سلامت و بهداشت

خودتان را بیشتر از همسرتان دوست داشته باشید

برترین ها – ترجمه از هدی بانکی: رابطه‌ی زناشویی قرار است یک توافق بده بستانی باشد، درست است؟ و حالا به شما می‌گوییم که باید خودتان را بیشتر از همسرتان دوست داشته باشید؛ چقدر ضد و نقیض به نظر می‌رسد! اما واقعا اینطور نیست. خیلی وقت‌ها در یک رابطه آنقدر مجذوب طف مقابل و تحسین و رسیدگی به او می‌شویم که در نهایت او را خفه می‌کنیم! بله درست است همیشه این امکان وجود دارد که آدم‌ها را خیلی بیشتر از آنچه که باید دوست داشته باشیم.

همه‌ی ما می‌دانیم عشقی که مادر نسبت به فرزندانش دارد فراتر از آن است که قابل اندازه گیری باشد و حتی ممکن نیست که این نوع عشق را توضیح بدهیم. در برخی از روابط زناشویی عشق در حدی بینهایت وجود دارد، اما متاسفانه چنین عشقی با چنین شور و تعصب و جانفشانی می‌تواند به جایی برسد که هر دو طرف را آزار بدهد.

اگر انتخاب کنید که به خودتان الویت بدهید (بسیار خب، اگر بچه دارید، الویت با آنهاست و شما دومی می‌شوید!)، زن شادتری خواهید بود. حتما شنیده‌اید که می‌گویند: «زن شاد، زندگی شاد». در این مطلب به شما می‌گوییم یک زن چگونه می‌تواند خودش را بیشتر از همسرش دوست داشته باشد.

برای مراقبت‌های روزانه از خود وقت بگذارید

بیشتر همسران (زنها) خودآگاه یا ناخودآگاه تمام وقت مشغول‌تر و خشک کردن همسرشان هستند. شما باید به همسر خود رسیدگی کنید، با او همدلی کنید و مهر و عاطفه‌ی خود را نثارش کنید، اما چنین رفتار‌هایی نباید به قیمت نادیده گرفتن نیاز‌های خودتان تمام شوند. بین عشق ورزی به یک نفر دیگر و تامین نیاز‌های او و مهربانی و رسیدگی به خود باید تعادل وجود داشته باشد.

اگر ازدواج موفقی می‌خواهید خودتان را بیشتر از همسرتان دوست داشته باشید

ارتباط خوبی با دوستان‌تان داشته باشید

شاید بهترین دوست شما خواهرتان و یا مادرتان باشد، به هر حال باید اوقاتی را با خیال راحت به معاشرت با دوستان خود یا با بهترین دوست‌تان بگذرانید. وقت سپری کردن با زنان دیگری که به شما انگیزه می‌دهند، حمایت‌تان می‌کنند، به شما یادآوری می‌کنند چقدر شگفت انگیزید و چقدر زندگی می‌تواند خوب و خوشایند باشد، نیاز شماست. واقعیت این است که وقتی چند ساعتی را به دور از همسرتان می‌گذرانید، با انرژی و قدردانی بیشتری پیش او برمی‌گردید. شما از او ممنون خواهید بود که به نیازتان احترام گذاشته و عشق خود را از این راه نشان‌تان داده است.

خوبیهای‌تان را نشان دهید

لازم نیست خودنمایی کنید، اما کاری را که خوب و درست انجام داده‌اید بیتن کنید و نشان دهید. هیچ چیزی جذاب‌تر از زنی نیست که نسبت به خودش اعتماد بنفس دارد و می‌داند از زندگی چه می‌خواهد.

اگر ازدواج موفقی می‌خواهید خودتان را بیشتر از همسرتان دوست داشته باشید

برای کاری که انجام می‌دهید ارزش قائل باشید

شما چه یک خانم خانه دار باشید و چه در بیرون از خانه کار کنید، می‌دانید و تصدیق می‌کنید کاری که شما انجام می‌دهید درست به اندازه‌ی کاری که همسرتان انجام می‌دهد اهمیت دارد. شما باید باور کنید که نقش شما در خانه و زندگی به اندازه‌ی نقش همسرتان در خانواده پررنگ و مهم است، حتی اگر درآمد مالی نداشته باشید.

شاید فکر کنید همسرتان به این جلوه‌ی جدیدتان در زندگی چه واکنشی نشان خواهد داد. نگران نباشید؛ از دیدن اینکه شوهرتان چگونه بیش از پیش عاشق‌تان شده است شگفت زده خواهید شد.

بهترین همسران آن‌هایی هستند که باور دارند رابطه‌ی سالم و محکم زمانی شکل می‌گیرد که دو فرد بالغ و منحصربفرد و مستقل با هم به توافق می‌رسند که هدف از ازدواج‌شان کمک به همدیگر برای بهتر شدن است؛ و برای یک خانم این اتفاق تنها زمانی می‌افتد که انتخاب کند خودش را بیشتر از همسرش دوست داشته باشد.

منبع: marriage

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/qFndF
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا