جاذبه های گردشگری

اگر به بیماری ترس مبتلا هستید، به این اماکن نروید!

اگر شما مبتلا به یکی از بیماری‌های ترس هستید به این ده مکان نباید بروید: اگر شما از تاریکی، رعد و برق، فضا‌های زیر زمینی و «بازیهای» ترسناک وحشت دارید، ما پیشنهاد می‌کنیم که از این ده مکان اجتناب کنید مگر اینکه مقاصدی دوست داشتنی برای شما باشند. 


به دلتای کاتاتومبو، ونزوئلا نروید اگر ترس از رعد و برق دارید
رعد و برق در آسمان باعث واکنش شدید فیزیکی در افراد مبتلا به آسترافوبیا – ترس از تندر و رعد و برق- می‌شود. بدترین جا برای افراد میتلا به سیندرم هندز، دلتای کاتاتومبو در ونزوئلا است، که در ان طوفانی عظیم تقریبا هر شب بر روی رودخانه کاتاتومبو برپاست. رعد و برق هر شب ۱۰ ساعت بطول می‌انجامد؛ و برآورد شده است که میلیون‌ها رعد و برق در سال ضربه می‌زند. برخی از آژانس‌های مسافرتی، تور‌هایی برای تماشای رعد و برق در این منطقه دارند. 


ترس از دلقکها: بارابو، ویسکانسین

بارابو، ویسکانسین نروید اگر ترس از دلقک‌ها دارید
دلقکها: برخی از ان‌ها یک منبع ثابت خنده و شاید هم ترسی بی پایان هستند. درشهر کوچک بارابو، واقع در ویسکانسین، افراد مبتلا به بیماری ترس از رنگ یا کالرفوبیا که ترس از دلقک‌ها است، نروند. این شهر در قرن ۱۹، نام شهر سیرک را به خود گرفت، زیرا مقر چندیدن سیرک از جمله سیرک برادران رینگ لینگ بود. امروز، به عنوان خانه‌ای برای سیرک‌های جهان باقی مانده است، در این شهر یک مجموعه موزه شامل بزرگترین کتابخانه حاوی اطلاعات سیرک در ایالات متحده وجود دارد.
در حال حاضر کار‌های زیادی در بارابو انجام می‌شود (از جمله موزه راه آهن و یک مرکز نجات بزرگ گربه)، مراقب باشید: مصنوعات سیرک گاهی اوقات بخشی از جشنواره شهر هستند و رژه می‌روند.


ترس از ارتفاع: گراند کانیون پارک ملی

به پارک ملی گراند کانیون نروید اگر ترس از ارتفاع دارید:
هنگامیکه شما ترس شدیدی از ارتفاع دارید، بهترین نما، همیشه سطح زمین است. و، چون ارتفاع‌ها همه جا هستند، از پرواز که خودش سرگرم کننده است گرفته تا جذاب‌ترین فعالیت‌ها نظیر قدم زدن بر روی صخره‌های ساحلی و نما‌های اسمان خراش‌های شهر- برای بیماران ترس از ارتفاع، دردآور است و شامل لحظات وحشت آوری است که در سایه حتی پر افتاب‌ترین تعطیلات، هم وجود دارد.
حتی ممکن است از بهترین سیستم پارک ملی با ترس از ارتفاع لذت ببریم، ارتفاع ترس‌ها باید در نظر بگیرند که به طور کلی پرش از گراند کانیون، و به طور خاص حتی قدم زدن بر روی گراند کانیون را تصور کنند، به صورت راهروی شیشه‌ای ۴۰۰۰ فوتی در حدود عمق باریک دره.


ترس از تاریکی: شهر ترومسو، نروژ

به شهر ترومسو، نروژ نروید اگر ترس از تاریکی دارید
نایکتوفوبیا، معمولا به عنوان ترس از تاریکی شناخته می‌شود. در دوران کودکی رایج است، اما در بزرگسال نیز ممکن است با یاد آوردن احساس ترس شبانه شایع باشد. در هر زمستان، نایکتوفوبیا همانند پتوی شب‌های قطبی شمال دور، در تاریکی مطلق برای چند روز تا چند هفته ادامه پیدا می‌کند. ترومزو در نروژ یکی از بهترین نقاط جهان برای دیدن چراغ‌های شمالی است.
بیشتر شب‌های قطبی این فصل که از ۲۱ نوامبر تا ۲۱ ژانویه ادامه دارد، در خود جشنواره‌های و رویداد‌های فرهنگی را جای داده است. این دوره از تاریکی و گرگ ومیش هوا ممکن است برخی را بترساند، اما جغد‌های شب و دسته‌های مردم با صحنه‌ای از زندگی شبانه در فصل زمستان شاد می‌شوند.


ترس از آب: ونیز، ایتالیا

اگر ترس از آب دارید به ونیز، ایتالیا نروید
آکوافوبیا یا ترس از آب است. زندگی با رنج اسان نیست. به خصوص در ونیز، واقع در ایتالیا که آب در همه جا است. باید برای عبور و مرور در شهر از آب عبور کنی، حتی برای یک دفعه. تقریبا دور بودن از اب و عبور از کانال‌های کوچک و بزرگ غیر ممکن است. در این شهر بدون ماشین، اتوبوس‌های آبی و تاکسی‌ها در آب راه‌های اصلی شهر هستند.


ترس از خفاش: شهر آستین، ایالت تگزاس

اگر از خفاش میترسید به شهر آستین، ایالت تگزاس نروید
پل خیابان کنگره آستین، آزمون نهایی برای بازیابی چیروتوفوب‌ها است. در چند شهر دیگر هم چنین ترسی وجود دارد و البته همه ممکن است از خفاش‌ها بترسند. در شب‌های بین ماه‌ها مارس و اکتبر، در هنگام غروب آفتاب جمعیت زیادی از خفاش‌ها در حدود ۱.۵ میلیون خفاش دم آزاد مکزیکی خانه شان را که در زیر پل است را ترک می‌کنند و مانند نوار سیاه و سفیدی که چرخان است در آسمان ظاهر می‌گردند.


ترس از فضاهای کوچک: بوداپست، مجارستان

اگر از فضاهای تنگ و کوچک می ترسید به بوداپست، مجارستان‌ نروید
نمی‌دانم آیا شما کلاستروفوبیک هستید یا نه؟ اینجا یک تست است: تصورکنید که از فضا‌های باریک نه بزرگتر از پهنای باسن برای رسیدن به فضا‌های کوچکتر می‌خزید. احشا گریزی به فضا‌های کوچک از جمله شایع‌ترین ترس‌ها می‌باشد و برای مبتلایان، شنیدن کلمه «هراس از مکان‌های بسته» تنفس را مشکل میسازد. غار نوردی، از سرگرمی‌های مورد علاقه کلاستروفوب است، به همین دلیل افراد مبتلا باید مطمئن شوند در بالای سطح زمین در بوداپست مجارستان هستند. در زیر خیابان‌های این شهر سیستم غارنوردی Palvolgyi- Matyashegyi بزرگ است.
جوندگان پر هیجان شهری با کلاه‌های ایمنی چراغ دار راه خود را از طریق دخمه‌های پر پیچ و خم زیر زمینی پیدا می‌کنند. کلاستروفوب‌ها می‌توانند روی سطح زمین بمانند و قهوه خود را مزه مزه کنند. اینجا همه برنده اند.


ترس از خرچنگها: جزیره کریسمس، استرالیا

به جزیره کریسمس، استرالیا نروید اگر ترس از خرچنگ دارید
هیچ کس دوست ندارد توسط خرچنگ باریکی که در اقیانس سرگردان است گاز گرفته شود. اما افرادی که شدیدا از سخت پوستان می‌ترسند، همین به اندازه کافی می‌تواند رفتن به ساحل ان‌ها را خراب کند. حتی فکر دیدن یک خرچنگ هم ممکن است خارج از تحمل ان‌ها باشد. به همین دلیل افرادی که دچار این ترس می‌شوند هرگز نباید به جزیره کریسمس استرالیا در ماه اکتبر یا نوامبر بروند. در این زمان جمعیت خرچنگ قرمز که سال‌ها به این جزیره مهاجرت می‌کنند و خود را از جنگل انبوه به ساحل می‌رسانند زیاد است. میلیون‌ها تن خرچنگ، هر کدام به اندازه پنج اینچ در سراسر جزیره پخش می‌شوند و مانند سیل از جاده‌ها و صخره‌های پوسته پوسته شده برای رسیدن به اقیانوس عبور می‌کنند.


ترس از جمعیت: شهرهای بزرگ دنیا

ترس از جمعیت دارید به شهر‌های بزرگ دنیا نروید
ترس از مکان‌های باز، ترس از خلوتی و ترس از جمعیت، انواع مختلفی از ترس در رابطه با جمعیت هستند. مهم نیست که شما ان را چه می‌نامید، اگر فقط بدانید که فشار جمعیت در اطراف شما، سبب سقوط و دستپاچگی شما می‌شود، از حضور در جا‌های پر ازدحام و شلوغ اجتناب می‌کنید.
از سال ۲۰۱۳، ۲۸ شهر در سراسر جهان، با معیار داشتن جمعیتی بیش از ۱۰ میلیون نفر، شهربزرگ شناخته شده اند؛ و این درحالی است که در برخی از این مناطق جمعیت شهری بسیار بیشتر از دیگران است بمبئی در هند که تراکم جمعیت فوق العاده بالا است، شلوغی‌ای که ان را هرکز در آمریکای شمالی تجربه نکرده اند.


ترس از کوسه: جزیره گوآدالوپ، مکزیک

ترس از کوسه دارید به جزیره گوآدالوپ، مکزیک نروید
ایا فک‌ها مقصرند یا غریزه اولیه برای بقا باعث ترس شدید از کوسه‌ها شده است. شکی نیست که ترس از کوسه به طور جدی می‌تواند تعطیلات ساحلی، غروب دریا و گردش با کشتی تفریحی سه ساعته را خراب کند. افرادی که ترس از کوسه دارند نباید به جزیره گوآدالوپ مکزیک بروند مگر اینکه این ترس خود را درمان کرده باشند. آب‌های ان به خاطر داشتن کوسه بزرگ سفید مشهور است.


مترجم: معصومه صالحی وزیری  |  منبع: www.smartertravel.com

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/r5wPi
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا