دانستنی ها و سرگرمی

زیبایی خیره‌کننده درون چیز‌های معمولی که دو نیم شده‌اند

برترین ها: همیشه به کودکان گفته می‌شود که ظاهر، تمام آن چیزی نیست که در درون کسی و یا چیزی می‌تواند وجود داشته باشد. در حالی که والدین ممکن است تنها این حرف را برای افزایش اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان خود در مدرسه بگویند، درک درست این مطلب به شخصیت خود فرد بر می‌گردد. چیزی ممکن است در درون بسیار متفاوت‌تر از آن چیزی باشد که از بیرون نشان می‌دهد، شما تنها باید به اندازه کافی کنجکاو باشید تا بتوانید درون آن را ببینید.

از توپ بولینگ تا کندوی زنبورها؛ تا پایان با این مطلب همراه باشید تا ببینید که تعدادی از اشیا چطور وقتی از وسط به دو نیم شده اند می‌توانند ما را شگفت زده کنند.

قسمت داخلی تنه درخت موز بیشتر به صدف‌های دریایی می‌ماند.

بیشتر مردم در طول عمرشان حتی درخت موز را ندیده اند چه برسد به قسمت داخلی تنه آن را! قسمت داخلی مارپیچی و منحصر به فرد آن به این علت است که موز دقیقا جز درختان محسوب نمی‌شود. گیاه موز در واقع به عنوان گیاه علفی شناخته می‌شود، که این بدین معنی است که تنه آن‌ها از پیچدین چندین برگ روی هم تشکیل شده است.
به همین علت برخلاف تنه یک درخت معمولی، تنه این درختان بسیار نرم و حساس است. مردمی که در مناطقی که درختان موز رشد می‌کنند، زندگی می‌کنند، اغلب تنه این گیاهان را به عنوان سبزیجات مصرف می‌کنند.


زیبایی خیره کننده شهاب سنگ “فوکانگ”

زیبایی خیره کننده در درون چیز‌هایی معمولی که دو نیم شده اند

این تکه‌ی شیفته کننده شهاب سنگ در منطقه کوهستانی فوکانگ چین پیدا شد. دانشمندان بر این باورند که عمر این شهاب سنگ ۴.۶ میلیارد سال است که هم سن سیاره زمین خودمان است. ظاهر منحصر به فرد درونی این شهاب سنگ به خاطر این است که از مخلوطی از کریستال‌های آهن و اولیوین ساخته شده است.

این شهاب سنگ در سراسر جهان مشهور است، اما مدت زیادی زمان برد تا دانشمندان به آن دست یابند. این شهاب سنگ چندین سال در مجموعه خصوصی شخصی قرار داشت.


درخت “چوب خونی” به آن خطرناکی که به نظر می‌رسد نیست

زیبایی خیره کننده در درون چیز‌هایی معمولی که دو نیم شده اند

درخت چوب خونی ممکن است در نگاه اول ترسناک به نظر برسد، اما شیره قرمز رنگی که از آن خارج می‌شود، قرن هاست که انسان‌ها را شیفته خود کرده است. این درخت همچنین به “ساج آفریقایی” نیز مشهور است. هنگامی که قسمتی از این درخت بریده می‌شوند به طور شگفت آوری شیره‌ای قرمز از آن خارج می‌شود.

این شیره قرمز قرنهاست که به منظور استفاده‌های دارویی، توسط انسان‌ها بهره برداری می‌شود. به کرات از این ماده برای درمان بیماری مالاریا استفاده می‌شود. همچنین گزارش شده است که این ماده باعث افزایش شیر مادران شیرده می‌شود.


اگر به پل “گلدن گیت” سانفرانسیسکو بروید، می‌توانید درون یکی از کابل‌های نگه دارنده آن را ببینید

زیبایی خیره کننده در درون چیز‌هایی معمولی که دو نیم شده اند

این پل دارای دو کابل اصلی است که در طول پل کشیده شده اند. عرض هر یک از این کابل‌ها همانند تنه بزرگ یک درخت است که در نگاه اول به نظر می‌رسد که از فلز فشرده ساخته شده است. در واقعیت هر کابل از هزاران کابل دیگر ساخته شده است. هر کابل از ۶۱ کابل کوچکتر ساخته شده است که در کل از ۲۷، ۵۷۲ رشته سیم ساخته شده است.

باید اضافه کنیم که اگر هر سیم را خارج و سر آن‌ها را به هم وصل کنیم، این سیم سه بار دور زمین می‌چرخد!


این مروارید‌های نصف شده بیشتر شبیه آبنبات چوبی‌های رنگی چند لایه اند

زیبایی خیره کننده در درون چیز‌هایی معمولی که دو نیم شده اند

مدت هاست که از مروارید به عنوان یکی از زیباترین جواهرات در دنیا نامبرده می‌شود و استفاده از آن‌ها قدمت تاریخی دارد. در حالیکه معمولا ما از ظاهر گرد و صاف و درخشان بیرونی آن مطمعنیم، درون آن نیز جذاب و خیره کننده است.

هنگامی که یک شی خارجی کوچک به درون صدف وارد می‌شود، فرآیند شکل گیری مروارید آغاز می‌شود. این صدف، این شی خارجی را با مایعی می‌پوشاند که تبدیل به کربنات کلسیم سخت می‌گردد. صدف لایه به لایه این فرآیند را اعمال می‌نماید که به همین دلیل است که درون یک صدف مانند یک آبنبات چوبی رنگی چند لایه به نظر می‌رسد.


حالا دیگر می‌دانید که توپ‌های بولینگ یک هسته دارند

زیبایی خیره کننده در درون چیز‌هایی معمولی که دو نیم شده اند

حتی اگر یک بولینگ باز حرفه‌ای هم باشید، احتمالا هیچ وقت فکر اینکه یک توپ بولینگ چگونه کار می‌کند را نکرده اید. راحترین راه، پیدا کردن سنگترین توپ و پرتاپ آن به سوی موانع است. توپ‌های بولینگ بسیار جذاب‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید و برای اینکه در مسیر به صورت درست و اصولی حرکت کنند دارای یک هسته ویژه اند.

این هسته می‌تواند از توپی با توپ دیگر تفاوت داشته باشد. توپ‌های ارزان‌تر معمولا فقط دارای یک هسته کروی ساده اند. در حالی که توپ‌های با ارزش‌تر مثل توپی که در تصویر بالا می‌بینید، هسته‌ای اختصاصی و با شکل ویژه دارند.


این کندوی بزرگ زنبور‌های سرخ به خطرناکی چیزی که به نظر می‌رسد نیست

زیبایی خیره کننده در درون چیز‌هایی معمولی که دو نیم شده اند

در حالیکه باور عموم بر این است که زنبور‌های سرخ (گاوی) دارای رفتاری تهاجمی و خطرناک اند، آن‌ها در واقع کاملا بدون ضرر هستند و ترجیح می‌دهند که از بقیه دور بمانند. آن‌ها ترجیح می‌دهند که بیشتر زمان روز را به ساخت کندو خود بپردازند تا به شما حمله کنند.

لانه آن‌ها از پوست درختان ساخته می‌شود. این زنبور‌ها پوست درختان خاصی را می‌خورند، می‌جوند، خرد می‌کنند و سپس آن را نرم می‌کنند و از آن در ساخت کندوی خود استفاده می‌کنند.


یک ترقه آتش بازی دو نیم شده نشان می‌دهد که این بمب چقدر می‌تواند خطرناک باشد

زیبایی خیره کننده در درون چیز‌هایی معمولی که دو نیم شده اند

این تصویر نشان دهنده قسمت درونی یک ترقه آتش بازی است. مواد درون آن بر اساس الگویی تنظیم شده است تا در چندین زمان مختلف عمل کنند. تاریخ آتش بازی به قرن نهم در چین و سلسله تانگ برمی گردد. این مواد تا مدت‌ها در چین استفاده می‌شد تا این که در قرن چهاردم، اروپاییان شروع به تولید آن‌ها نمودند.


این برش از عاج ماموت درست شبیه خویشاوندان امروزی آن‌ها است

زیبایی خیره کننده در درون چیز‌هایی معمولی که دو نیم شده اند

عاج یک ویژگی مشترک برای حیواناتی مانند فیل، گراز و در زمان‌های دور، ماموت‌ها بوده است. عاج، دندانی است که فوق العاده طویل شده است. شکارچیان به خاطر ارزش بالای عاج این حیوانات، آن‌ها را شکار می‌کنند.


این سنگ دو نیم شده به صورت طبیعی شکل گرفته است

زیبایی خیره کننده در درون چیز‌هایی معمولی که دو نیم شده اند

به نظر فقط چکش تور می‌تواند سنگی به این اندازه را به دو نیم کرده باشد! این صخره در سواحل نیوزیلند واقع شده است. این صخره به طور طبیعی شکل گرفته است. این شکاف نتیجه فرسایشی در طول هزاران سال است که توسط باد و امواج دریا در این صخره گرانیتی ایجاد شده است.


این میوه عجیب و غریب، ظاهر و باطن عجیب و جالبی دارد

زیبایی خیره کننده در درون چیز‌هایی معمولی که دو نیم شده اند

بریدن یک میوه از وسط معمولا چیزی نیست که نظر‌ها را به خود جلب کند، اما این میوه خاص، زیبایی شگفت انگیزی دارد که آن را از بقیه متمایز می‌کند. این میوه دارای نام‌های متعددی از جمله خیار آفریقایی، خربزه شاخدار، خربزه ژله‌ای و میوه‌ی ماهی بادکنکی است. بافت درون آن مثل ژله، چسبناک و ژلاتینی است. مزه اش هم گاهی شبیه خیار آبلیمو زده و یا ترکیبی از مزه‌ی موز و لیمو می‌باشد.

این میوه بومی آفریقا و صحرای کالاهاری و زیمباوه و صحرای بزرگ آفریقا می‌باشد.


این دوربین کنون نشان می‌دهد که عکاسی چقدر می‌تواند پیچیده باشد

زیبایی خیره کننده در درون چیز‌هایی معمولی که دو نیم شده اند

امروز دوربین‌های کوچک تلفن‌های همراهمان می‌توانند عکس‌هایی به مراتب بهتر از دوربین‌های اولیه بزرگ کنون در سال ۱۹۳۷ بگیرند. دوربین‌های کنون، همانند نمونه‌ای که در تصویر بالا از وسط برش داده شده است، چندین لنز منحنی مختلف را استفاده می‌کنند تا نور را فیلتر و تصویر را روی فیلم عکاسی ثبت نمایند.

نام کمپانی کنون از الهه مهربانی بوداییان گرفته شده است.


فندک‌های “زیپو” ساده‌تر از آن چیزی اند که به نظر می‌رسند

زیبایی خیره کننده در درون چیز‌هایی معمولی که دو نیم شده اند

این نوع از فندک‌ها به خاطر اینکه ضد بادند، در بین انواع فندک‌ها از بقیه محبوب ترند. ایده طراحی این فندک از فندک‌هایی که در دهه ۱۹۳۰ در اتریش استفاده می‌شد، گرفته شده است. جورج بلیزدل، مخترع آمریکایی با دیدن این فندک و ایجاد تغییراتی، آن را به نام خود ثبت کرد. علت انتخاب نام زیپو برای این فندک این بود که جورج از کلمه زیپ خوشش می‌آمد!

طراحی ضد باد این فندک به لطف سرعت ثابت تحویل سوخت و صفحه کوچکی است که در کنار شعله آن تعبیه شده است.


به همین خاطر است که لاکپشت‌ها به سرعت و سهولت در لاک خود مخفی می‌شوند

زیبایی خیره کننده در درون چیز‌هایی معمولی که دو نیم شده اند

لاکپشت‌ها تنها خزندگان در طبیعت اند که یک پوسته سخت خارجی از جنس استخوان دارند. لاکپشت‌ها از این پوسته به عنوان یک سپر دفاعی در برابر شکارچیان استفاده می‌کنند.

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید این فضای خالی زیاد باعث می‌شود که لاکپشت بتواند به راحتی خود را در درون آن مخفی نماید.

منبع: postfun

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/GdVDO
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا