جاذبه های گردشگری

هرگز این کارهارا در هواپیما انجام ندهید

۱۱ کاری که در هواپیما نباید انجام داد، سفر با هواپیما ممکن است زمان مختلفی طول بکشید و برخی از آن‌ها از یک ساعت تا چند ساعت زمان می‌برند. این مدت زمان ممکن است برای مسافران شرایطی پیش بیاید که غیر پیش‌بینی بوده و باید عکس‌العمل مناسب نسبت به آن‌ها انجام داد. البته برخی از کار‌ها ممکن است وضعیت موجود را وخیم کند و تأثیر بدی بر شما داشته باشد. به همین دلیل، در این مطلب ۱۱ کار که نباید در هواپیما انجام دهید را آورده‌ایم. که امیدواریم سودمند باشند. پس با کوله پشتی همراه باشید!


۱. برای اولین بار دارو‌ی جدید را امتحان نکنید!
اگر در هواپیما دچار مشکل شدید و کسی استفاده از یک داروی خاص که قبلاً استفاده نکرده‌اید را پیشنهاد داد، آن را امتحان نکنید. حساسیت‌های دارویی مختلفی وجود دارد و حتی ممکن است برخی از افراد از جمله شما به یک داروی ساده مانند قرص آهن حساسیت داشته باشید. هرگز از یک دارو که قبلاً در منزل مصرف نکرده‌اید استفاده نکنید.

از دستورات ایمنی سرپیچی نکنید

۲. از دستورات ایمنی سرپیچی نکنید!
شاید دستورات ایمنی خسته‌کننده شده باشند و اینکه دائماً در هر پرواز این جمله تکراری را بشنوید که کمربند‌ها را ببندید شما را کلافه کرده باشد. اما باید توجه داشته باشید که توجه به این دستورات می‌توان جان شما را نجات دهد. همیشه به نکات ایمنی که توسط خدمه هواپیما به مسافران گفته می‌شود گوش دهید و از سرپیچی از آن‌ها جدا خودداری کنید.

 

هرگز در مورد بمب و بمب‌گذاری شوخی نکنید

۳. هرگز در مورد بمب و بمب‌گذاری شوخی نکنید!
هیچ‌کسی نمی‌خواهد موردحمله مسلحانه و یا تهدید جانی قرار گیرد و این مسئله می‌تواند مشکل‌ساز باشد. از طرفی کسانی که درون هواپیما هستند از شرایط جسمی و روحی یکسانی برخوردار نیستند و شوخی در مورد بمب‌گذاری می‌تواند آن‌ها را به شدت تحت تأثیر قرار دهد و مشکلات بزرگی به وجود آورد.

هنگام غذا خوردن، صندلی خود را به عقب خم نکنید

۴. هنگام غذا خوردن، صندلی خود را به عقب خم نکنید!
این مسئله یکی از مشکلات رایجی است که در هواپیما و در زمان غذا خوردن رخ می‌دهد. در این مواقع معمولاً بین مسافران بحث بالا می‌گیرد و از مسافران جلویی خواسته می‌شود که صندلی خود را تنظیم کنند. شاید عادلانه این باشد که تا حد ممکن صندلی را در حالت اولیه خود نگه دارید و آن‌ها را به سمت عقب خم نکنید. البته اگر دوست دارید این کار را انجام دهید، باید با نفر پشتی خود به توافق برسید و در زمان غذا خوردن به حالت اصلی صندلی برگردید.

از خوردن غذاهای بودار بپرهیزید

۵. از خوردن غذا‌های بودار بپرهیزید!
برخی از مسافران عادت دارند که خوراکی‌های خانگی را با خود به داخل هواپیما ببرند و اگر این خوراکی از پیاز یا سیر درست شده باشد مسئله بسیار حاد می‌شود. درواقع کسانی که درون هواپیما هستند دوست ندارند در بوی غذای شما سهیم شوند. البته به مسافر بغل‌دستی خود نیز فکر کنید و سعی کنید که آن‌ها را در بوی بد دهان خود سهیم نکنید.

 

قبل از پرواز الکل مصرف نکنید

۶. قبل از پرواز الکل مصرف نکنید!
کسی نمی‌تواند شما را به خوردن یک خوراکی خاص مجبور کند یا نمی‌تواند شما را از خوردن یک نوشیدنی خاص منع کند. اما خوردن بیش‌ازحد نوشیدنی‌های الکلی باعث می‌شود که کنترل رفتار خود را نداشته باشید و حتی در برخی مواقع به صندلی و افراد کناری خود لگد بزنید. توجه داشته باشید که هیچ مسافری دوست ندارد در کنار یک مرد الکلی بنشیند که لباس خود را درمی‌آورد یا کفش پرتاب می‌کند!

از دکمه تماس با مهماندار سوءاستفاده نکنید

۷. از دکمه تماس با مهماندار سوءاستفاده نکنید!
توجه داشته باشید که مهماندار‌ها و گارد امنیتی پرواز برای امنیت شما در آنجا حضور دارند و دکمه تماس برای مطلع کردن آن‌ها در شرایط اضطرار و اعلام نیاز است. هیچوقت از این دکمه برای شوخی و کار‌های الکی استفاده نکنید. اگر در یک وضعیت نامناسب هستید و فکر می‌کنید دچار مشکل شده‌اید با فشار دادن این دکمه از خدمات هواپیما بهره ببرید. اگر هم درخواست نوشیدنی داشته‌اید کمی صبر کنید و اجازه دهید وظیفه خود را به شکل درست انجام دهند.

وسایل خود را در کمد بالای سر مسافرهای دیگر قرار ندهید

۸. وسایل خود را در کمد بالای سر مسافر‌های دیگر قرار ندهید!
اگر مجبور هستید که برخی وسایل خاص مانند لپ تاپ را با خود به داخل کابین هواپیما ببرید، هیچوقت آن‌ها را درون کمد بالای سر سایر مسافران قرار ندهید. کمد بالای سر هر مسافر مربوط به همان شخص است و گذاشتن وسایل در آن‌ها نوعی نقض حریم خصوصی است. البته سعی کنید بار اضافی را با خود نبرید و آن‌ها را در قسمت باربری هواپیما قرار دهید. اما اگر دوست دارید آن‌ها را با خود ببرید، با اجازه مهماندار آن‌ها را در محل مناسب و مربوط به شما قرار دهید.

وسایل کوچکی دارید که در زیر صندلی

۹. اگر وسایل کوچکی دارید که در زیر صندلی مقابل جا می‌شود، آن را در کمد بالایی قرار ندهید!
اگرچه این مورد اختیاری است، اما از چند لحاظ می‌تواند برای شما مناسب باشد. اول اینکه کیسه در صندلی جلویی قرار دارد و مطمئن هستید که در دسترسی شما قرار دارد و نیازی به بلند شدن مکرر ندارید. از طرف دیگر ممکن است برخی از افراد به فضای بیشتری نیاز داشته باشند و این کار شما به آن‌ها کمک می‌کند که فضای بیشتری در اختیار داشته باشد. این کار شما نوعی لطف محسوب می‌شود و کار پسندیده‌ای است.

 پاهای خود را در روبرو یا کنار مسافران دیگر قرار ندهید

۱۰. پا‌های خود را در روبرو یا کنار مسافران دیگر قرار ندهید!
اگرچه ما با درآوردن کفش و خوابیدن با خیال راحت در حین سفر مشکلی نداریم، اما توجه داشته باشید که اگر کفش خود را خارج می‌کنید به چند مورد خاص فکر کنید، لطفاً از تمیز بودن پا‌های خود و احیاناً بوی آن‌ها مطمئن شوید. این باعث می‌شود مسافر کناری شما نیز حس بدی نداشته باشد. دوما از رد کردن پای خود از وسط صندلی یا فاصله بین کنار هواپیما و صندلی جدا خودداری کنید، زیرا این کار بسیار ناپسند است. در ضمن اگر احساس می‌کنید در ظاهر پای خود مشکلی دارید، لطفاً کفش خود را درنیاورید.

فضای صندلی مسافران کناری خود را مسدود نکنید

۱۱. فضای صندلی مسافران کناری خود را اشغال نکنید!
متأسفانه امروزه صندلی‌های هواپیما روز به روز کوچکتر می‌شوند و مسافران نیز به شدت تحت فشار قرار دارند. لطفاً هنگام نشستن بر روی صندلی هواپیما از قرار دادن آرنج یا سایر اعضای بدن خود بر روی صندلی کناری خودداری کنید و اجازه دهید که سایر مسافران از پرواز خود لذت ببرند. مسافران کناری شما برای پرواز خود هزینه کرده‌اند و به این حقوق آن‌ها احترام بگذارید.


منبع: www.smartertravel.com

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/noTqj
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا