دانستنی ها و سرگرمی

روش عجیب مردم بالی برای دور کردن انرژی های منفی!

وبسایت تابناک باتو: جهان پیرامون ما پُر از انواع انرژی هاست. این انرژی‌ها می‌توانند مثبت یا منفی باشند و بر زندگی ما و اطرافیانمان اثر بگذارند.

 

انرژی‌های منفی می‌توانند به دلایل مختلف رخ دهند از جمله بروز اتفاقات تلخ. این انرژی اگر منفی باشد می‌تواند اعتماد بنفس شما را نابود کند، رویاهایتان را محو کند، ارزش شما را سبُک و توانایی‌های‌تان را سرکوب کند. هر کسی برای دور کردن انرژی منفی راهکار و راه حلی دارد، در این گزارش قصد داریم به شیوه و سبک خاص مردم بالی برای دور کردن انرژی‌های منفی بپردازیم.

حمام گِل، برای خوش شانسی و دور کردن انرژی منفی

 

سبک خاص مردم بالی برای دور کردن انرژی های منفی!
پس از یک روز از آرامشی که به مناسبت روز سکوت سراسر جزیره بالی در اندونزی را در خود فرو برده بود، صد‌ها تن در آداب و رسوم تطهیر ویژه، بدن‌های خود را با گِل و لای آغشتند. این رسم پس از شصت سال توقف، از نو احیا شده است. آن‌ها بر این باورند حمام گِل که به آن مِبوگ_بوگان Mebuug-buugan گفته می‌شود، روح را تطهیر می‌کند و بدشانسی و انرژی منفی را دور می‌سازد.

در این سنّت زنان، مردان و کودکان گِرد هم می‌آیند و لباس‌های سنّتی (دامن سنتی:سارونگ) به تن کرده و هِدبند‌های سنّتی و گِل خاک رس از جنگل‌های روستای کیدونگانان خارج از شهر دنپاسار بر سر می‌نهند، و بدن‌های خود را به عنوان بخشی از سنّت رهایی از گناهان روغن مالی می‌کنند.

 

سبک خاص مردم بالی برای دور کردن انرژی های منفی!
گِل اندود کردن بدن، پس از جشنواره نییپی جزیره بالی صورت می‌گیرد که هندو و غیرهندو و توریست‌ها در خانه‌ها و یا اماکن اقامت خود به تأمّل می‌پردازند و همه‌ی سفر‌های هوایی متوقف می‌شود، نور‌ها خاموش و خدمات اینترنتی قطع می‌گردد. پس از پایان سکوت و تأمل شرکت کنندگان به نزدیک‌ترین ساحل می‌روند تا گل و لای را از تن شسته و ارواح خبیثه را از خود دور کنند.

در گذشته، شرکت کنندگان کاملاً عریان بودند، اما در نیمه قرن بیستم، لخت بودن باعث دردسر و آزار و اذیت شد، جشن‌ها شش دهه متوقف شد، ولی از سه سال پیش دوباره احیا شده و شکل اجرای آداب و رسوم دستخوش تغییر و برگزاری آن منوط به پوشاندن بدن شده است.

 

سبک خاص مردم بالی برای دور کردن انرژی های منفی!

برداشت شما از این سنّت مردم جزیره بالی چیست؟ شما برای دور کردن انرژی‌های منفی در خانه و یا در میان اطرافیانتان چه راهکار‌های خلاقانه و مؤثّری پیشنهاد می‌دهید؟!

 

سبک خاص مردم بالی برای دور کردن انرژی های منفی!

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/v2yrd
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا