جاذبه های گردشگری

بازی در سفر ، خاطره‌ای به یاد ماندنی همراه با دوستان و آشنایان

 

همه ما به بازی‌های گروهی کم و بیش علاقه داریم. شاید با انجام برخی از این بازی‌های گروهی، خاطره کودکی‌مان تداعی شود. اما حالا که مدت‌هاست از دوران کودکی فاصله گرفته ایم، مشغله زندگی دیگر به ما اجازه نمی‌دهد که مثل گذشته بازی کنیم. اما سفر اوقات فراغت بسیار خوبی محسوب می‌شود. زمانی که می‌توانید همراه دوستان و آشنایان خود باشید و هدفی جز تفریح و وقت گذرانی نخواهید داشت! پس چه موقعیتی بهتر از این تا بازی‌های گروهی مختلف را اجرا کنید و از آن لذت ببرید؟ اصلا بازی در سفر یک اصل مهم به حساب می‌آید. شما باید بدانید که چطور می‌توانید از بازی‌های مختلف در سفر لذت ببرید و خودتان را سرگرم کنید. پس با سفرزون همراه شوید تا این بار در سفر خود چندین بازی مختلف و جذاب را تجربه کنید.

لذت بازی در سفر کمتر از دیدن جاذبه‌های گردشگری نیست!

همیشه نمی‌توان در سفر به دنبال بازدید از مکان‌های دیدنی بود. گاهی داشتن یک برنامه فشرده بازدید از اماکن مختلف می‌تواند باعث خسته شدن همسفران شما شود. بعضی اوقات انسان‌ها به خاطر فرار از مشغله‌ها و مشکلات روزانه سفر می‌کنند. به همین دلیل شاید بهتر باشد در طبیعت کمپ بزنید یا در محل اقامت خود کمی استراحت کنید! اما استراحت خشک و خالی اصلا مزه نمی‌دهد! برای ایجاد کمی هیجان، بهتر است به فکر چند بازی گروهی جذاب و خنده‌دار باشید! گاهی با بازی در سفر می‌توانید خاطره خنده‌دار و شادی را در ذهن خود ثبت کنید و مدت ها آن را یادآوری کنید! پس چه بهتر که با چند مورد از این بازی‌های جذاب آشنا شوید.

پانتومیم

پانتومیم | بازی در سفر
پانتومیم | بازی در سفر

یکی از جذاب‌ترین بازی‌هایی که می‌توانید در سفر انجام دهید و بی‌نهایت بخندید و تفریح کنید، پانتومیم است. مزیت اصلی پانتومیم در این است که محدودیت زیادی برای حداکثر تعداد نفرات وجود ندارد. بازی به این شکل است که باید تعداد افراد زوج و حداقل چهار نفر باشد. نفرات به دو گروه مجزا تقسیم می‌شوند و با هم رقابت می‌کنند. اعضای یک گروه به یکی از اعضای گروه رقیب یک کلمه یا عبارت را می‌گویند و او باید بدون صحبت کردن و با حرکات دست و بدن خود، این عبارت را به هم تیمی‌های خود بفهماند. اگر هم تیمی‌های او توانستند که این عبارت را حدس بزنند، پس بازی را برده اند، در غیر این صورت تیم مقابل یک امتیاز دریافت خواهد کرد!

والیبال

والیبال
والیبال در سفر

معمولا بازی‌هایی که نیاز به تجهیزات زیادی دارند را نمی‌توان به عنوان یک بازی در سفر معرفی کرد. اما برای بازی والیبال تنها به یک تور و توپ نیاز خواهید داشت. والیبال در جنگل و ساحل بسیار لذت بخش است. برای والیبال بازی کردن حتی حضور دو نفر هم کافی است. اما بیشترین لذت زمانی خواهد بود که حداقل چهار نفر حضور داشته باشند و به دو گروه دو نفره تقسیم شوند. قوانین هم ساده است. نباید اجازه دهید توپ در زمین شما فرود بیاید!

 

وسطی

وسطی | از بهترین بازی های در سفر
وسطی | از بهترین بازی های در سفر

وسطی نوعی بازی بسیار مهیج، خنده دار و پر تحرک است که می‌توانید در سفر آن را انجام دهید. مهم‌ترین اصل بازی در سفر برای وسطی رعایت شده. اینکه نیاز به هیچ وسیله و ادواتی ندارد! تنها کافیست که دو سرگروه انتخاب کنید. سپس سرگروه‌ها به نوبت یارکشی می‌کنند. تعداد اعضای تیم‌ها باید مساوی باشند. سپس یک گروه وسط می‌ایستد و گروه دیگر به دو دسته تقسیم می‌شوند و در دو طرف زمین قرار می گیرند. گروه کناری باید افرادی که وسط زمین هستند را با توپ بزنند. اگر یکی از اعضای گروه میانه زمین بتواند توپ را با دست بگیرد، می‌تواند یکی از افرادی که بیرون زمین ایستاده و یک بار سوخته را وارد زمین کند. این روند تا زمانی ادامه می‌یابد که تمام اعضای تیم وسطی بسوزند. در این لحظه باید جای تیم‌ها عوض شود. وسطی یک بازی بسیار شاد است که اصلا برد و باخت در آن معنا ندارد و  می‌توانید با آن حسابی بخندید.

فریزبی

فریزبی
فریزبی

فریزبی یا همان بازی بشقاب پرنده یک نوع بازی در سفر است که حتی در پیک‌نیک‌های کوتاه هم می‌توانید آن را انجام دهید. با وجود اینکه برای بازی فریزبی نیاز به تجهیزات دارید، اما این تجهیزات یک بشقاب پرنده بسیار ارزان، سبک و کوچک است. در این بازی تنها به دو نفر نیاز است. دو نفر در دو طرف زمین می‌ایستند و بشقاب پرنده را به سمت هم پرت می‌کنند. هر کس که نتواند بشقاب را بگیرد یا از زمین بیرون بزند، یک امتیاز از دست می‌دهد.

توپ بازی در آب

توپ بازی در آب
توپ بازی در آب

اگر در جایی که سفر می‌کنید، دریا وجود دارد یا محل اقامت شما دارای استخر است، می‌توانید با یک توپ کوچک ساعت‌ها سرگرم باشید و صدای خنده‌های شما به آسمان برسد. در این بازی کافیست شبیه به فوتبال، دو نفر دروازه بان شوند و سایر اعضا به دو تیم تقسیم شده و برای گل زدن تلاش کنند. توپ بازی در آب از انواع بازی در سفر است که تنها به یک توپ نیاز دارد.

 

گل یا پوچ

گل یا پوچ
گل یا پوچ

گل یا پوچ یکی از بازی‌های ساده است که می‌تواند ساعت‌ها تعداد زیادی از افراد را سرگرم کند. مهم نیست که چند نفر باشید! اگر تعداد شما حداقل دو نفر باشد، می‌توانید با هم بازی کنید! همه افراد به دو تیم مختلف تقسیم می‌شوند. سپس یک تیم گل را در مشت دست یکی از اعضای خود پنهان می‌کند. تیم رو به رو هم باید تشخیص دهد که این گل در کدام مشت قرار گرفته! همه ما قواعد بازی گل یا پوچ را می‌دانیم، اما نمی‌توانید تصور کنید که این بازی ساده، چقدر می‌تواند شما را در سفر سرگرم کند.

انواع کارت بازی

انواع کارت بازی
انواع کارت بازی

در حال حاضر در فروشگاه‌های لوازم تحریری و سرگرمی انواع کارت بازی وجود دارد. اگر به دنبال یک روش جدید برای تفریح و سرگرمی می‌گردید، بهتر است یکی از آنها را تهیه کرده و در سفر همراه خود بیاورید.

گل کوچیک

گل کوچیک
گل کوچیک

گل کوچیک یک بازی مفرح و جالب است که قواعدی مشابه به فوتبال دارد. تنها کافیست به دو دسته تقسیم شوید و با دو آجر دروازه‌ای کوچک در حدود یک متر درست کنید. سپس با یک توپ پلاستیکی ساعت‌ها می‌توانید سرگرم شوید و به هم گل بزنید! گل کوچیک یکی از انواع بازی در سفر است که می‌توانید با یک توپ پلاستیکی ارزان آن را انجام دهید و حسابی لذت ببرید.

اسم فامیل

اسم و فامیل بازی در سفر
اسم و فامیل بازی در سفر

برای بازی اسم فامیل تنها نیاز به چند برگه کاغذ و خودکار است. هرکس به صورت انفرادی بازی می‌کند و تلاش دارد تا امتیاز به دست آورد. پیش از شروع همه یک جدول با ستون‌هایی همانند اسم، فامیل، شهر، کشور، میوه، اشیاء، حیوان، شغل، ماشین، و غیره با ترتیب یکسان در کاغذ خود می‌کشند. سپس یک نفر حرفی را برای آغاز پیشنهاد می‌کند. پس از شنیدن آن، همه باید شروع کنند و کلماتی که با همان حرف آغاز می‌شود را در جدول خود بنویسند. نفر اولی که تمام بخش‌ها را پر کند، می‌تواند به دیگران بگوید “استپ!” تا دیگران دست از نوشتن بردارند. اگر دو اسم مشابه هم باشد، هر دو طرف امتیاز پنج می‌گیرند. اگر هر دو صحیح و متفاوت نوشته باشند، هر دو طرف ۱۰ می‌گیرند و اگر یکی نوشته باشد و دیگری ننوشته باشد، آن فرد ۲۰ می‌گیرد. بعد از چند دست مختلف، برنده مشخص خواهد شد! این بازی در سفر بسیار هیجان انگیز و خنده‌دار است. به علاوه اینکه محدودیتی در تعداد بازیکن ها وجود ندارد.

تخته نرد

بازی تخته نرد
بازی تخته نرد

بسیاری از افراد به بازی تخته نرد اعتیاد دارند. علاقه به این بازی بیشتر در آقایان دیده می‌شود. قواعد بازی نسبتا پیچیده است و نمی‌توانید در سفر آن را بیاموزید. اما اگر حس می‌کنید در سفری که پیش رو دارید، یک هم بازی برای تخته نرد خواهید داشت، حتما تخته خود را همراه بیاورید. بازی تخته نرد یک بازی دو نفره است و اکثر افراد بی‌صبرانه منتظر یک حریف حرفه‌ای می‌گردند تا آنها را در بازی به چالش بکشد! پس تخته نرد را باید به لیست بازی در سفر اضافه کنید.

طناب کشی

طناب کشی | بازی در سفر
طناب کشی | بازی در سفر

در طناب کشی تنها یک طناب محکم کافیست تا ساعت‌ها شما را سرگرم کند. برای شروع این بازی به حداقل دو نفر نیاز است. افراد به دو گروه تقسیم می‌شوند و دو طرف یک طناب را می‌گیرند. روی زمین وسط طناب را علامت می‌زنند. دو طرف با تمام توان باید طناب را به سمت خود بکشند. تیمی که بتواند حریف را وارد زمین خود کند، برنده است. برای انجام این بازی در سفر تنها نیاز به یک طناب خواهید داشت و می‌توانید هم ورزش کنید و هم ساعت‌ها بخندید.

بدمینتون

 

بدمینتون یک ورزش کاملا حرفه‌ای محسوب می‌شود و تقریبا مشابه تنیس است. در این بازی دو راکت سبک توری و یک توپ پری وجود دارد. معمولا در مسافرت و پیک نیک، اگر باد شدیدی نوزد، بهترین و مفرح‌ترین بازی، بدمینتون خواهد بود. پس اگر به این بازی علاقه‌مند هستید، بهتر است راکت‌های خود را همراه بیاورید و با دوستان خود بازی کنید. بدمینتون یک بازی در سفر است که باعث تحرک و هیجان زیادی می‌شود. البته متاسفانه تنها دو نفر را سرگرم می‌کند!

خب سفرزونی عزیز، نظر شما در مورد بازی در سفر چیست؟ شما ترجیح می‌دهید که به دیدن اماکن باستانی، تاریخی و فرهنگی بروید یا اینکه کنار دوستان و اعضای خانواده بازی کنید و حسابی بخندید؟ اگر شما نیز به بازی در سفر علاقه‌مند هستید، به ما بگویید که در سفر‌هایتان کنار دوستان خود بیشتر چه بازی‌هایی انجام می‌دهید؟ به نظر شما جای کدام بازی در این لیست خالی است و کدام بازی را به عنوان بهترین بازی در سفر انتخاب می‌کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که ما عاشق شنیدن نظرات شما عزیزان همراه هستیم!

 

0/5 ( 0 نظر )

منبع : مجله گردشگری سفرزون

لینک کوتاه: http://knvd.ir/g8pJw
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا