تناسب اندام

خواص ویتامین E برای پوست

 

استفاده از ویتامین های ضروری برای پوست چیزی است که سلامت پوست شما را تضمین میکند حال چه این ویتامین ها از طریق رژیم غذایی تامین شوند چه شما آنها را به صورت جداگانه مصرف کنید! در مقاله بهترین مکمل برای پوست، ویتامین ای را به شما معرفی کردیم و در این مقاله می خواهیم به بررسی دلایل مفید بودن ویتامین E برای پوست بپردازیم پس با فیتنس مگزین همراه شوید:

ویتامین E چیست؟

ویتامین E، یک ماده مغذی متداول است که برای سلامت کلی مهم می باشد. همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است که مزایای بسیاری برای سلامت پوست دارد. مانند تمام آنتی اکسیدان ها، ویتامین E می تواند به جلوگیری از آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد کمک کند. این ویژگی شامل همه سلول ها در بدن می شود اما ویتامین E در جلوگیری از آسیب به سلول های پوست، بسیار موثر است. ویتامین E در مولتی ویتامین ها گنجانده می شود و به عنوان یک مکمل مستقل به فروش می رسد. همچنین به شکل کرم های موضعی نیز در دسترس است.

ویتامین E چگونه به پوست شما کمک می کند؟

به جز مزایای آشکار خواص آنتی اکسیدانی، در بسیاری از مطالعات بالینی نشان داده شده که ویتامین E، یک مکمل خوب برای سلامت پوست است. در فرم موضعی هنگامی که سایر آنتی اکسیدان ها به این ویتامین اضافه می شوند -که در اغلب موارد این گونه است- موثرتر می شود.

این ها برخی از مزایای ویتامین E  هستند:

  • سلامت پوست را افزایش می دهد.
  • یک آنتی اکسیدان قوی است.
  • با رادیکال های آزاد برای جلوگیری از آسیب پوستی مبارزه می کند.
  • به پوست، ظاهر و احساسی سالم می دهد.
  • به شکل مکمل و فرم موضعی موجود است.
  • از آسیب پوستی مرتبط با سن جلوگیری می کند.
  • به کند کردن آسیب پوستی ناشی از تماس با نور خورشید کمک می کند.
  • استفاده آسان با عوارض جانبی معدود.

آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین E به عنوان خط مقدم دفاع در برابر رادیکال های آزاد که می توانند باعث آسیب به سلول ها از جمله سلول های پوست شوند، در نظر گرفته می شوند. اطمینان از اینکه شما آنتی اکسیدان های طبیعی کافی در رژیم غذایی تان دریافت می کنید و استفاده از مکمل ها یا کرم های موضعی ویتامین E می تواند به جلوگیری از بروز این آسیب کمک کند و پوست شما را سالم و درخشان نگه دارد.

چگونه ویتامین E را مصرف کنید؟

همان طور که گفته شد، شما می توانید مکمل های خوراکی معمولی ویتامین E را پیدا کنید یا می توانید از یک کرم موضعی استفاده نمایید. اگر دومی را انتخاب کردید، به دنبال چیزی باشید که روی برچسب آن، توکوفرول ذکر شده چون این محصولات حاوی مخلوطی از سایر آنتی اکسیدان ها به علاوه ویتامین E خواهند بود. اولین باری که از این کرم ها استفاده می کنید، مقدار کمی از آنها را بردارید و روی یک ناحیه کوچک از پوستتان تست کنید. برای مکمل های خوراکی، دستورالعمل های دوز مصرف روی برچسب را دنبال کنید و آن را با غذا مصرف نمایید.

عوارض جانبی ویتامین E

عوارض جانبی متداول ویتامین E عبارتند از تهوع، خستگی، سردرد، بثورات خفیف. عوارض جانبی شدیدتر نیز ممکن اما نادر می باشند. کرم های موضعی معمولا باعث عوارض جانبی معدودی می شوند؛ البته اگر عوارض جانبی ایجاد کنند. با این حال به خاطر داشته باشید که هر کرم شامل مواد تشکیل دهنده مختلفی است بنابراین همیشه احتمال واکنش آلرژیک، خارش پوست و غیره وجود دارد. برای کرم های موضعی بهتر است قبل از استفاده از محصول روی تمام پوست، آن را روی ناحیه کوچکی از پوست تست کنید تا ببینید که پوست تان به آن واکنش منفی نشان می دهد یا خیر.

منبع : مجله تناسب اندام

لینک کوتاه: http://knvd.ir/ItgXI
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا