جاذبه های گردشگری

رومانتیک‌ترین رودخانه‌های اروپا – کوله پشتی

سفر کردن روی رود یکی از بهترین راه‌های لذت بردن از مناظره زیبای اروپا است و گردشگران از این لحاظ فرصت‌های زیادی در اختیار دارند و می‌توانند با قایق‌های تفریحی در شهر‌ها و حومه‌های خوش منظره کشور‌های اروپایی به آرامی سفر کنند و از زیبایی‌های قاره سبز لذت ببرند. در اینجا بهترین رود‌ها برای سفر و گشت و گذار رودخانه‌ای در کشور‌های اروپایی را به شما معرفی می‌کنیم:


رود راین (Rhine) سوئیس و آلمان
راین یکی از مشهورترین و زیباترین رودهای اروپاست. این رود از گریسونز در کوه های آلپ سوئیس آغاز می شود و قبل از آنکه به دریای شمال در هلند بریزد، از آلمان می گذرد. این مسیر رودخانه ای مسیری محبوب برای گشت تفریحی محسوب می شود. در آلمان می توانید از کنار جنگل سیاه، شهر زیبای کلن و چند قلعه خوش منظره بگذرید و از این سفر لذت ببرید.


رود سن (Seine) فرانسهرود سن (Seine) فرانسه
در فرانسه گشت های تفریحی رودخانه ای زیادی هستند که در آنها واقعاً به گردشگران خوش می گذرد، ولی یکی از رمانتیک ترین این سفرها، گشت تفریحی با قایق روی رود سن است که در شمال فرانسه جاری است.


رود گوجا (Gauja) لتونیرود گوجا (Gauja) لتونی
مدتی پیش کشور لتونی (یا لاتویا) در نظرسنجی آنلاینی زیباترین کشور دنیا نامیده شده بود، لتونی پر از مناظر زیبا از جنگل های انبوه سبز است که بوی درختان کاج انسان را مست می کند. حومه آن بطور شگفت انگیزی دست نخورده و بکر مانده است و اگر دوست دارید سفری به این کشور داشته باشید حتماً سفر رودخانه ای روی رود گوجا را امتحان کنید که شامل بازدید از ویرانه های قرن سیزدهمی قلعه توریدا هم می شود. این قلعه بالای صخره هایی ساخته شده که مشرف به رود هستند و در پارک ملی گوجا، خرس ها و گرگ ها پرسه می زنند.


رود لوآر (Loire) فرانسهرود لوآر (Loire) فرانسه

این رود که بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر است، طولانی‌ترین رود فرانسه است و یونسکو آن را میراث جهانی اعلام کرده است. لوآر از میان تاکستان ها، حومه‌های زیبا و دهکده‌های قرون وسطایی کوچک و مناظر نفسگیر فرانسه می‌گذرد. دره لوآر بهترین فرصت‌های قایق سواری را برایتان فراهم می‌کند، زیرا این دره پر از کاخ‌ها و کلیساها، تاکستان‌ها و دهکده دژسازی شده باستانی دسیز است که در این دهکده سردابه قرن هفتمی مروونژین‌ها قرار دارد.


رود دورو (Douro) پرتغالرود دورو (Douro) پرتغال
این رود در کشور پرتغال جاری است و این بخش از پرتغال یکی از جاذبه های گردشگری اروپا است که هنوز معروف نشده است. گردشگران زیاد به این منطقه نمی آیند، ولی این چیز بدی نیست. این رود در شهر پورتو یعنی در قلب شبه جزیره ایبریا پیچ و تاب می خورد و از میان مناظر بکر و شگفت انگیزی می گذرد. در این مسیر شاهد تاکستان های شیبدار، دهکده های زیبای کارت پستالی و باغستان های بادام خواهید بود.


منبع: برترینها

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/KMo8R
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا