دانستنی ها و سرگرمی

نقاشی که آثار متفاوتش به سختی قابل باورند

وبسایت فرادید: شما می‌توانید تقریبا تمام تار‌های موی ریش کلینت ایستوود؛ موج آب زیر پای سگ لابرادور و مو‌های روی کمرش را که سیخ شده‌اند، ببینید. درست مثل این است که به عکس‌های با کیفیت نگاه می‌کنید.

هرچند بسیار باورنکردنی به‌نظر می‌رسد، این عکس‌ها نقاشی‌های یک هنرمند اسکاتلندی به نام «جان فیشر» هستند که او با مداد کشیده است. او در خلق پرتره انسان‌ها، حیوانات، یا نما‌ها و ساختمان‌ها به ظریف‌ترین جزئیات توجه می‌کند و سبکش فوق‌العاده واقع‌گرایانه است.

در حقیقت، نقاشی‌های فیشر آنقدر شبیه نمونه‌های زنده هستند که دو بازرس از اداره محلی استاندارد با او ملاقات کردند تا صحت نقاشی‌های او را تعیین کنند. فردی که نامش فاش نشده است، از فیشر بابت غیرواقعی بودن آثارش شکایت کرده بود. او گفته بود، این نقاشی‌ها احتمالا با اپلیکیشن تولید شده است.

فیشر هم از دو بازرس اداره استاندارد که در زمینه تجارت آثار هنری فعالیت می‌کنند، دعوت کرد تا فرایند نقاشی کشیدن او را از نزدیک مشاهده کنند.

نقاشی‌ که آثار متفاوتش به سختی قابل باورند

جان که ۳۶ ساله است از وقتی فقط یک پسربچه بود، نقاشی می‌کرد.

«بیشتر دایناسور می‌کشیدم و بعد در دفتر یادداشت مدرسه خط خطی‌هایی می‌کردم.»

نقاشی‌ که آثار متفاوتش به سختی قابل باورند

بعد از اتمام مدرسه او در رشته طراحی گرافیک ادامه تحصیل داد، اما هرگز به عنوان شغل آن را ادامه نداد. او علت بی‌علاقگی خود به طراحی گرفیک را «استفاده بیش از حد از کامپیوتر و کم شدن دخالت انسانی» می‌داند.

نقاشی‌ که آثار متفاوتش به سختی قابل باورند

او به عنوان سرآشپز در اغذیه فروشی پدرش در شمال اسکاتلند مشغول به کار شد و آخر هفته‌ها را به نقاشی اختصاص داد. از دو سال پیش که جان نقاشی را به عنوان حرفه اصلی‌اش دنبال می‌کند، موفقیت‌هایش صدچندان شده است.

نقاشی‌ که آثار متفاوتش به سختی قابل باورند

یک نقاشی در اندازه کاغذ A۴ تقریبا پانزده ساعت وقت جان را می‌گیرد، اما صد‌ها پوند از آن درآمد کسب می‌کند.

او درباره «فوت و فن» کارش می‌گوید: «من به ظریف‌ترین جزئیاتی که با چشم قابل مشاهده است و در یک عکس می‌توان آن‌ها را دید، توجه می‌کنم. من تار به تار مو‌های سوژه‌ام را در کارم بازتاب می‌دهم و لایه لایه واقعیت را به آن می‌افزایم.»

نقاشی‌ که آثار متفاوتش به سختی قابل باورند

نقاشی‌ که آثار متفاوتش به سختی قابل باورند

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/BeDPA
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا