پوست و مو و زیبایی

درمان طبیعی و موثر موخوره

تخم مرغ : یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای مرطوب کردن ، آبرسانی و احیای موها استفاده از تخم مرغ هست .
– دو عدد زرده تخم مرغ را با سه قاشق غذاخوری روغن زیتون ، دو قاشق غذاخوری روغن بادام و دو قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و خوب با هم بزنید تا صاف و یکدست شوند . مواد بدست آمده را روی موها ماسک کنید و بعد از یک تا دوساعت موها را با آب سرد بشویید .

نکته : دقت کنید آب حتما سرد باشد تا تخم مرغ روی موها پخته نشود و دچار درد سر نشوید .

– یک عدد تخم مرغ کامل را با یک قاشق غذاخوری گلاب خوب بزنید تاکف کند و به عنوان شامپوی طبیعی از آن استفاده کنید

نصف فنجان آب پرتقال را با نصف موز له شده و دو عدد زرده تخم مرغ کاملا مخلوط کنید تا یکدست شوند . مواد را روی موها ماسک کنید. دقت کنید مواد بیشتری به نوک موها بزنید . موها را با کلاه دوش یا رنگ بپوشانید و بعد از 2 ساعت دوش بگیرید و موها را با آب سرد بشویید .

 

روغن کرچک
سه قاشق غذاخوری روغن کرچک را با یک قاشق غذاخوری خردل و دو قاشق غذاخوری روغن زیتون به خوبی مخلوط کنید . مواد را با قلم رنگ از نوک موها بزنید تا به ریشه برسید سپس کمی ماساژ دهید . موها را با کلاه رنگ بپوشانید و بعد از یک تا دو ساعت مواد روی موها را با آب ولرم بشویید شامپوی ملایمی بزنید و آبکشی کنید .
هفته ای دو تا سه بار

 خامه
دوقاشق غذاخوری خامه را با یک فنجان سرخالی شیر مخلوط کنید و با کف دست یا مثل رنگ روی موها بزنید مقداری ماساژ دهید و با کلاه رنگ موها را بپوشانید . بعد از یک تا دو ساعت موها را بشویید .

هفته ای دو تا سه بار

دوقاشق غذاخوری عسل را با دو قاشق غذاخوری کشک و دوقاشق غذاخوری گلاب مخلوط کنید ، مواد را روی موها ماسک کنید ، دقت کنید نوک موها مواد بیشتری داشته باشند . موها را باکلاه رنگ بپوشانید و بعد از یک تا دوساعت موها را تمیز بشویید .

این ماسک نه تنها موخوره را درمان میکند بلکه موها را براق و درخشانتر نیز میکند .
هفته ای یک تا دوبار

روغن زیتون
روغن زیتون را روی حرارت غیر مستقیم کمی گرم کنید – به هیچ وجه روغن نباید داغ باشد

– سپس تمام موها را بخصوص نوک مو را به روغن گرم آغشته کنید . این عمل را شب ها قبل از خواب انجام دهید و صبح روز بعد موها را با شامپوی ملایمی بشویید .

روغن زیتون یک درمانگر معجزه آفرین واقعی است که میتواند جوانی و شادابی و سلامت پوست و موی شما را باز گرداند .

یک شب در میان میتوانید استفاده کنید اما حداقل برای موهای سالم نیز هفته ای یکبار ضروریست .

 

سه تا چهار عدد چای بابونه و یا سه قاشق غذاخوری چای باز بابونه را با مقدار کمی آبجوش درون قوری به مدت هفت دقیقه دم کنید . قوری را از روی بخار بردارید و اجازه دهید سرد شود . موها را شامپو بزنید و خوب آبکشی کنید سپس مقداری چای بابونه ی سرد شده را داخل حمام روی موها بریزید و ده دقیقه به آرامی همه ی قسمتهای مو را ماساژ دهید بعد از ده دقیقه بقیه چای بابونه را روی موها بریزید و بیست دقیقه دیگر صبر کنید سپس موها را آبکشی کنید .

هفته ای دوبار

کره درخت روغن قلم

موها را شامپو بزنید و بشویید و از حمام خارج شوید آب اضافی موها را با حوله خشکی بگیرید ، مقداری از کره ی درخت روغن قلم را روی موهای مرطوب ماساژ دهید و اجازه دهید موها به حالت طبیعی با هوای آزاد خشک شوند . در این روش از کره کاکائو نیز میتوانید استفاده کنید .

در عرض چند روز خواهید دید که موخوره ها از بین رفته اند .
هفته ای دو تا سه بار

کپسول ویتامین E

سه عدد کپسول ویتامین E را با نصف فنجان آب ولرم ویا روغن زیتون مخلوط کنید . مواد را از نوک تا ریشه موها بزنید و آرام و آهسته کمی ماساژ دهید سپس موها را با کلاه رنگ بپوشانید و بعد از یک ساعت موها را با آب ولرم و شامپوی ملایم بشویید .

هفته ای دوبار

 

منبع : درمانسرا

لینک کوتاه: http://knvd.ir/fc5vx
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا