دانستنی ها و سرگرمی

جنجال مجازات همجنسگرایان در برونئی

مسئولان برونئی تصمیم دارند تا قوانین اسلامی را بر زناکنندگان و همجنسگرایان از هفته آینده اعمال کنند. این مجازات رجم (سنگسار) زناکاران و همجنسگرایان در مقابل مردم است. همینطور قرار است دست راست دزدان برای نخستین سرقت قطع و در صورت تکرار، پای چپ آنها نیز قطع و بریده شود.

برونئی قصد اعمال این مجازات را در سال ۲۰۱۳ میلادی داشت که به دلیل جزئیات عملی و مخالفت گروه های حقوقی، اجرای آن به تأخیر افتاد، با اشاره به اینکه چنین مجازاتی فقط روی مسلمانان اجرا خواهد شد.

در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز برونئی جشن های میلاد مسیح (ع) را به دلیل “اهمیّت دادن به مسلمانان” ممنوع اعلام کرد.

در همین راستا، جرج کلونی بازیگر سرشناس هالیوود، خواستار تحریم نه هتل لوکس سلطان برونئی حسن بلکیا شده تا به قوانین جدید سلطنت او در جنوب شرقی آسیا واکنش نشان داده باشد. کلونی گفته: قرار است از سوم آوریل، مردم برونای، سنگسار شهروندانی را که ثابت شود همجنس گرا هستند، آغاز کنند.

جنجال مجازات همجنسگرایان در برونئی

بنا به گزارش دیلی میل انگلستان، این نخستین بار نیست که هتل های سلطان برونئی تحریم می شود، اوپرا وینفری و الِن دی جنرس، در سال ۲۰۱۴ میلادی، به دلیل اقدامات برونئی علیه همجنسگرایان دعوت مشابهی برای بایکوت هتل های سلطنت برونئی به عمل آورده بودند. از زمان آغاز اجرای احکام شرعی با دستور سلطنتی از سال ۲۰۱۴، قوانین جدید به آرامی در زندگی مردم برونئی وارد شده است.

منبع : تابناک باتو

لینک کوتاه: http://knvd.ir/vCjNj
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا