جاذبه های گردشگری

چگونه سفرکاری را به مسافرتی تفریحی تبدیل کنیم؟

چگونه سفرکاری را به تفریحی تبدیل کنیم؟، کوله پشتی: همیشه سفر کاری پراز استرس و مشغله است.معمولا در سفرهای کاری شما دیگر فرصت گشت و گذار ندارید اما گاهی می توانید سفر کاری را طوری ترتیب دهید که زمانی از آن را نیز به تفریح اختصاص دهید اما چگونه؟

ترکیب سفر کاری با تفریح – کوله پشتی:همیشه سفر کاری پراز استرس و مشغله است. معمولا در سفر‌های کاری شما دیگر فرصت گشت و گذار ندارید، اما گاهی می‌توانید سفر کاری را طوری ترتیب دهید که زمانی از آن را نیز به تفریح اختصاص دهید، اما چگونه؟


تمدید اقامت در هتل

۱. مدت اقامت خود در هتل را تمدید کنید
معمولا زمانی که کارفرما برای اقامت شما در هتل در نظر می‌گیرد، به دلیل رفت و امد‌های مکرر کارمندان برای کار، نرخ کمتری را شامل می‌شود. یعنی هتل برای مسافران شرکت مزایایی در نظر گرفته و نرخ را پایین می‌آورد. پس شما می‌توانید چند روزی هم خود مرخصی گرفته و زمان اقامت خود در هتل را تمدید کنید. هم کار شرکت را انجام داده اید و هم در زمان اضافی به تفریح می‌پردازید.


مدیریت هزینه سفر۲. کنترل بر هزینه ها را فراموش نکنید
سفر‌های کاری زمان خاصی ندارد و ممکن است در هر زمانی از سال برگزار شود. شما می‌توانید زمان‌هایی که خارج از فصل مسافرت است را برای خود انتخاب کنید. در این زمان قطعا شما نیز هزینه‌ی کمتری برای سفر اختصاص می‌دهید و پول کمتری خرج می‌کنید.

مدیریت زمان در سفر

۳. از زمان‌های مرده خود استفاده کنید
قطعا شما کل یک روز را به کنفرانس و جلسات کاری اختصاص نمی‌دهید. می‌توانید از شب‌ها حتی برای قدم زدن و خوردن شام در یک رستوران استفاده کنید. بدین صورت هم نیازی به مرخضی بیشتر ندارید و هم از تمام زمان خود استفاده‌ی بهینه کرده اید.


برنامه ریزی سفر خانوادگی

۴. برنامه ریزی درست برای همراه بودن خانواده
اگر قرار است این یک سفر خانوادگی باشد، پس باید طرحی هوشمندانه نیز داشته باشید. بهتر است خانواده با شما نیایند، شما کار‌های شرکت را انجام داده و به اتمام برسانید و با یک برنامه ریزی دقیق، خانواده در روز‌های بعدی به شما بپیوندند.


مترجم:سحر مردانه  |  منبع: www.nytimes.com

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/D4jAA
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا