دانستنی ها و سرگرمی

راز دریچه‌های اسرار آمیز در آسمانخراش‌های چین

وبسایت تابناک باتو: هنگ کنگ یکی از زیباترین شهر‌های جهان با مناظر شگفت انگیز است. طراحان ساختمان و مهندسین معمار این شهر به فلسفه فنگ شویی باور دارند.

 

بنا بر این فلسفه ساختمان‌ها و اشیا را مطابق و هماهنگ با طبیعت می‌سازند تا با این روش شانس، خوشبختی، ثروت و رفاه بیشتری برای صاحبان ساختمان جلب کنند. این فلسفه ریشه در فرهنگ هنگ کنگ و فلسفه باستانی چین دارد.

 

راز دریچه‌های اسرار آمیز در آسمانخراش‌های چین
چینی‌ها بر این باورند، شکل ساختمان، ورودی و دکوراسیون آن نقش مهمی در جذب شانس و رفاه صاحب ساختمان دارد، به همین دلیل آن‌ها پیش از خرید خانه یا دفتر کار و یا حتی انجام پروژه‌های بزرگ مهندسی و معماری با یک متخصص فنگ شویی مشورت می‌کنند.

نمونه‌هایی از فلسفه فنگ شویی را می‌توان تقریباً در هر نقطه‌ای از هنگ کنگ دید.

 

راز دریچه‌های اسرار آمیز در آسمانخراش‌های چین

فرهنگ فنگ شویی در چین در طول انقلاب فرهنگی دهه شصت قرن پیش سرکوب شد. اما در سال‌های اخیر فنگ شویی بازگشته تا نهضت و بازیابی دراماتیکی را تجربه کند، به خصوص در جنوب چین که ساکنانش هنوز هم به برخی خرافه‌ها باور دارند.

 

راز دریچه‌های اسرار آمیز در آسمانخراش‌های چین
ساکنان مرکز چین کمتر به فنگ شویی و این گونه مسائل باور دارند، با وجود این، هنوز برخی سرمایه داران براساس فنگ شویی کارشان را انجام می‌دهند و برای احتیاط آن را در ساخت و ساز‌های خود در نظر می‌گیرند، چون انجام دادنش بهتر از پشیمانی است.

در واقع بسیاری از شرکت‌های چینی بخشی از بودجه خود را برای مشاوره در زمینه فنگ شویی اختصاص می‌دهند.

 

راز دریچه‌های اسرار آمیز در آسمانخراش‌های چین
این مشاوره‌ها پیشنهاد‌های ساده مثل تغییر جای صندلی مدیران شرکت تا قرار دادن یک سکه زیر فرش را تا امور پیچیده از جمله ویران کردن بخشی یا همه ساختمان و دوباره ساختن آن را در برمی گیرد.

وقتی ساختمان مرکزی بانک HSBC مشهور را با شیر‌های برونزی موجود در ورودی بانک در نیمه دهه هشتاد می‌ساختند، جای پله‌های برقی را با هدف ایجاد زاویه با ورودی بانک عوض کردند تا از ورود ارواح شریره به ساختمان که در بالای بندر ویکتوریا پرواز می‌کردند، جلوگیری کنند.

 

راز دریچه‌های اسرار آمیز در آسمانخراش‌های چین

یک بانک چینی فنگ شویی را نادیده گرفت و در حال حاضر مردم آن را یک بانک کم سود می‌دانند و به دلیل رعایت نکردن فنگ شویی در بیشتر وقت‌های سال خالی از مراجعه کننده است. می‌گویند لبه‌های تیز متعدد در ساختمان بانک باعث این اتفاق شده و انرژی منفی ساختمان‌های اطراف را جذب می‌کند.

 

راز دریچه‌های اسرار آمیز در آسمانخراش‌های چین

مالک مرکز لیبو ورشکست شد و مجبور شد آن را بفروشد، چون مرکز لیبو مقابل یکی از لبه‌های تیز بانک چین قرار داشت. برای جلوگیری از وقوع این بدشانسی‌ها دو ستون را به بالای ساختمان HSBC اضافه کردند تا انرژی منفی را از بانک دور کنند.

 

راز دریچه‌های اسرار آمیز در آسمانخراش‌های چین

در سال‌های اخیر توجه زیادی به فنگ شویی در طراحی و ساخت و ساز شهری هنگ کنگ صورت گرفته است، به گونه‌ای که طراحی به شکلی انجام شده که کوه‌ها در پشت و دریا در مقابل مناطق مسکونی قرار گرفته اند. بنا بر معیار‌های فنگ شویی این موقعیت فوق العاده است، می‌گویند کوه‌های پشت انرژی مثبت بسیاری را در بردارد، زیرا که پناهگاه اژدهایان است، زیرا اژد‌های سکنی گزیده در کوه برای نوشیدن آب و شنا به سوی دریا می‌روند و به هنگ کنگ انرژی مثبت می‌دهند.

دریچه‌های آسمانخراش‌ها هم برای عبور اژدهایان گذاشته شده تا مستقیم و بدون برخورد با هیچ مانعی به سوی دریا بروند و بی وقفه انرژی مثبت خود را به شهر جاری کنند.

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/H6IOc
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا