ترفند و مهارت

مسایل اقتصادی در پرخاشگری افراد چقدر موثر است؟


شهرام اسلامی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینکه نارضایتی جامعه را درگیر خشونت کرده است، اظهار کرد: گاهی اوقات نارضایتی‌ها خود را با پرخاشگری نشان می‌دهد که باید برطرف شود، اما همه منتظر شخص دیگری برای رفع این مشکل هستند، درحالی که خود شخص باید این تغییر را در زندگی به وجود آورد.

وی گفت: با مدیریت هیجانات که بخشی از آن به نام کنترل خشم شناخته می‌شود، می‌توان جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را گرفت.

این روانشناس در ادامه با اشاره به اینکه خشم موضوع بدی نیست، افزود: انسان‌ها حق دارند عصبانی شوند اما حق ندارند فریاد بزنند چرا که با شروع فریاد آسیب‌ها آغاز می‌شود، راه حل‌های کشورهای غربی نیز دردی از ما در این مورد دوا نمی‌کند و باید به دنبال راهکارهایی بود که با فرهنگ و تمدن ایرانی مطابقت داشته باشد.

اسلامی، ناامیدی را بدترین گناه در دین اسلام عنوان کرد و گفت: گناه آغاز کننده بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی جامعه است و اگر فردی در زندگی امیدوار باشد قطعا بهتر می‌تواند مسیر زندگی خود را پیدا کند.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی مالی امید را در زندگی ایجاد می‌کند، اظهار کرد: اگر شخصی نتواند پول دربیاورد و شرمنده افرادی که دوستشان دارد شود، ممکن است برای ثابت کردن دوست داشتنش دست به ناهنجاری بزند و خود را برای فردی که دوستش دارد اثبات کند.

این روانشناس با اشاره به اینکه قطعا مسائل اقتصادی در زندگی افراد تاثیر گذار است، تصریح کرد:  قطعا مسائل اقتصادی در زندگی افراد تاثیرگذار است و می تواند نارضایتی را به شکل پرخاشگری در جامعه افزایش دهد.


منبع : همشهری آنلاین

لینک کوتاه: http://knvd.ir/eruKN
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا