دانستنی ها و سرگرمی

عجیب‌ترین و باورنکردنی ترین زایمان‌های دنیا!

وبسایت عجیبترین-امیر امامی: در این مطلب با ۱۰ مورد از عجیب‌ترین و باورنکردنی‌ترین زایمان‌های دنیا آشنا می‌شوید.

۱۰. بیشترین قل‌های زنده مانده در یک زایمان (۸ قلو)

 

نادی سلیمان که در تلویزیون آمریکا معروف به اکتامام (مادر هشت تایی) شد، زنی آمریکایی است که در ژانویه ۲۰۰۹ هشت بچه خود را سالم به دنیا آورد.


۹. جوان‌ترین مادر دنیا (۵ سالگی)

 

عجیب‌ترین زایمان های دنیا!

در شهر کوچک پیسکو در پرو زنی سرخپوست از کوهپایه‌های آند با یک دختر کوچک خجالتی‌ به بیمارستان مراجعه کرد. شکم کودک به شدت برآمده بود. زن به دکتر جرالدو لوزادو گفت که روح شیطانی در بدن دختر نفوذ کرده، ولی دکتر با معاینه لینا دختر کوچک به شدت متعجب شد، زیرا دریافت که کودک پنج ساله هشت ماهه حامله است. دکتر کودک را با خود به لیما پایتخت پرو برد و به سایر متخصصین نیز نشان داد و یک ماه در ماه مه ۱۹۳۹ لینا از طریق سزارین کودک پسری با وزن ۲٫۷ کیلوگرم به دنیا آورد. نام کودک را به خاطر دکتری که به دختر کوچولو کمک کرده بود جرالدو گذاشتند. جرالدوی کوچک همیشه فکر می‌کرد که لینا خواهر اوست، ده سال بعد وی دریافت که لینا خواهرش نیست بلکه مادرش است.


۸. پیرترین مادر دنیا که برای اولین بار حامله شد (۷۰ سالگی)

 

عجیب‌ترین زایمان های دنیا!

میت راجو لوهان زن ۷۰ ساله ایی که در سال ۲۰۰۸ برای اولین بار کودک خود را به دنیا آورد. او بعد از زایمان گفت که ۴۰ سال برای این کودک صبر کرده و تصمیم دارد که برای سه سال فقط شیر خود را به کودک بدهد.


۷. مادری با بیشترین تعداد زایمان (۶۹ کودک)

 

عجیب‌ترین زایمان های دنیا!

والنتینا واسیلوا از روسیه صاحب ۶۹ فرزند در طی ۲۷ زایمان شد. وی صاحب ۱۶ دوقلو، ۷ سه قلو و چهار چهار قلو در طی ۲۷ زایمان شد. لیویا ایوانز ۴۴ ساله رومانیایی الاصل کانادایی رکورد بیشترین فرزند به دنیا آمده از یک زن را که دوقلو یا سه قلو نباشند را داراست. وی صاحب ۱۸ فرزند در ۱۸ زایمان است.


۶. اولین مردی در دنیا که مادر شد!

 

عجیب‌ترین زایمان های دنیا!

توماس بیتی، به عنوان یک مؤنث به دنیا آمد، ولی ارگان‌های یک مرد را نیز داشت. بعد از عمل جراحی و درمان‌های هورمونی، اولین مردی بود که به مادر تبدیل شد. توماس، ۳۴ ساله، قانونا یک مرد است، ولی اندام‌های تناسلی زنانه‌اش را نگه داشته است. وقتی ۱۰ سال پیش برای تغییر جنسیت خود عمل کرد، خبر داغ جهان شد و وقتی که ۲۹ جون نوزاد دختری را به دنیا آورد لقب مرد حامله به او داده شد. بعد از زایمان، مانع شد تا هورمون تستسترون مردانه او را به میزان طبیعی خود برگردانند، چون او مایل بود یک بچه دیگر نیز به دنیا بیاورد. همسر توماس، نانسی ۴۶ ساله به خاطر اینکه قبلاً رحم خود را درآورده بود، توانایی باردار شدن نداشت. برای همین توماس خودش خواست که بچه را به دنیا بیاورد.


۵. پیرترین مادری که صاحب دوقلو شد (۷۰ سالگی)

 

عجیب‌ترین زایمان های دنیا!

امکاری پانوار می‌خواست که حتماً صاحب پسری شود. خود او ۷۰ سال و همسرش که کشاورز است ۷۷ سال دارد. همسر امکاری چاران سینگ بوفولوها، زمین کشاورزی و هر چه که داشت فروخت تا همسرش از طریق IVF بتواند حامله شود. امکاری سرانجام صاحب یک دوقلو شد. یک پسر و یک دختر. البته نوزادان نارس، ولی به طور کلی سالم بودند. امکاری زمانی که دوقلو‌ها را به دنیا آورد صاحب دو دختر بزرگ شوهر کرده و ۵ نوه بود.


۴. بیشترین زایمان به عنوان رحم اجاره ای (۱۲ نوزاد)

 

عجیب‌ترین زایمان های دنیا!

کاترین هورلوک ۴۲ ساله طی ۱۳ سال ۱۲ طفل را به دنیا آورد از جمله یک سه قلو را. وی گفت: فکر می‌کردم اینکار را برای یکبار انجام می‌دهم، ولی اصلاً به گذشته فکر نمی‌کنم و هر بار که حامله می‌شوم حتی قبل از زایمان دوست دارم که مجدداً اینکار را انجام بدهم و نوزاد دیگری را به دنیا بیاورم. پدر کاترین با او به ندرت صحبت می‌کند.


۳. کوچولوترین مادر دنیا (۷۱ سانتی متر قد)

 

عجیب‌ترین زایمان های دنیا!

 

کوتاه قدترین مادر دنیا با وجود اخطار و هشدار پزشکان مبنی بر خطرناک بودن حاملگی برای زندگی‌اش، سه بار حامله شد. استیسی هرالد با وجود اخطار پزشکان صاحب دو فرزند شد که هرکدام در زمان به دنیا آمدن نصف قد او را داشتند و حالا برای سومین بار حامله است. او و شوهرش زمانی که در سوپرمارکت شهر خود کار می‌کردند همدیگر را ملاقات و ازدواج کردند.


۲. مادر کم وزن‌ترین نوزاد زنده دنیا (۵۶۷ گرم)

 

عجیب‌ترین زایمان های دنیا!

ماه جبین شیخ در سال ۲۰۰۴ نوزادی با وزن ۵۶۷ گرم به نام رومیسا رحمان به دنیا آورد. وی فقط ۱۰ اینچ طول داشت و در بیست و پنجمین هفته حاملگی ماه جبین به دنیا آمد و اکنون در سلامت کامل است.


۱. مادری با طولانی‌ترین فاصله بین بچه‌ها (۴۱ سال)

 

عجیب‌ترین زایمان های دنیا!

الیزابت آن بوتل دو بچه دارد، یک دختر که در سال ۱۹۵۶ زمانی که او ۱۹ سال داشت به دنیا آمد و دیگری ژوزف که در سال ۱۹۹۷ زمانی که ۶۰ سال داشت به دنیا آورد. فاصله سنی خواهر و برادر ۴۱ سال و ۱۸۵ روز است.

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/8JYrv
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا