چهره ها

حاشیه‌های خیس جاکارتا؛ ۷ اتفاق که آبروی ورزش ایران را برد

روزنامه شهروند: بازی های آسیایی با وجود روند خوب مدال آوری برای ورزشکاران ایرانی در روزهای اخیر، اتفاقات عجیبی را هم برای کاروان ایران به همراه داشته است؛ از فحاشی یک رئیس فدراسیون به سرمربی خارجی بگیر تا نرسیدن کماندار پارالمپیکی به مسابقه و مشکلات عجیب در رشته دوچرخه سواری.

01) اشتباه تاریخی، زهرا جاماند

شاید باورتان نشود که در سطح مسابقاتی مثل بازی های آسیایی، سرپرست و مربی تیم به ساعت مسابقه ورزشکار خود واقف نباشند. این اتفاق زهرا نعمتی را که با آرزوهای بزرگ برای نخستین بار به بازی های آسیایی رفته بود، دست خالی برگرداند و اشک هایش را سرازیر کرد. خودش گفت مقصر است، اما واقعا تنظیم کردن زمان استفاده از سرویس بهداشتی یا صرف ناهار نباید توسط سرپرست انجام می شد؟


02) فحاشی آقای رئیس فراموش نشود

حاشیه‌های خیس جاکارتا

با اینکه دیروز پسران و دختران کبدی ایران با کسب ۲ مدال طلا شاهکار کردند، یک اتفاق تلخ نباید از یادها فراموش شود و اتفاقا باید مسئولان به آن رسیدگی کنند. دختران کبدی ایران وقتی در دور مقدماتی از چین تایپه عقب بودند، از فحاشی های آقای رئیس به سرمربی هندی شوکه شدند. جالب اینکه ایرانی های زیادی از خبرنگار بگیر تا تماشاگر در سالن بودند، اما رئیس فدراسیون کبدی به توهین علیه نجلا ادامه داد: اگر چه سرمربی هندی خودش را ثابت کرد.


03) ماجرای جنجالی ملی پوش امید

حاشیه‌های خیس جاکارتا

محمد امین اسدی از همان روزهای نخست حضور تیم امید در جاکارتا در اردو حاشیه ساز شده بود؛ از توجه نکردن به تذکر کرانچار برای تعویض استوک هایش تا قهر با بازیکنان به دلیل یک شوخی ساده و درخواست از استیلی برای بازگرداندنش به تهران! اما اتفاق عجیب تر در نیمه شب رخ داد؛ جایی که این بازیکن جوان پرسپولیس با یک استوری جنجالی حکم اخراج خود از اندونزی را امضا کرد. البته او خیلی زودتر از همبازیانش به تهران بازنگشت و تیم امید هم با شکست برابر کره مسیر اسدی را طی کرد.


04) خداحافظی عابدینی با چاشنی قهر

حاشیه‌های خیس جاکارتا

مجتبی عابدینی، یکی از ستاره های بی چون و چرای شمشیربازی ایران، بلکه جهان در سال های اخیر بوده که با درخشش در المپیک ۲۰۱۶ و کسب مقام چهارم نام این رشته را بر سر زبان ها انداخت. او که حالا ۳۴ ساله است، کمی افت کرده و در جاکارتا هم وضع خوبی نداشت؛ موضوعی که پیمان فخری در مصاحبه اش به آن اشاره و عابدینی هم خیلی زود با دلخوری خداحافظی اش از دنیای قهرمانی را رسانه ای کرد.


05) بازنشستگی همزمان قایقران و مربی!

حاشیه‌های خیس جاکارتا

مهسا جاور که نتوانست به آرزویش یعنی تبدیل شدن به یک زوج طلایی با محسن محمدسیفی در بازی های آسیایی برسد و برخلاف همسرش نقره گرفت، بعد از پایان کار در بازی های آسیایی با ۲۴ سال سن گفت باید برود و به زندگی اش برسد و وقتی برای ورزش ندارد. جالب اینکه بهناز مرادخانی، سرمربی تیم ملی رویینگ هم همراه با شاگردش گفت خداحافظ.


06) چرا فقط دوچرخه ایرانی ها خراب می شود؟

حاشیه‌های خیس جاکارتا

روز نخست مسابقات دوچرخه سواری با پنجر شدن لاستیک به مدال نرسیدیم، روز دوم با پاره شدن زنجیر و روز سوم هم با تنه زدن یکی از دوچرخه سواران دیگر کشورها! مسئولان هم می گویند تجهیزات ما استاندارد و از بهترین های جهان است. پس چرا فقط این اتفاقات برای دوچرخه سواران ایرانی رخ میدهد و فرانک پرتو آذر با وجود درخشش و جبران مسافت عقب افتاده دستش از مدال کوتاه می ماند؟


07) اشک دختران ایرانی در آمد

حاشیه‌های خیس جاکارتا

در روزهای اخیر، گریه دختران ورزشکار ایرانی کاملا همه را تحت تاثیر قرار داد. الهه و شهربانو منصوریان که می خواستند خواهران طلایی ووشوی ایران لقب بگیرند، هر دو در فینال به رقبای چینی باختند و نقره ای شدند. نازنین ملایی هم که در رویینگ تکنفره، برخلاف بقیه از خودش توقع طلا داشت، کسی از او به دلیل نقره ای شدنش خرده نگرفت، اما پای سکو اشک می ریخت.

حاشیه‌های خیس جاکارتا

گریه های زهرا نعمتی هم که قبل تر به آن اشاره کردیم و البته فرانک پرتو آذر اشک هایش همه را تحت تاثیر قرار داد. به همه اینها اشک های نازنین ملایی قایقرانی را که با بدشانسی نتوانست نتیجه دلخواه را به دلیل مصدومیت به دست آورد، اضافه کنید. این روزها دخترها اشک می ریزند و افتخار کسب می کنند.

حاشیه‌های خیس جاکارتا

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/DdUHe
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا