سلامت و بهداشت

دکوراسیون مینیمال؛ خانه مجردی مقداد به نام «خانه دوست»

وب‌سایت چیدانه – صدف حقیقت: خانه‌های مختلف در سطح شهر حس و حال متقاوتی دارند و هر فردی که قصد طراحی داخلی خانه اش را دارد با پیش زمینه به خصوصی دست به کار می‌شود و در این حین با در نظر گرفتن فاکتور‌های خودش، چیدمان را تکمیل می‌کند. در این مطلب می‌خواهیم دکوراسیون مدرن و مینیمال خانه مقداد نورالهی در تهران را معرفی کنیم که دکوراسیون آرام و سفید خود را با نام خانه دوست توصیف می‌کند.

خانه مقداد در یک نگاه:

 • تعداد افراد ساکن: یک نفر
 • شغل صاحب خانه: طراح صنعتی و آرشیتکت (معمار)
 • موقعیت شهر: تهران/ محله: ونک
 • متراژ فضا: ۸۰ متر مربع
 • ساختمان ٤٠ ساله
 • طبقه سوم
 • ملک اجاره‌ای
 • تعداد اتاق خواب: ٢ خوابه
 • تعداد سرویس بهداشتی: یک عدد
 • سبک دکوراسیون: مینیمال
 • رنگ‌های غالب: رنگ سفید ترکیب با رنگ طوسی
 • ویژگی برجسته طراحی: سادگی و خلوتی فضا و تاکید بر کانسپت خانه دوست
 • طراح: مقداد نورالهی
 • مدت زمان طراحی داخلی: با توجه به اینکه بخشی از تراس را به متراژ بنا اضافه کردیم، در مدت ٣٠ روز کار اجرا شد
 • بازسازی شده در سال ٩٥
 • هزینه دکوراسیون داخلی: بازسازی کامل در سال ٩٥ حدود ٣٥-٤٠ میلیون تومان
 • عکاس: استودیو پر

خانه مینیمال، دکوراسیون منزل مقداد به سادگی


انتخاب سبک دکوراسیون در خانه مجردی

خانه مینیمال، دکوراسیون منزل مقداد به سادگی

با توجه به اینکه فضای ذهنی من مدرن است، علاقه به فضا‌های مینیمال دارم و همینطور نیاز به آرامش در خانه را از فاکتور‌های اصلی در طراحی داخلی می‌دانم، این سبک دکوراسیون را انتخاب کردم. با توجه به روانشناسی رنگ سفید که نماد کمال، خلوص، سادگی و … است، پس بهترین انتخاب برای دوستی هم به شمار می‌رود که مهمترین فاکتور آن خلوص و پاکیست.

خانه مینیمال، دکوراسیون منزل مقداد به سادگی


کانسپت اصلی در طراحی داخلی خانه مقداد

خانه مینیمال، دکوراسیون منزل مقداد به سادگی

با توجه به اینکه من دوستان بسیار خوبی دارم و اعتقاد زیاد به دوستی و علاقه به سهراب سپهری و عباس کیارستمی در من وجود دارد، اسم خانه ام را خانه دوست گذاشتم و دیواری را به عنوان دیوار دوستی و همینطور درختی را به این عنوان در نظر گرفتم که نقطه عطف در فضای داخلی منزل من محسوب می‌شود.

به رسم خانه دوست، دوستانی که به خانه من تشریف می‌آورند، کنار درخت دوستی می‌ایستیم و یک عکس به یادگار می‌گیریم. من یادگاری کوچکی برای افرادی که منزلم آمده اند در نظر می‌گیرم و گیفت خانه دوست که جا شمعی است را با طرح درخت دوستی به دوستانم هدیه می‌دهم. برگه‌ای در خانه من وجود دارد که نامش را دوست نویس گذاشته ام، این برگه توسط دوستان پر می‌شود و آن‌ها متنی به یادگار برای من یادداشت می‌کنند.

خانه مینیمال، دکوراسیون منزل مقداد به سادگی

تابلو‌های خانه دوست همه تصاویر و اشعاری از شعرای بزرگ با مضمون دوستی است. همینطور روی پرده‌ها و کوسن‌ها تایپوگرافی خانه دوست را مشاهده می‌کنید. محصولاتی مثل جای دستمال کاغذی و جای قاشق چنگال هم برگرفته از المان خانه دوست بوده است.

خانه مینیمال، دکوراسیون منزل مقداد به سادگی

در شعری که فریدون مشیری خطاب به سهراب نوشته:‌

می‌خواهم
خانه‌ای داشته باشم پُرِ دوست.
کنج هر دیوارش
دوست‌هایم بنشینند آرام
گل بگو گل بشنو ….
هر کسی می‌خواهد
وارد خانه‌ی پر عشق و صفایم گردد
یک سبد بوی گل سرخ
به من هدیه کند.
شرط وارد گشتن:
شست و شوی دل‌هاست
شرط آن، داشتن یک دل بی رنگ و ریاست …
بر درش برگ گلی می‌کوبم
روی آن با قلم سبز بهار‌
می‌نویسم:‌ای یار
خانه‌ی ما اینجاست
تا که سهراب نپرسد دیگر:
“خانه دوست کجاست؟ “

فریدون مشیری

خانه مینیمال، دکوراسیون منزل مقداد به سادگی

به قول فریدون مشیری شرط وارد گشتن شستشوی دلهاست، شرط آن داشتن یک دل بی رنگ و ریاست. این شعر کنار ورودی خانه دوست نوشته شده و من آن را برای این قسمت در نظر گرفته ام. گیفت خانه دوست همراه با این شعر تقدیم دوستان می‌شود. به نوعی شاید اگر من هم شاعر بودم این شعر را می‌سرودم.


مبلمان ال در دکوراسیون نشیمن مدرن

خانه مینیمال، دکوراسیون منزل مقداد به سادگی

اتاق نشیمن خانه دوست درست در کنار آشپزخانه و در یک فضای نسبتا باز در نظر گرفته شده است. مبلمان ال راحتی مدرن، میز جلومبلی سفید رنگ، میز نلویزیون مدرن آباژور و روشنایی‌های مدرن این فضا را کامل کرده اند.

در بخش دیگری از دکوراسیون نشیمن نیمکت چوبی و مینیمالی را مشاده می‌کنید که از یک سمت به یک باکس چوبی منتهی می‌شود. به گفته صاحب خانه این فضا که با تابلویی به نام خانه دوست و البته دیوار آجری سفید رنگ کامل شده، فضایی برای ثبت لحظات و یادگاری با مهمانان و دوستان است.

خانه مینیمال، دکوراسیون منزل مقداد به سادگی


کابینت مدرن در طراحی داخلی آشپزخانه

خانه مینیمال، دکوراسیون منزل مقداد به سادگی

همانطور که مقداد در مورد خلوص و پاکی رنگ سفید صحبت کرده است، علاقه او به حفظ این ویژگی‌ها و همچنین نیاز به آرامش باعث شده تا دکوراسیون آشپزخانه را نیز با در نظر گرفتن رنگ سفید در کنار رنگ طوسی کامل کند.

یکی از ویژگی‌های جالبی که با نگاه اول به آشپزخانه متوجه آن می‌شوید، کابینت‌های مدرن سفید رنگی است که تنها در یک سمت فضا و بر روی یک دیوار به صورت سرتاسری نصب شده اند. یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی همگی در یک خط و در امتداد هم قرار دارند. کاشی‌های بین کابینتی طوسی رنگ و ردیفی از کابینت طوسی نیز در مرکز کابینت سفید تغبیه شده که فضای بیشتری برای نگهداری از ظروف و وسایل آشپزخانه تامین کرده است.

در دیوار سمت راست آشپزخانه شلف و قفسه‌های دکوری در قالب باکس‌های ایستاده روی زمین طراحی شده است که برای قرار گیری لوازم تزیینی و ظروف پر کاربرد فضای خوبی به وجود آورده است.

خانه مینیمال، دکوراسیون منزل مقداد به سادگی

قرارگیری کابینت‌ها در یک سمت فضا باعث بزرگی و باز شدن آشپزخانه شده است و به همین دلیل یک میز غذاخوری شش نفره با صندلی مدرن و سفید رنگ نیز به راحتی در مرکز آشپزخانه جای گرفته است. پنجره بزرگ و نورگیر این فضا توانسته است نور خوبی را برای ساعات روز تامین کند.

خانه مینیمال، دکوراسیون منزل مقداد به سادگی


توصیه مقداد: از افراد متخصص مشاوره بگیرید

خانه مینیمال، دکوراسیون منزل مقداد به سادگی

طراحی و ایده پردازی و اجرای این کار را خودم انجام داده ام و پیشنهادی که به همه دوستان دارم این است که برای هر کاری دنبال یک ایده جدید و با خلاقیت باشند و از کپی کردن تا حد امکان بپرهیزند.

با توجه به تجربه نزدیک به ١٧ ساله من در طراحی و اجرا به دوستان پیشنهاد می‌کنم برای هر کار به متخصص خبره آن کار اعتماد کنند. من معمولا سعی می‌کنم هم از نظرات دیگران استفاده کنم و هم در هر زمینه‌ای با مشاوره متخصص کار را به انجام برسانم. در این صورت حتما نتیجه بهتری به دست می‌آید. من برای تجربه دیگران در بیزینسشان احترام قائل هستم و معتقدم حتما باید از تجربه دوستان در زمینه کاری خودشان استفاده و به او اعتماد کرد.

خانه مینیمال، دکوراسیون منزل مقداد به سادگی

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/uP7fu
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا