جاذبه های گردشگری

چگونه در طبیعت کمپ بزنیم؟

راهنمای طبیعت گردی، کمپین در طبیعت، کوله پشتی

چگونه در طبیعت کمپ بزنیم؟ طبیعت و چگونگی برپایی چادر و کمپ | شب مانی در طبیعت به آسانی نوشیدن چای نیست. اگر تمایل به انجام آن دارید، خود را برای ماجراجویی و راه طولانی آماده کنید. در این مقاله نکات و کار‌هایی که باید برای برپایی کمپین و شب مانی انجام دهید گفته می‌شود تا کامل و دقیق عمل کنید.

انجام دهید …


آماده سازی؛ آماده سازی؛ آماده سازی

برنامه ریزی سفر و آماده سازی مهم‌ترین مسئله برای رفتن به اردو است. به اصول اولیه توجه کنید و لیستی از وسایل مورد نیاز تهیه کنید. در این لیست ابتدا باید چادر خواب گرم برای شب، وسیله‌ای برای داشتن نور ملایم در چادر، چاقوی جیبی، چکش و میخ، بلند گوی قابل حمل، دوش خورشیدی مورد توجه قرار گیرد.


برای وعده‌های غذاییتان برنامه ریزی داشته باشید

برای وعده‌های غذاییتان برنامه ریزی داشته باشید

همانطور که باید به داشتن جایی راحت و خواب آسوده اهمیت دهید باید برای تغذیه و وعده‌های غذاییتان نیز برنامه ریزی داشته باشید. از غذا‌های کنسرو و یخ زده و سوپ‌های فوری استفاده کنید. اگر در این سفر کودکانی نیز همراه شما هستند، وعده‌های غذایی سرگرم کننده مانند درست کردن هات داگ بر روی آتش را در نظر بگیرید.


بازی‌های سرگرم کننده را فراموش نکنید

بازی‌های سرگرم کننده را فراموش نکنید

در سفرهای خانوادگی، درست است که کودکان در خارج از منزل سرگرمی‌های بسیاری دارند، اما ممکن است باران ببارد پس چند کتاب و بازی مورد علاقه‌ی آن‌ها برای استفاده در چادر را همراه خود بیاورید. همچنین می‌توانید ابتکار داشته باشید و بازی‌های گروهی مانند پانتومیم انجام دهید.


اولین کارتان زدن چادر باشد

اولین کارتان زدن چادر باشد

اولین کاربعد از رسیدن به اردوگاه سریعا چادر را برپا کنید تا به شب بر نخورید. میخ را با زاویه‌ی ۴۵ درجه بزنید تا استحکام بهتری داشته باشد و تمام منافذ بسته شود تا گرما هدر نرود.


لباس هایتان را خشک نگه دارید

لباس هایتان را خشک نگه دارید

هیچ چیز بدتر از داشتن جورابی خیس نیست پس سعی کنید لباس هایتان را خشک نگه دارید. هر یک از لباس‌ها را به طور جداگانه در پلاستیک قرار دهید تا لباس‌های کثیف و تمیز هم جداسازی شود. یک دست لباس برای خواب هنگام جمع کردن کیسه‌ی خواب و بالش، در آن قرار دهید تا در موارد مورد نیاز از آن استفاده کنید.


دو نکته: قرار دادن اسطوخودوس، رزماری و کاج در آتش باعث می‌شود که پشه دور شوند.

قبل از درست کردن آتش جهت باد را بررسی کنید تا دود آن به سمت چادر‌ها باز نگردد. قبل از نوشیدن آب، آنرا حداقل ۵ دقیقه بجوشانید.


با طبیعت مهربان باشید

با طبیعت مهربان باشید

طوری رفتار کنید که پس از ترک اردوگاه، کاملا تمیز باشد. در طول اقامتتان، از مواد شیمیایی استفاده نکنید، زیرا شدیدا برای محیط زیست مضر است.

قبل از رفتن به این سفر ذهن خود را آماده کنید. پیش بینی هرگونه اتفاق ناگوار و یا آب و هوای بد را بدهید تا در مواقع ضروری مدبرانه عمل کنید و تصمیم بگیرید.


مترجم: سحر مردانه  | لینک مطالب: www.essentialtravel.co.uk

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/ISXtl
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا