک بیماری رنج می‌برد. گمان اول درست بود. او مشکوک به نظر می‌رسید. او نیم کیلوگرم کوکایین را در لباس زیر خود پنهان کرده بود. فکر می‌کرد مأمورین او را نخواهند دید و کاملاً عادی به نظر می‌رسد، اما دقّت پلیس او را ناامید کرد.


۱۱. مت آمفتامین در سطل گچ

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

مت آمفتامین meth که در بازار‌های سیاه به شیشه معروف است اثرات مخرّبی روی بدن دارد. این مادّه به شدت اعتیادآور است و آسیب‌های عمیق، گسترده و طولانی مدّتی را بر بدن به ویژه مغز وارد می‌کند. با این حال با وجود اینکه شیشه یک مادّه شیمیایی است و به طور محلی تهیه می‌شود و به ماده و یا گیاه خاصی احتیاج ندارد، با این حال یکی از موادی است که قاچاق آن صورت می‌گیرد. پلیس استرالیا ٣٥٠ کیلوگرم شیشه را درون سطل گچ مایع کشف کرد.


۱۲. کبوتر‌های قاچاقچی

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

در اواسط سال ۲۰۱۷ میلادی، مأموران گمرک کویت، کبوتر دست آموزی را همراه با کوله‌ای که پشت این پرنده بسته شده بود را کشف کردند. کبوتر در کوله اش قرص روانگردان حمل می‌کرد و از عراق به مقصد کویت در حال پرواز بود. این روش قاچاق در جا‌های دیگر دنیا هم استفاده شده است. به خصوص در زندان‌های آمریکای جنوبی، زیرا بعضی زندان‌ها در آمریکای جنوبی از بازار‌های سیاه فعال مواد ممنوع به شمار می‌روند.


۱۳. کوکایین در موز پلاستیکی

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

در کلمبیا و بسیاری از کشور‌های آمریکای جنوبی دو ماده صادراتی اساسی وجود دارد؛ مواد مخدر و میوه. به نظر می‌رسد یک شرکت فروش میوه این دو ماده را با هم ترکیب کرده و ١٠٠ کیلوگرم کوکائین را در ظروف پلاستیکی شبیه موز جای داده است. موز‌های سبز با گذشت زمان تغییر رنگ می‌دهند و زرد می‌شوند. اما از بدشانسی قاچاقچی‌ها این موز‌ها آنقدر طبیعی نبودند که بتوانند پلیس را فریب بدهند. به محض رسیدن محموله موز سبز کوکایین به آمریکا، از سوی پلیس کشف و ضبط شد.


۱۴. شیشه درون ظرف چسب قطره‌ای

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

پنهان کردن شیشه در ظرف‌های چسب در یکی از بزرگترین عملیات‌های توزیع مواد مخدر، مسئولان استرالیایی در اواخر سال ٢٠١٧ میلادی توانستند شش مرد را در ون دستگیر کردند. آن‌ها یک تن ماده مخدر شیشه حمل می‌کرد. این مقدار شیشه بیش از ٧١٠ میلیون دلار قیمت داشت.


۱۵. مشروبات الکلی زیر دشداشه

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

مشروبات الکلی به طور کامل در عربستان ممنوع است. برخی اشخاص یا آن را دستی می‌سازند و یا قاچاقی وارد می‌کنند. یک مرد سعودی چهار بطری زیر لباس سنتی اش در قسمت پا و کمر پنهان کرده بود. او قصد داشت از پل بین المللی ملک فهد عبور کند و خود را از بحرین به عربستان برساند.


۱۶. هویج‌های تقلبی ماریجوانا

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

پلیس شهر فار در ایالت تگزاس، ١١٣٠ کیلوگرم ماری جوآنا را که داخل هویج‌های تقلبی جاسازی شده بود را کشف کرد. این محموله قاچاق از مکزیک وارد آمریکا شده بود. در این محموله ۳۰۰۰ بسته مشابه هویج لا به لای هویج‌های واقعی جاسازی شده بود. ارزش محموله در حدود نیم میلیون دلار بود.


۱۷. تریاک در بسته‌های دارچین

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

مسافری که از یکی از کشور‌های خاورمیانه به سانفرانسیسکو رفته بود با پلو پزی که به همراه داشت توجه مأموران را به خود جلب کرد. درون ظرف چند بسته دارچین بود. پلیس‌ها از درون بسته‌های دارچین تریاک کشف کردند. تریاک ماده مخدری گران است و بیش از هزاران دلار قیمت دارد.


۱۸. کوکایین در شیرخشک بچه‌ها

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

شاید جالب باشد که بدانید خرده فروشان، کوکائین را با مواد مختلف دیگر می‌آمیزند تا سود بیشتری به دست بیاورند از جمله شیرخشک، نشاسته، آرد و خاک. از جمله مواد شایع در این زمینه شیر خشک است. مأموران امنیتی فرودگاه بین المللی کندی در نیویورک شش کیسه شیر خشک را از زنی که از گویان می‌آمد کشف و ضبط کردند. البته شیر خشکی در میان نبود بلکه شش کیلوگرم کوکائین خالص با قیمتی بالغ بر ۲۳۰ هزار دلار بود.


۱۹. کوکایین در شیشه مشروبات الکلی

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

مردی با شیشه مشروبات الکلی وارد فرودگاه نیویورک شد. امنیت فرودگاه به سرعت شیشه‌های الکلی را مورد بررسی قرار دادند که متوجه شدند که درون این شیشه‌ها کوکایین مایع جا داده شده است. صرف نظر از این ترفند، شاید جالب باشد بدانید بلعیدن کیسه‌های کوکائین مایع شیوه جدید قاچاقچیان است. پلیس اینترپل از افزایش بی شمار قاچاقچیان خبر می‌دهد که با بلعیدن کیسه‌های کوکایین مایع اقدام به قاچاق این ماده مخدر می‌کنند.


۲۰. متامفتامین کریستال درون شکلات

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

قاچاقچیان، مواد مخدر را درون وسایل و اشیایی پنهان می‌کنند که عادی به نظر برسد و جلب توجه نکند. یک زن استرالیایی میانسال، متامفتامین کریستال را در روکش شکلات‌های (فررو روشه) بسته بندی کرده بود

که پلیس آن را شناسایی و ضبط کرد. جالب است که بدانید متامفتامین کریستال به شکل تکه‌های کریستال شفاف یا ریگ‌های شفاف آبی‌رنگ موجود است و به عنوان ماده مخدر مخصوص مهمانی‌ها معروف است.


۲۱. مواد مخدر و قالب‌های صابون

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

یک مرد استرالیایی به نام (ویکتور تواتز) چهار و نیم کیلوگرم کوکایین را در قالب‌های صابون جاسازی کرده و از هند به استرالیا می‌برد که گیر افتاد. تواتز ۹۱ ساله با وجود اینکه در این ماجرا متهم شناخته شد، اما به دلیل سن بالا و شرایط جسمانی رو به وخامتش مورد عفو قرار گرفت.


۲۲. کوکایین در قایق‌هایی شبیه زیردریایی

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

یکی از تاکتیک‌های عجیب قاچاقچی‌ها استفاده از قایق‌های کوچک پوشیده و بسته شبیه زیردریایی است که روی سطح آب شناور می‌شوند. قاچاقچیان با استفاده از آن می‌توانند به راحتی کار‌های غیرقانونی خود را انجام می‌دهند. ممکن است این قایق‌ها بتوانند موفق شوند. این شِگِرد بیشتر در ایالت فلوریدای آمریکا وجود دارد. یکی از این قایق‌ها که محموله شش تن کوکایین را با خود می‌برد، به دلیل سنگین بودن محموله نزدیک بود که غرق شود و گارد ساحلی توانست این محموله را که یکی از بزرگترین عملیات قاچاق در جهان بود را ناکام بگذارد.


۲۳. آیفون جاسازی شده در بدن انسان

عجیب‌ترین روش‌های قاچاق و جا به جایی مواد ممنوعه

یک مرد چینی که مورد ظنّ پلیس قرار گرفته بود مورد بازجویی و تفتیش بدنی قرار گرفت. او ٩٠ موبایل آیفون را در لایه‌ای از نایلون گذاشته و دور کمر و ران پاهایش جاسازی کرده بود. مجازات قاچاقچیان در چین هفت سال زندان و جریمه‌ای معادل با دو میلیون دلار است.

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/cifGC
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا