جاذبه های گردشگری

چگونه استرس سفر را مدیریت کنیم؟

مدیریت استرس سفر، کوله پشتی: ماساژ، آبگرم، انجام مدیتشین و یوگا و حتی غذا خوردن نمی‌تواند سطح بالای استرس شما در سفر را کنترل کند. چند هفته‌ی دیگر تعطیلات و سفر‌های مربوط به کریسمس و بعد از آن نوروز شروع می‌شود. ماه‌های استرس زای دیگری که چگونه برای سفر برنامه ریزی کنید؟ آیا از پس هزینه‌های آن برخواهید آمد؟ به کجا خواهید رفت؟ و … راه‌های زیادی برای کنترل این استرس وجود دارد، فقط کافیست آرام باشید و نفس عمیق بکشید.

تاریخ انتشار: ۱۸:۱۲ – ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ 2019 March 31

ماساژ، آبگرم، انجام مدیتشین و یوگا و حتی غذا خوردن نمی‌تواند سطح بالای استرس شما در سفر را کنترل کند. چند هفته‌ی دیگر تعطیلات و سفر‌های مربوط به کریسمس و بعد از آن نوروز شروع می‌شود. ماه‌های استرس زای دیگری که چگونه برای سفر برنامه ریزی کنید؟ آیا از پس هزینه‌های آن برخواهید آمد؟ به کجا خواهید رفت؟ و … راه‌های زیادی برای کنترل این استرس وجود دارد، فقط کافیست آرام باشید و نفس عمیق بکشید.


۱. انگیزه ایجاد کنید

مطمئنا در افکار خود غرق هستید و به این فکر می‌کنید که در تعطیلات به کجا سفر خواهید کرد. به جای این افکار منفی و استرس آور به دلایل آن فکر کنید. به اینکه چگونه؟ با چه کسی؟ به کجا دوست دارید برود. حتی می‌توانید از مکانی که دوست دارید به آن سفر کنید عکسی تهیه کنید و هر روز به آن نگاه کنید تا ایجاد انگیزه شود.


معاشرت در سفر

۲. برای معاشرت وقت بگذارید

حتی زمانی که در هواپیما، قطار و یا اتوبوس هستید، زمانی را به صحبت کردن با مردم اختصاص دهید. پیدا کردن دوست باعث میشود از استرس‌های سفر و همچنین شلوغی ذهن شما بکاهد. شاید این افراد بتوانند در ادامه‌ی راه دوستان و همسفران خوبی برای شما باشند.


خرید هدیه در سفر

۳. برای خودتان هدیه بخرید

حین سفر فقط به این فکر نباشید که برای خانواده و دوستان سوغاتی بخرید. بلکه به خود نیز فکر کنید و با خرید یک هدیه، خود را خوشحال و پر انرژی کنید. این هدیه می‌تواند هر چیزی باشد که شما دوست دارید.


شادی در فصل سفر۴. در  فصل سفر شاد باشید

شاد بودن در زمانی که استرس دارید کار خیلی دشواری است، اما این جمله را با خود تکرار کنید که “من می‌توانم این کار را انجام دهم”. در این فصل از تمامی برکت و رحمت خداوند که شامل حالتان می‌شود، خشنود باشید و خدا را شکر کنید. شاد باشید و با سفر از تمامی آشفتگی‌ها رها شوید که این‌ها کلید غلبه بر استرس است.


مترجم:سحر مردانه

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/IEwJs
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا