چهره ها

چهره‌های شناخته‌شده‌ای که خادم الرضا (ع) هستند

روزنامه جام جم: دهه آخرصفر، مشهد پر می‌شود از هوای خدمت به زائران پیاده؛ خدمتی كه وقت و زمان و پیرو جوان نمی‌شناسد،همه شهر، یكپارچه عزادار سرورشان آقا علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام هستند.

خراسان رضوی یكپارچه مهمانخانه و موكب می‌شود، برای پذیرایی از زائران دل‌سوخته‌ای كه از راه‌های دور و نزدیك به زیارت امام رئوف علیه‌السلام طلبیده شده‌اند. رهروانی كه در فراز و نشیب جاده‌ها، به لحظه دیدار گنبد و بارگاه حضرت ضامن آهو دل‌ سپرده‌اند و همت عاشقانه، بدرقه راهشان شده تا در این ایام سوگواری برای ادای نذرشان یا استجابت آرزوهایشان در شهر شهادت باشند.

عده‌ای اما نذر خدمت دارند، از گوشه و كنار این سرزمین بزرگ، فصل میزبانی كه می‌رسد دست از خانه و كاشانه می‌كشند و جان و تن را نثار خادمی آستان هشتمین سبط نبی می‌كنند تا شاید رضای رضا علیه‌السلام شامل حالشان شود. پیر و جوان، بزرگ وكوچك، مشهور یا غیرمشهور، خدمت به بارگاه شمس توس، افتخار هر عاشقی و دل‌شیفه‌ای است.

چهره‌های شناخته‌شده و محبوب در همه عرصه‌ها؛ تهیه‌كننده و بازیگر، شاعر و خواننده، ورزشكار و قهرمان، نویسنده و خطاط، همه و همه یك‌ فصل مشترك دارند، ارادت بی‌مانند به سرور خوبان رضا علیه‌السلام…

مفتخرم به خادمی امام هشتم علیه‌السلام

مهران رجبی، بازیگر دوست‌داشتنی و محبوب سینما و تلویزیون درباره طرح همه خادم‌الرضائیم می‌گوید: افتخاری است برای من كه با پیوستن به این طرح ارزشمند خادم افتخاری امام هشتم علیه‌السلام باشم.

وی با بیان این‌كه حضور مضجع منور امام رضاعلیه‌السلام واقعا برای ما ایرانیان یك نعمت و باعث مباهات است، ادامه می‌دهد: هر ایرانی از هر جای كشور كه به مشكلی برمی‌خورد به زیارت امام هشتم علیه‌السلام می‌آید و حاجت خود را از این امام مهربان می‌گیرد.

خدمت برای رضای رضا

این بازیگر مطرح كشور با اشاره به این‌كه ایران و مشهد مقدس به واسطه امام رضا علیه‌السلام برای شیعیان جهان شناخته‌شده است، تصریح می‌كند: همه دلدادگان و عاشقان ثامن‌الحجج علیه‌السلام از سراسر دنیا برای حل مشكلات خود به حضرت متوسل می‌شوند و این آقای بزرگوار، پاسخ همه دعاها و آرزوها را می‌دهد.


خدمت به آقا نشان افتخاری برای عاشقان ولایت است

رضا رویگری، هنرمند محبوب و بازیگر نام‌آشنای تلویزیون و سینما نیز فرصت خدمت به زائران بارگاه منور رضوی را یك نعمت ارزشمند و نشان افتخاری برای هر شیعه و محب اهل‌بیت علیهم‌السلام دانسته و می‌گوید: بی‌شك وجود پاره تن نبی در سرزمین خراسان، منشأ خیر و بركات فراوانی است كه همه ایرانیان از نور وجود این امام رئوف علیه‌السلام بهره‌مند می‌شوند.

خدمت برای رضای رضا

وی ادامه می‌دهد: اجرای طرح‌های ارزشمندی مثل طرح «همه خادم‌الرضائیم»، فرصت خادمی را برای عاشقان به خدمت در بارگاه منور ثامن‌الحجج علیه‌السلام و حریم رضوی فراهم می‌آورد و باعث می‌شودارادتمندان به حضرت بتوانند از هر جای كشور و با هر وسع وتوان به جمع خدمتگزاران به زائران آقا بپیوندند.


خدمتگزاری آقا برای من خاطره بوده است

حسین بادامكی، بازیكن مشهدی فوتبال كه سابقه بازی در تیم‌های ابومسلم و پرسپولیس تهران، را در كارنامه خود دارد بیان می‌كند: هرساله سعی می‌كنم در دهه آخر صفر همزمان با شهادت امام رضا علیه‌السلام كه شهر مشهد مملو از زائران عزادار می‌شود در جمع خدمتگزاران به زائران حضرت حضور داشته باشم.

وی با بیان این‌كه در سال‌های گذشته توفیق خدمت‌رسانی در ایستگاه‌های استقبال از زائر را داشته‌ام ادامه می‌دهد: در این چند سال كه لایق آن بوده و خدمتی به زائران آقا داشته‌ام هرچه دیده‌ام برایم خاطره است؛ خاطراتی كه هركدام دنیای از معنویت را برای من به همراه داشته‌اند.

خدمت برای رضای رضا

این بازیكن مشهدی می‌افزاید: از حضور زائران پیر گرفته تا كودك شیرخواره، هیچ‌گاه این صحنه‌ها از جلو چشمانم محو نمی‌شود. زائران پیاده‌ای را دیدم كه فرسنگ‌ها مسیر شهر بهشت را با تمامی سختی‌ها، در هوای سرد به عشق علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام می‌آمدند.


موفقیتم را مدیون امام رضا هستم

محمد دانشور، قهرمان طلایی دوچرخه‌سواری كشور، سفیر ورزشی رضوی، از فرزندان سرزمین خورشید، مشهدالرضاست.

او كسب مدال‌های طلایی آسیا و جهان را حاصل سرسختی و توسلش به امام رضا(ع) این قهرمان دوچرخه‌سواری پیوستن به طرح «همه خادم‌الرضائیم» و كسب نشان خادمی حضرت را برای خود افتخاری می‌داند و عنوان می‌كند: با سرسختی و كمترین امكانات به موفقیت دست‌ یافتم و صد درصد مطمئنم توكلم بر امام رضا (ع) بود كه این نتایج را برای من رقم زد.

خدمت برای رضای رضا

دانشور به‌عنوان درد دل با آقا این‌گونه می‌گوید: «سلام آقای مهربان؛ دلم می‌خواهد كبوتروار گرد گنبدت بگردم؛ آقای مهربانم؛ پله‌های موفقیتم را با عنایت و لطف شما طی كردم؛ یا ثامن‌الحجج علیه‌السلام مرا بپذیر كه بی‌قرار حریم و حرمتان هستم.»


هر جای دنیا می‌توان خادم امام رضا بود

محسن تركی، داور بین‌المللی فوتبال نیز ضمن پیوستن به طرح همه خادم الرضائیم می‌گوید: هر فردی در هر جایگاهی كه هست، با هر لباس و شغلی كه دارد و در هر جای دنیا اگر به هر انسانی كه قصدش زیارت آقاست خدمت كند، خادم امام رضا علیه‌السلام است.

این داور مشهدی همچنین با تأكید بر این‌كه خادم افتخاری علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام بودن مستلزم این نیست كه فقط در حرم امام رضا(ع) خدمت‌رسانی كنند، بیان می‌كند: به عقیده من تمامی مردم مشهد می‌توانند خادم افتخاری حضرت باشند، حتی با دادن یك نشانی به زائری كه شهر مشهد را نمی‌شناسد می‌توانند گرهی از كار آن زائر باز و خدمتی به آنها كنند.

خدمت برای رضای رضا

وی عنوان می‌كند: هرساله در ایام آخر صفر در شهر مشهد که مملو از جمعیت زائران پیاده می‌شود حضور دارم، با چشمان خودم عشق و ارادتی را كه خادمان افتخاری امام‌هشتم علیه‌السلام در ایستگاه‌های استقبال از زائر به زائران پیاده انجام می‌دهند نظاره كرده‌ام.

تركی می‌گوید: در این ایام خدمتگزاران زیادی را دیده‌ام كه در همه اصناف و شغل‌ها باهر لباسی، خالصانه و با ارادت به زائران پیاده حضرت خدمت می‌كردند.


با عشق و ارادت به زائران خدمت‌ می‌كنم

جبار قوچان‌نژاد، سرمربی تیم والیبال پیام خراسان نیز در وصف حس و حال تشرف به حرم مطهر رضوی می‌گوید: زیارت امام رضا علیه‌السلام و دیدن صحن و سرای آقا به جان‌ ودل صفا می‌دهد. هرزمانی كه به زیارت آقا مشرف می‌شوم احساس قدرت می‌كنم و دل و روحم جان دوباره می‌گیرد. وی خدمت به زائران آقا را یك افتخار می‌داند و ادامه می‌دهد: درسال‌های گذشته به‌عنوان یك شهروند مشهدی توفیق پیدا كرده‌ام كه در ایستگاه‌های استقبال از زائر به زائران پیاده خدمت‌رسانی كنم.

خدمت برای رضای رضا

قوچان‌نژاد با پیوستن به كمپین همه خادم‌الرضائیم خاطرنشان می‌كند: امسال هم طبق سال‌های گذشته اگر امكان آن فراهم شود، حتما در ایستگاه‌های استقبال از زائر حضور پیدامی‌كنم و با عشق و ارادت به زائران آقا خدمت‌رسانی می‌كنم.


بركت زندگی‌ام را مدیون امام رضا هستم

حسن بشكوفه، تهیه‌كننده مطرح سینما نیز با پیوستن به جمع «خادمیاران رضوی» می‌گوید: از كودكی عاشق و دلباخته امام رضا علیه‌السلام بودم و لطف آقا همیشه شامل حالم شده است.

این هنرمند نام‌آشنا كه آثاری همچون سریال تلویزیونی «پهلوانان نمی‌میرند»، «مدار صفر درجه» و «شب دهم» را در كارنامه كاری خود دارد،می‌گوید: از كودكی همواره به پابوسی امام رضا علیه‌السلام می‌آمدیم، عشق و علاقه بسیاری به ایشان دارم و معتقدم هر چه دارم از آقا دارم.

خدمت برای رضای رضا

وی از این‌كه خادم افتخاری حریم رضوی شود بسیار ابراز خرسندی می‌كند و می‌گوید: بسیاری آرزو دارند كه حتی یك ساعت خادم آقا باشند و من نیز خوشحالم كه با پیوستن به طرح همه خادم‌الرضائیم این توفیق نصیب من شده است تا بتوانم خدمتی هر چند كوتاه، به زائران حضرت داشته باشم.

بشكوفه با بیان این‌كه هرسال برای زیارت به مشهد مقدس می‌آید، می‌گوید: همیشه و در همه حال لطف امام رضا علیه‌السلام را در زندگی‌ام دیده‌ام و این را مدیون آقا هستم.


همه خادم‌الرضائیم

فرقی ندارد وسع و توان شما چقدر است. اینجا فرصت خدمت برای همه مهیاست. با كمك به برپایی ایستگاه‌های استقبال از زائران پیاده در مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی، با نذورات نقدی و غیرنقدی برای تهیه اقلام مورد نیاز زائران پیاده مانند مواد غذایی، وسایل گرمایشی، پتو، پوشاك، اقلام فرهنگی و …، با صرف ساعتی از وقت روزانه برای ارائه خدمت در ایستگاه‌های استقبال از زائران مانند واكس، پذیرایی، خدمات پرستاری و پزشكی، خیاطی، خدمات ویلچر، تعمیرات كفش، آمارگیری و سرشماری، انتظامات مسیر، نظافت و…. با اسكان زائران در منازل یا تأمین خودرو برای انتقال زائران و خادم‌یاران. با مشاور مذهبی، فرهنگی و خانواده، خدمات فرهنگی و آموزشی به كودكان زائران یا حتی خدمات رسانه‌ای مانند تولید گزارش یا طراحی یك پوستر یا عكس نوشت.

خدمت برای رضای رضا

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/XipuI
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا