جاذبه های گردشگری

درس‌هایی که از سفر آموختم!

درس‌هایی که از سفر آموختم! افراد زیادی هستند که مدت زمان زیادی را در سفر به سر می‌برند و سفر جزء لابنفک زندگی آن‌ها می‌باشد. این افراد قطعا تجربیات زیادی نیز کسب خواهند کرد. در این مقاله تجربیات و درس‌هایی که این افرادحین سفر بدست آمده است را برای شما بازگو می‌کنیم.


۱. آموختم که سفر اصلا سخت نیست
هر روزه، مردمان زیادی در دنیا هستند که سفر میکنند و این سفر باعث رشد و نموی آن‌ها می‌شود. این سفر می‌تواند با هواپیما، قطار، اتوبوس، ماشین، دوچرخه و حتی پیاده هم صورت گیرد. فقط نباید بترسید و نگران باشید. بودجه‌ای به آن اختصاص دهید و به سفر بروید. این اصلا کار سختی نیست.


آموختم مهارت‌های خوب را فرابگیرم

۲. آموختم مهارت‌های خوب را فرابگیرم
سفر به شما یاد می‌دهد که چگونه اجتماعی تر، سازگارتر، انعطاف پذیر‌تر باشید و مهمتر از همه، درک ارتباط غیر کلامی را بهتر به شما می‌آموزد. زمانی که مستقل باشید و بر ترس خود غلبه کنید، خواهید دید که چه استعداد‌هایی داشته اید که از آن بیخبر بوده اید.


دوست خوبی در سفر بیابم۳. آموختم که دوست خوبی در سفر بیابم
ممکن است صحبت و برقراری ارتباط با افراد غریبه که هم زبان شما هم نیستند، کمی سخت و ترسناک به نظر برسد، اما باید بدانید که آن‌ها نیز مانند شما انسان هستند. کافیست با یک سلام و لبخند با افراد غریبه‌ی قابل اطمینان ارتباط برقرار کنید.

حفظ ارتباط بعد از سفر

۴. آموختم ارتباط با دوستان را بعد از سفر حفظ کنم
در همین ارتباط‌ها ممکن است ببینید که با شخصی جنبه‌های مشترک زیادی دارید و این ارتباط می‌تواند به یک دوستی خوب و پایدار تبدیل شود و در سفر بعدی حتی به دیدن این دوست بروید. حتی ممکن است این آشنایی به ازدواج نیز ختم شود. پس از برقراری ارتباط نترسید.


چیزهای جدید را امتحان کنید

۵. آموختم که چیز‌های جدید را امتحان کنم
مکن است فردی سفت و سخت باشید، اما سفر باعث می‌شود، جهان بینی شما گسترش یابد. با خوردن غذا‌های جدید، یادگیری زبان، بودن در ارتفاعات، زندگی در کمپ و … به خوبی می‌توانید خود را به چالش بکشید.


چیزهای جدید را امتحان کنید

۶. آموختم که چیزی به عنوان اشتباه وجود ندارد
ممکن است در سفر هر اتفاقی رخ ندهد، اما هرگز آنرا به چشم یک اشتباه نبینید و خود را سرزنش نکنید. به تمامی اتفاقاتی که در طول سفر رخ می‌دهد، تنها به چشم یک تجربه‌ی جدید نگاه کنید.


با جریان سفر پیش بروید۷. آموختم با جریان سفر پیش بروم
گاهی ممکن است یک برنامه بی نظیر به نظر برسد و شما بخواهید که حتما در زمان محدودی که دارید آنرا به انجام برسانید. اما نگذارید این برنامه شما را احاطه کند. در برخی مواقع اجازه دهید که با جریان سفر پیش بروید.

کنار گذاشتن کتاب راهنما

۸. آموختم که کتاب راهنما را کنار گذارم
با همراه داشتن کتاب‌های زیادی فقط بار خود را سنگین می‌کنید. امروزه امکان جدید و کاملی نظیر اینترنت در خدمت شماست. همچنین می‌توانید از مردمان محلی نیز کمک و راهنمایی بخواهید.


برای تغییر دیر نیست

۹. آموختم که برای تغییر هیچ وقت دیر نیست
حتی اگر شخصی باشید که در سفر نیست، باید بدانید که هیچگاه برای تغییر دیر نیست. هیچ کاری را به فردا موکول کنید. همیشه برای شروع از همین الان اقدام کنید. حتی ممکن است این تغییرات باعث شور و انرژی مضاعف در شما می‌شود.


آموختم که آرام باشم

۱۰. آموختم که آرام باشم
زندگی بسیار شگفت انگیز است و هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. آرام باشید و پیش روید. استراحت کنید و دوباره پیش بروید. با گرفتن بهترین تصمیمات از لحظه و اتفاقات آن لذت ببرید.


زبان‌های گوناکون را فرا بگیرم

۱۱. آموختم که زبان‌های گوناکون را فرا بگیرم
یادگیری زبان علاوه بر اینکه جزء ملزومات ضروری سفر می‌باشد، می‌تواند یک سرگرمی جالب نیز باشد. با دانستن زبان هم می‌توانید کار خود و نیازهایتان را به راحتی پیش ببرید و هممی تواند با مردمان محلی ارتباط برقرار کنید.


مترجم: سحر مردانه   |  منبع: nomadicmatt.com

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/ojNZd
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا