زنان و زایمان

گیاهانی که زایمان را راحتر میکنند
مفردات دارویی مؤثر بر زایمان بسیاری ذکر شده است که این مطالعه برخی از آن‌ها را معرفی می‌کند. این تحقیق، یک مطالعه کتابخانه‌ای و براساس بررسی متون است.

مفردات دارویی مؤثر بر زایمان بسیاری ذکر شده است که این مطالعه برخی از آن‌ها را معرفی می‌کند. این تحقیق، یک مطالعه کتابخانه‌ای و براساس بررسی متون است. در این مطالعه مفردات دارویی مؤثر در تسهیل زایمان، در چهار کتاب مرجع داروشناسی طب سنتی القانون فی الطب، الاختیارات بدیعی، تحفه المومنین و مخزن الادویه جستجو شد و 19 مفرده دارویی تک دارو مطرح در تسهیل زایمان یافت شد. تمامی مفردات کسب شده از منشأ گیاهی است. بالاترین نمره‌های کسب شده متعلق به زراوند، شربین، بابونه قنه و قسوس هستند. لیست مفردات دارویی حاصل شده در این مطالعه می‌تواند مبنای انجام مطالعات بالینی برای ساخت داروهای جدید مؤثر در تسهیل زایمان قرار گیرد.
گیاه زراوند:

طبیعت این گیاه گرم و خشک است و از نظر خواص تریاق سموم نباتی و حیوانی است، از جمله برای سم مار کبری تریاق مؤثری است. بازکننده گرفتگی ها و انسداد مجاری عروق و مدر و قاعده آور است. کرم معده و کرم کدو را می کشد و برای پاک کردن رحم و اخراج جنین بسیار مفید است.

شربین:

شربین اثر خلط آور داشته و جهت فاز نزله ای بیماری های دستگاه گوارش مفید است. هیچ گونه اثر جانبی خاصی در آن گزارش نشده است.

بابونه:

بابونه دارای اثرات بهبود زخم، ضداسهال، آرامبخش و ضدالتهاب، آنتی بیوتیکی و ضدنئوپلاسم است.

طبعا سه داروی فوق و باقی داروهایی که به عنوان عامل تسهیل زایمان معرفی شده اند در زمان حاملگی منع مصرف دارند و می توانند موجب سقط جنین شوند.

 

منبع : درمانسرا

لینک کوتاه: http://knvd.ir/S8Qoa
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا