جاذبه های گردشگری

کوه‌های هوآشان،راهی بسوی بهشت! – کوله پشتی

در نزدیک شهر هوآیین در استان شاآنشی چین، مجموعه کوه‌های زیبا با نام هوآشان سر به فلک کشیده‌اند که به دلیل جذابیت بالایی که دارند لقب کوه بهشتی را به خود گرفته‌اند.

درباره کوه هوآشان بیشتر بدانیم
همانطور که گفتیم کوه هوآشان یک مجموعه است. این مجموعه از کوه‌‌ها دارای پنج قله است که برای دستیابی به آنها فقط یک مسیر پیاده‌روی سخت و صعب‌العبور وجود دارد. این مسیر باریک و خطرناک صعود به قله توسط بومیان آن منطقه‌ی مقدس ساخته شده است. در بالای این قله چایخانه‌ی مشهوری وجود دارد که پس از پیمودن این مسیر خارق‌العاده و در عین حال خطرناک، می‌توان تمام سختی‌های راه را فراموش کرد.
این گذرگاه کوهستانی یکی از خطرناک‌ترین مسیر‌های پیاده‌روی در دل کوه است که هر ساله افراد زیادی را به کام مرگ می‌کشاند اما نکته جالب اینجاست که هنوز هم افراد زیادی هستند که مشتاق طی کردن این مسیر و رسیدن به بهشت انتهای آن هستند.
عرض گذرگاهی که در این مسیر وجود دارد حتی به ۵۰ سانتی‌متر هم نمی‌رسد که کاملا فرسوده است و دارای حفاظ ایمنی هم نیست. زنجیر‌هایی توسط میله‌ها بر روی کوه توسط انسان‌ها قرار گرفته‌اند که افراد توسط آنها مسیر را طی می‌کنند اما همانطور که گفتیم اصلا از ایمنی خوبی برخوردار نیستند.


کوه‌های هوآشان و خطرناک‌ترین مسیر پیاده‌رویهدف گردشگران از این سفر خطرناک چیست؟
در قرن دوم قبل از میلاد، یک معبد تائوئیسم در مناطق اطراف این قله توسط زائران و راهبان ساخته شده است. این کوه به عنوان یکی از مقدس‌ترین کوه‌های چین شناخته شده است اما هدف گردشگران از صعود به این کوه تنها عبادت و دیدن معبد نیست، بلکه هیجان بیش از اندازه‌ای که در مسیر تجربه می‌کنند افراد ماجراجو را به این سمت می‌کشاند. این معبد دقیقا بر روی قله پنجم قرار دارد.


دیگر قله‌های کوه ....دیگر قله‌های کوه ….

بعد از قله پنجم که با معبدی که روی آن وجود دارد خودنمایی می‌کند، به بلند‌ترین قله کوه هوآشان می‌رسیم که سلطان کوه نام دارد. اگر می‌خواهید شاهد زیباترین طلوع زندگی‌تان باشید به سمت قله شرقی بروید، نام این قله، قله‌ی خورشید است. بعد از آن به قله میانی می‌رسیم که نام آن دختر شاه است زیرا در زمان‌های دور، دختر امپراطور موگونگ که نانگیو نام داشت به همراه همسرش برای فرار از هیاهوی شهر به این کوه آمدند و زندگی کردند. در آخر هم به قله غربی می‌رسیم که بسیار زیبا و فریبنده است. این قله به دلیل دارا بودن شکلی شبیه به گل و زیبایی، قله نیلوفر آبی نام گرفته است.


مترجم: سحر مردانه  |  منبع: www.fodors.com

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/d5Gxy
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا