جاذبه های گردشگری

پرسش‌های مهم در نگهداری از کودکان در ساحل

گاهی خانواده‌ها همراه کودک کوچک خود به سفر ساحلی می‌روند که باید نکاتی را برای نگهداری از کودک در ساحل بدانند. با رعایت این نکات هم کودکان خردسال اذیت نمی‌شوند و هم خانواده‌ها لذت بیشتری می‌برند. این نکات شامل: مراقبت از آفتاب سوختگی، لوازم و تجهیزات رفتن به ساحل، لباس و نوع پوشش و … می باشد.

گاهی خانواده‌ها همراه کودک کوچک خود به سفر ساحلی می‌روند که باید نکاتی را برای نگهداری از کودک در ساحل بدانند. با رعایت این نکات هم کودکان خردسال اذیت نمی‌شوند و هم خانواده‌ها لذت بیشتری می‌برند. این نکات شامل: مراقبت از آفتاب سوختگی، لوازم و تجهیزات رفتن به ساحل، لباس و نوع پوشش و … می‌باشد.


 برای حفاظت از خود در برابر نور خورشید باید چکار کنیم؟ برای حفاظت از خود در برابر نور خورشید باید چکار کنیم؟

همانطور که می‌دانید پوست کودکان نسبت به پوشت بزرگسالان دارای حساسیت بیشتری است، پس به مراقبت بیشتری احتیاج دارند. اگر کودک شما بسیار کوچک است که نیم تواند آب تنی و یا بازی کند، لباسی پوشیده به تن آن کنید، برای صورت از کرم ضد افتاب مناسب کودکان و از کلاه لبه دار و همچنین صندلی همرا چتر مخصوص ساحل استفاده کنید.


چه لوازم و تجهیزاتی نیاز خواهید داشت؟چه لوازم و تجهیزاتی نیاز خواهید داشت؟

حوله‌ی اضافی، چادر مخصوص ساحل که ضد آب است، روانداز که برای محافظت از کودکان استفاده خواهد شد، صندوقی که بتوانید غذا‌های خود را در آن خنک نگه دارید و آب سالم آشامیدنی که مهم‌ترین چیز خواهد بود. دوربین نیز برای ثبت خاطرات کودکان نیاز خواهد بود. جعبه کمک‌های اولیه را نیز فراموش نکنید.


چه لباسی مناسب کودکان خواهد بود؟چه لباسی مناسب کودکان خواهد بود؟

بچه‌ها نیاز به حفاظت شدید در برابر نور خورشید دارند. کودکان زیر ۶ ماه که نباید زیاد در معرض مستقیم نور قرار بگیرند. علاوه بر اینکه باید لباس پوشیده‌ای به تن آن‌ها کنید، باید بقیه قسمت‌ها را نیز با کرم ضد آفتاب پوشش دهید و همچنین کودک را زیر چادر نگه دارید. اما اگر کودک قادر به بازی کردن با آب و شن است، باید لباس مخصوص شنا به تن کند و هر چند ساعت یکبار کرم ضد آفتاب تمدید شود. سعی کنید همیشه در ساحل از لباس‌های نخی خنک استفاده کنید.


چگونه از کودک نوپا در ساحل محافظت کنیم؟چگونه از کودک نوپا در ساحل محافظت کنیم؟

کودکان نوپا کنجکاو هستند و به هر جایی سرک می کشند.برای اینکه بتوانید کودک را کنترل کنید، تمام حواستان باید به آن باشد.اگر کودک شوق و ذوقی برای آب تنی دارد، با دست آنرا بگیرید تا آب بازی کند. هیچگاه کودک را به حال خود نگذارید. اما اگر کودک شما کمی بزرکتر است، به هیچ عنوان اجازه ندهید که برای آب تنی به جلو برود. برای آن محدوده ای تعیین کنید.


مترجم: سحر مردانه   |  منبع: babycentre.co.uk

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/8RnSf
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا