دانستنی ها و سرگرمی

زندگی عجیب‌ دیوانه‌ترین پادشاهان تاریخ

وبسایت فرادید: در این مطلب با ما همراه شوید و ببینید در طول تاریخ افرادی با انواع بیماری‌های روانی و جسمی هدایت کشوری را عهده‌دار شدند. ما به شما اسرار و رموز زندگی  احمق‌ترین پادشاهان و امپراطوری‌های بزرگ را می‌گوییم.

 

ماریا، ملکه پرتغال

 

ماریا (ملکه پرتغال) بعد از مرگ همسرش در سال ۱۷۸۶ دچار زوال عقل شد. او حاضر نبود کسی را ببیند، هرگونه جشن و شادی را ممنوع کرد و در بیشتر اوقات هم عصبانی و پرخاشگر بود. در سال ۱۷۹۱ پسر ارشد ملکه هم مرد و این موجب شد روز به روز حال او بدتر شود. ساکنین در کاخ می‌گفتند در طول روز صدای جیغ و فریاد ملکه که بسیار وحشتناک و آزار دهنده بود از اتاقش شنیده می‌شد.


ولد ایمپلر

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

“ولد ایمپلر” یا “ولد دراکولا” رهبر واقعی سرزمین والاشیا (رومانیای امروز) بود. او دشمنانش را به سیخ می‌کشید. در واقع چوب‌های تیز را از بدن اسیران رد می‌کرد. او روستا‌ها را می‌سوزاند و کودکان را سرخ می‌کرد و به مردم دستور می‌داد تا از آن‌ها بخورند.


الکساندرا

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

هشتمین دختر پادشاه لویدیگ از بایرن، “الکساندرا” در ۲۰ سالگی قسمتی از یک پیانو را خورد و آن را در بدنش نگه داشت. او همیشه لباس تمیز به تن و نسبت به پاکیزی و تمیزی وسواس داشت.


جورج سوم

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

پادشاه جورج سوم بیشتر از هر پادشاه دیگری در اواخر عمر خود دچار بیماری‌های روانی شدیدی شد. او واقعا دیوانه شده بود و گاهی چند روز بدون آب و غذا زندگی می‌کرد و با کسی حرف نمی‌زد.


کالیگولا

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

کالیگولا در شش ماه اول حکومت خود دارای اعتبار و احترام زیادی میان مردم بود، اما بعد از آن به یک ستمگر دیوانه، سادیسمی و بی رحم تبدیل شد. از کار‌هایی که او انجام می‌داد این بود که بسیاری از مردم را جلوی شیر‌ها می‌انداخت (چون مجرم و تبهکاری نداشتند) و از تکه تکه شدن آن‌ها لذت می‌برد.


اریک چهاردهم

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

اریک چهاردهم پادشاه سوئد که فردی پارانوئید بود و افرادی که به خیانتشان شک می‌کرد می‌کشت. او کل خانواده خود را از سوئد اخراج کرد چرا که فکر می‌کرد آن‌ها قدرت زیادی دارند. اگرچه بیماری او ممکن است یک توهم باشد، ولی سرانجام او با خوردن سوپی که مسموم شده بود مرد.


کارلوس دوم

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

کارلوس دوم نیز به علت اختلالات فیزیکی، ذهنی و عاطفی لقب “el Hechizado” (زخمی شده) را گرفته بود. والدین او نسبت فامیلی داشتند و همین امر در بیماری‌های او مؤثر بود. او تا ۴ سالگی نمی‌توانست حرف بزند و تا ۸ سالگی هم نمی‌توانست بخواند. او توسط مورخین اینگونه توصیف شده است: کوتاه، فلج، صرعی، خرف و تا قبل از ۳۵ سالگی تمام مو‌های سرش ریخت. همیشه و هر لحظه امکان داشت که او بمیرد.


اتو

 

زندگی عجیب‌ دیوانه‌ترین  پادشاهان تاریخ

اتو پادشاه بایرن به گفته برخی از مورخان اسکیزوفرنی داشت و عده‌ای هم می‌گویند او در ابتدا به یک بیماری عفونی مبتلا شد و بیماری روانی او نتیجه آن است. بعضی از مورخین هم می‌گویند او بیماریش را از عمویش به ارث برده بود.


دختر فرناندن و ایزابلا

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

دختر فرناندن و ایزابلا که با شاهزاده اتریشی ازدواج کرد و به قدری عاشق او بود که وقتی همسرش در ۲۸ سالگی مرد دستور داد نبش قبر کنند تا او بتواند دوباره صورتش را ببیند. وقتی آن‌ها مجبور شدند تا به علت شیوع طاعون شهر را ترک کنند و او جسد فیلیپ را نیز با خود برد.


فیدور

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

فیدور پسر ششمین پادشاه روسیه بود که پس از مرگ پدرش بر تخت پادشاهی ننشست و تمامی کار‌ها را به برادر همسرش واگذار کرد. او از لحاظ جسمی و و ذهنی ناتوان بود.


جاستین دوم

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

جاستین دوم امپراطور بیزانس در قرن ۶ و مبتلا به بیماری‌های روانی بود. او صدایی در سر خودش می‌شنید و از ترس به زیر تخت می‌رفت و پنهان می‌شد.


چارلز دیوانه

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

چارلز دیوانه وقتی ۱۲ ساله بود حاکم فرانسه شد. در زمان سلطنت او فرانسه غرق در جنگ و خونریزی بود. او دچار بیماری آلزایمر شد و همه چیز را فراموش می‌کرد. حتی نام خودش را و این واقعیت که پادشاه فرانسه است. گاهی اوقات وانمود می‌کرد که گرگ است و برخی مواقع هم اجازه نمی‌داد کسی او را لمس کند، چون فکر می‌کرد بدنش از شیشه ساخته شده. در پایان سلطنتش بسیاری از نواحی فرانسه توسط قدرت‌های خارجی اشغال شد.


کریستین هفتم

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

کریستین هفتم در طول سلطنت ۴۲ ساله خود در دانمارک- نروژ به هیچ عنوان یک پادشاه نبود. او مشکلات روحی زیادی داشت و و مورخان راجع به این که آیا او اسکیزوفرنی داشته یا نه به نتیجه درستی نرسیدند.


مصطفی اول

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

مصطفی اول پادشاه عثمانی که لقب “پادشاه پرخاشگر” را داشت دومین پسر خانواده سلطنتی بود. برادرش احمد زمانی که به سلطنت رسید احتمال می‌رفت مصطفی را بکشد، اما او را به مدت ۱۴ سال زندانی کرد.


پرنسس ماریا

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

پرنسس آلمانی ماریا با یک شاهزاده سوئدی ازدواج کرد. او خیلی دوست داشت که یک فرزند پسر (وارث تاج و تخت) داشته باشد، اما پس از سقط‌های مکرر دختری به دنیا آورد. او هرگز دخترش را به عنوان فرزند قبول نداشت و به اطرافیان می‌گفت:” این دختر با این بینی بزرگ و چشمان زشت دختر من نیست. من چنین هیولایی نمی‌خواهم. “


فردیناندو اول

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

پدر و مادر فردیناندو اول پادشاه اتریش نسبت فامیلی داشتند و او کمی دیوانه بود. ظاهرا تنها عبارتی که در طول حکومت ۱۳ ساله خود گفته بود این بوده است که:” من یک امپراطور هستم و کوفته می‌خواهم. “


ژنگ

 

زندگی عجیب‌ دیوانه‌ترین  پادشاهان تاریخ

ژنگ امپراطور چین زمانی که ۱۴ ساله بود به قدرت رسید و در طول فرمانروایی اش کار‌ها عجیب زیادی انجام داد. مثلا ساختمان قصر خود را به گونه‌ای ساخته بود که همه گمان کنند آنجا یک مغازه است.


فاروق

 

زندگی عجیب‌ دیوانه‌ترین  پادشاهان تاریخ

آخرین پادشاه مصر که فاروق نام داشت. او با اینکه پادشاه بود، ولی علاقه زیادی به دزدی داشت. مثلا ساعت جیبی وینستون چرچیل را از جیبش دزدیده بود. او همچنین ترس زیادی از این داشت که شیر‌ها به او حمله کنند و زمانی که به باغ وحش قاهره رفت شیر‌های آن جا را کشت.


چن شی هوانگ

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

چن شی هوانگ، نخستین پادشاه چینی است که به عنوان امپراطور میان مردم شناخته شد. او اگرچه تلاش‌های زیادی برای متحد کرد چین انجام داد، اما مورخان او را فردی ستمگر و ستیزه جو توصیف می‌کنند. از اقدامات عجیب او این بوده است که ۴۶۰ دانشمند را زنده به گور کرده است.


چارلز نهم

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

چارلز نهم پادشاه فرانسه که برای رسیدن به سلطنت برادرش را به قتل رساند. او در روز‌های پایانی زندگی خود دست به یک قتل عام وحشیانه زد که در آن هزاران نفر از کاتولیک‌ها کشته شدند.


مراد

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

مراد، پادشاه عثمانی که به دلیل بیماری روانی از سلطنت برکنار شد. بسیاری از مورخین بر این باورند که او مریض نبود بلکه دشمنانش با این نسبت می‌خواستند قدرت راخود به دست بگیرند. او ۱۱ بار ازدواج که حاصل این ازدواج‌ها ۷ فرزند بود.


فردریش ویلهلم

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

فردریش ویلهلم پادشاه پروس که بیمار نبود، اما حرکات و رفتار عجیبی داشت. با عصای خود به کودکان و خدمتکاران حمله می‌کرد. او به طور وسواس گونه‌ای از فرانسه متنفر بود و اگر کسی اسم این کشور را می‌آورد او بسیار عصبانی می‌شد.


ایوان

 

زندگی پادشاهان دیوانه تاریخ

ایوان که قدرتمند‌ترین پادشاه روسیه بود تا سال‌ها بهترین حکومت را برای مردمان روس ایجاد کرده بود. اما در اواخر حکومتش، بحث و مشاجره‌ای با همسرش داشت که پسرش برای دفاع از مادر دخالت کرد. ایوان که بسیار عصبانی بود با عصای خود به سر پسر کوبید و پسر جوان مرد.

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/Ho2bv
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا