جاذبه های گردشگری

جنگل ابر ، شاعرانه‌ای در دل شاهرود

طبیعت چهره‌های متفاوت و در عین حال زیبایی دارد که در بسیاری از نقاط زمین، هوش از سر مردم می‌برد و حسی وصف‌ناپذیر به‌وجود می‌آورد. یکی از تصویرهای بی‌نظیر در شاهرود سمنان جا خوش کرده به جنگل ابر مشهور شده است. زیبایی و در عین حال قدرت طبیعت را می‌توانید در فراز اقیانوس ابرهای این جنگل ببینید و غرق لذت شوید. برای سفر به دل ابرها با سفرزون همراه شوید.

  جنگل ابر ، جواهری کهن سال در آغوش ابرها

جنگل ابر شاهرود یکی از غنیمت‌های طبیعت ایران، در دامنه‌های شمالی البرز است و قدمتی چند میلیون ساله دارد. این جنگل از تبار جنگل‌های هیرکانی است و تنوع بالایی از گیاه‎‌ها، جانورها و آبشارها را در خود جا داده است که در میان آن‌ها گونه‌های کمیاب هم پیدا می‌شود. در این جنگل ژوراسیک، گیاهانی همچون راش، بلوط، توسکا و… و حیواناتی مثل خرس، روباه، پلنگ و… زندگی می‌کنند.

شهرت این جنگل وسیع تنها به‌خاطر ثروت منابع طبیعی، گیاهان و درخت‌های کهن‌سالش نیست، جنگل ابر صحنه‌ی نمایش یکی از جذاب‌ترین پدیده‌های ایران است. در فراز این جنگل که بایستید، دریایی خامه‌ای از شیطنت ابرها می‌بینید که درخت‌ها به حاشیه‌ی آن پناه برده‌اند و منتظر امواج لطیفش هستند. جنگل ابر شاهرود نمایی بی‌نظیری از قرار گرفتن زمین در یک قدمی آسمان است.

آدرس جنگل ابر روی نقشه گوگل

مسیری که شما را به وجد می‌آورد

زیبایی ابری جنگل

مسیر رسیدن به جنگل ابر سهم بزرگی در جذابیت سفر به این جنگل شاهرودی دارد. اگر اهل پیاده‌روی و کوله‌گردی هستید، خودتان را برای یک سفر مهیج و دلچسب آماده کنید. کوهنوردی و پیاده‌روی در دل درخت‌ها و سرسبزی گیاهان و تنفس در هوای پاک و خالص جنگلی، جوری مدهوش‌تان می‌کند که این سفر به خاطره‌انگیزترین گردش زندگی‌تان تبدیل خواهد شد. جنگل ابر در هر نقطه‌ی مسیر پیش رو تا رسیدن به اقیانوس خامه‌ای ابرها، یک چشم انداز فوق‌العاده از همدستی زمین و آسمان روبه‌روی‌تان قرار می‌دهد که سوژه‌ی نابی برای لنز دوربین عکاسی خواهد بود. نزدیک جنگل، در فاصله‌ای تقریباً ۱۰ کیلومتری، روستای ابر جای خوبی است تا کمی استراحت کنید با قوایی تازه ادامه‌ی مسیر را طی کنید.

از طراوت آبشار تا آسودگی در کنار ابرها

تا رسیدن به فراز جنگل ابر و تماشای اقیانوس ابری آن، طبیعت شما را سرگرم می‌کند. در کنار رنگارنگی درختان، آبشارها و چشمه‌های کوچک و بزرگی در بین راه خستگی‌تان را در می‌کنند و پذیرای خوبی برای وقت‌گذرانی و استراحت‌تان است. آبشار شرشر و آلوچال و همچنین چشمه‌های ترش و قطری، نمونه‌ای از طراوت‌های آبی این منطقه هستند که تعدادشان کم نیست. تعداد آبشار و چشمه‌های راه جنگلی بسیار است و اگر مسیرتان با آن‌ها یکی شود، فرصت نابی برای لذت از آب‌وهوای خنک و با صفای جنگلی نصیب‌تان شده است. می‌توانید مدتی را در کنار چشمه‌ها اتراق کنید و در کنار لذت از طبیعت بکر، خستگی‌تان را در کنید.

نمای ۳۶۰ درجه جنگل ابر 

رویای همنشینی با ابرها

رویای همنشینی در یک قدمی ابرها

در ساحل ابرها

رسیدن به دریای پر از ابر، رویایی شیرینی است که در جنگل ابر شاهرود چهره‌ای واقعی پیدا می‌کند. اگر در وقت مناسبی از سال به این جنگل سفر کنید و آب‌وهوای جوی منطقه با شما یار باشد، حتماً امواج ابرها به سراغ‌تان خواهند آمد و خلسه‌ای ناب برایتان خواهند ساخت. حس خوب حضور امواج ابرها و تماشای سیل بی‌پایان آ‌ن‌ها، لذتی است که نباید از دستش بدهید. حتماً با دوربین خود این لحظه‌های خاص ایران‌گردی را ثبت کنید و عکس‌های جذابی از ساحل اقیانوس خامه‌ای بگیرید.

اواسط فروردین تا اوسط پاییز معمولاً اقیانوس ابر در فراز جنگل پدید می‌آید و این زمان فرصت خوبی برای سفر به جنگل ابر است. پاییز این جنگل زیباست، اما یادتان باشد که به دلیل شرایط سخت جوی، افرادی که چندان تجربه‌ی سفر به این منطقه را ندارند، در این فصل دچار مشکل خواهند شد. به هیچ‌وجه در زمستان قصد سفر به جنگل ابر را نکنید؛ این فصل، خشن‌ترین و خطرناک‌ترین چهره‌ی جنگل را به شما نشان خواهد داد. برای رفتن به جنگل ابر، بعد از رسیدن به شاهرود سمنان، در جاده‌ی شاهرود به آزاد شهر گلستان پیش بروید تا بعد از گذر از روستای ابر، این جنگل نمایان شود.

روزهای پر ابر جنگل ابر شاهرود، حسی وصف‌نشدنی دارد که با حضور در ارتفاعات این ناحیه می‌شود، آن را لمس کرد و غرق لذت شد. در فصلی مناسب راهی این منطقه شوید و به چشمان‌تان فرصت کشف و شهودی تازه از دنیای آسمان ببخشید. حتماً برای ما از تجربه‌های خود از این سفر بگویید. سفرزون منتظر نظرهای شما دوستان است.

منبع : مجله گردشگری سفرزون

لینک کوتاه: http://knvd.ir/LnE8E
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا