جاذبه های گردشگری

چگونه از پشت پنجره هواپیما عکس بگیریم؟

وقتی با هواپیما سفر می کنید، عکاسی از پشت شیشه کاری وسوسه انگیز است. اگرچه به نظر می رسد در این کار محدودیت زیادی وجود دارد، اما راه هایی وجود دارند که بتوانید عکس های با کیفیتی بگیرید. در این مطلب نکاتی را مطرح می کنیم تا در پرواز های خود با هواپیما عکس های زیبایی بگیرید.


شما معمولا بهترین دید و نما را در لحظه های نهایی پرواز پیدا خواهید کرد، هنگامی که در حال رسیدن به مقصد هستید، پس:

  • در مورد برنامه پرواز کمی تحقیق و سوال کنید
  • از مسیر پرواز و ساعت روز با خبر شوید
  • صندلی کنار پنجره خود را در بهترین سمت هواپیما رزرو کنید

هواپیما های جت معمولا بدون لرزش هستند، اما در مورد هواپیما های کوچکتر و هلیکوپتر ها چنین نیست. سیستم های لرزش گیر، لرزش دوربین را حذف کرده و به شما عکس های واضح تری بدهند.

برای جلوگیری از بازتاب های ناخواسته در شیشه، لنز دوربین را در حد ممکن به پنجره نزدیک کنید. اما، لنز دوربین را به پنجره تکیه ندهید زیرا این کار ریسک لرزش دوربین را افزایش می دهد. دست خود را دور لنز گرد کنید تا از بازتاب شیشه هم کنید.
نکات عکاسی

در ادامه به ۵ نکته بیشتر برای عکاسی از پشت پنجره هواپیما اشاره می کنیم:

۱- دوربین را روی فوکوس دستی قرار دهید

در بیشتر موارد، دوربین هنگام عکاسی از پشت شیشه گیج خواهد شد (و در بیشتر هواپیما‌ها شیشه‌ها چند لایه ساخته می‌شوند). تغییر حالت دوربین به فوکوس دستی (Manual focus) و قفل کردن فوکوس روی نقطه مورد نظر کمک خیلی زیادی خواهد کرد.

۲- در اول پرواز عکاسی کنید

هر چقدر بیشتر از زمان پرواز بگذرد، شیشه‌ها شروع به سرد شدن می‌کنند. سریع‌تر تا وقتی که شیشه تمیز‌تر است و عکس‌ها بهتر می‌شوند، عکاسی کنید.

۳- برای دور زدن هواپیما آماده باشید

هنگام پرواز عکاسی از زمین کار دشواری است (به دلیل اندازه پنجره و محدودیت زاویه‌های ممکن برای عکاسی)، اما وقتی هواپیما قبل از فرود و بعد از برخواستن دور می‌زند، فرصت‌های خوبی به وجود می‌آیند. نکته اینجاست که آماده باشید و سریع عکس بگیرید که این فرصت‌ها طولانی نیستند.

۴- فلاش خود را خاموش کنید

فلاش زدن قدرت کافی برای روشن کردن بیشتر از چند متر را ندارد و تنها موجب ایجاد بازتاب در شیشه‌ها می‌شود.

عکاسی جالبچیز جالبی به عکستان اضافه کنید

گاهی صحنه های پشت پنجره هواپیما بسیار تماشایی هستند اما وقتی به عکس ها نگاه می کنید، آن ها کمی خالی و بدون الهام به نظر می رسند. به دنبال چیز جالبی باشید تا به عکستان جان بخشد. این می تواند بال یا موتور هواپیما باشد، شکل هایی که ابر ها تشکیل می دهند، هواپیمایی دیگر، تغییری در منظره پایین و یا غروب خورشید. این چیز جالب حتی می تواند داخل هواپیما باشد.

هنگام پرواز با هواپیما عکس های زیبایی گرفته اید؟
می توانید عکس دلخواهتان را برای ما ارسال کرده به نمایش بگذاریم و نظرات دوستانتان را جویا شویم.


منبع: لنزک

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/1GsAT
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا