پوست و مو و زیبایی

درمان خانگی رفع تیرگی زیر بغل

اگر به دلیل داشتن سیاهی زیر بغل ، تمامی تاپ های خود را کنار گذاشته اید، دیگر نگران نباشید. راه های زیادی برای روشن سازی تیرگی پوست وجود دارد. برای رهایی از این سیاهی از درمان های خانگی استفاده کنید، می توانید از مواد روشن کننده ای مانند: سیب زمینی و مرطوب کردن آن، کمک بگیرید. همچنین می توانید با دارو از سیاهی رها شوید. اگر تصمیم به دارو درمانی دارید، با دکتر خود در این باره مشورت کنید سپس راهی که برایتان مناسب است را انجام دهید.

درمان خانگی سیاهی زیر بغل

۱- یک عامل طبیعی را امتحان کنید

خاصیت های ضد عفونی، اسیدی و آنتی باکتریال موجود در برخی سبزیجات و میوه ها، به طور طبیعی به روشن ساختن پوست کمک می کند. سیب زمینی، خیار و لیمو، ۳ موردی هستند که سیاهی زیر بغل را از بین می برند.

سیب زمینی: به قطعات نازک ببرید و در محل سیاه بمالید. یا می توانید بعضی از سیب زمینی ها را فشار دهید تا شربتی از آن خارج شود. سپس به مدت ۱۰ دقیقه زیر بغل بمالید و بعد بشویید.
خیار: مانند کاری که با سیب زمینی انجام دادید، به قطعات نازک ببرید یا شربت بگیرید و روی محل مورد نظر بمالید. همچنین می توانید یک لیمو و زردچوبه (آنرا به خمیر شکل درآرید) به شربت خیارتان اضافه کنید. خمیر را به پوست بمالید و ۳۰ دقیقه صبر کنید سپس بشویید.
لیمو: چند تکه لیمو را روی محل موردنظر بمالید. لیمو، سلول های مرده پوست را از بین می برد و پوست را تمیز می کند. پوست را  بشویید و اگر نیاز بود، مرطوب کنید. (با ادامه دادن. لیمو پوست را خشک می کند) کمی زردچوبه اضافه کنید، ماست یا عسل را به شربت لیمو اضافه کنید و یک خمیر بسازید. ۱۰ دقیقه بر روی محل بگذارید و سپس بشویید.
تخم مرغ: روغن تخم مرغ را خیلی نرم بر روی محل سیاه بمالید و یک شب صبر کنید. امگا ۳ تخم مرغ، مخاط سازی (سلول های جدید پوست) و پوست را نرم و روشن می کند. صبح روز بعد، با صابون دارای PH بشویید.

۲- مرطوب سازی

یکی از راه های موثر برای از بین بردن سیاهی زیر بغل، مرطوب سازی است. از مرطوب کننده های طبیعی مانند: آلوئه ورا، لسیتین و غیره استفاده کنید.

۳- مخلوط درست کنید

سیاهی زیربغل، ممکن است به دلیل مرگ سلول های پوست باشد. پس برخی مخلوط ها می تواند پوست را روشن سازد.

شکر: یک فنجان شکر قهوه ای با ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون خالص، مخلوط کنید. در طی حمام یک یا دو دقیقه روی پوست خیس بمالید. سعی کنید از مخلوط ۲ بار در هفته در حمام استفاده کنید.
جوش شیرین: یک مخلوط از جوش شیرین به همراه آب درست کنید و بمالید. سپس محل را بشویید و خشک کنید. همچنین می توانید کمی بکینگ پودر برای روشن سازی پوست اضافه کنید.
جوش شیرین و گلاب: یک خمیر از گلاب و جوش شیرین بسازید. زیربغل بمالید، سپس با آب گرم بشویید. بازوها را خشک کنید. تا زمانی که روشنی دیدید، ادامه دهید.
پرتقال: پرتقال را خرد کنید و در زیر آفتاب خشک سازید. آنرا آسیاب کنید به همراه گلاب و شیر یک خمیر بسازید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زیر بغل بمالید. با آب سرد بشویید.
سنگ پا: با استفاده از سنگ پا، سلول های مرده پوست را پاکسازی کنید. این سنگ سبک و آتش فشانی را می توانید از تمامی فروشگاه های لوازم زیبایی تهیه کنید. سنگ را خیس کنید و آرام به محل بمالید.

۴- مایع درمانی را امتحان کنید

در یخچال و کابینت های خود دنبال درمان هایی بگردید که نه تنها سیاهی را از بین می برند، بلکه باعث نرمی و تازگی پوست نیز می شوند.

شیر: ویتامین و اسید چرب داخل شیر، به طور موثری پوست را روشن می سازد. یک خمیر از ۲ قاشق غذاخوری شیر، ۱ قاشق غذا خوری کشک و یک قاشق غذاخوری آرد درست کنید. ۱۵ دقیقه روی پوست بگذارید و سپس با آب بشویید. پوست نرم و تازه می شود و سلول های مرده از بین می روند که محل را روشن نشان می دهند. حتی با خامه پرچرب نیز می توانید نتیجه بهتری بگیرید.
سرکه: برای سفید و تازه بودن پوست، آرد برنج را با سرکه مخلوط کنید. یک دوش گرم بگیرید و سپس ۱۰ تا ۱۵ دقیقه مخلوط را روی پوست بگذارید و با آب گرم بشویید.
روغن نارگیل: ویتامین E داخل روغن نارگیل، می تواند خیلی سریع پوست را روشن کند. پس برای نتیجه بهتر، هر روز انجام دهید. قبل از حمام، روغن را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی محل ماساژ دهید. با آب ولرم و صابون بشویید. یکی دیگر از خاصیت های نارگیل، عملکردش مانند دئودورانت است.

۵- یک پک سفید کننده درست کنید

اگر می خواهید درمان را انجام دهید، می توانید از پک سفید کننده که به آن آرد نخود هم می گویند، استفاده کنید. آرد را با ماست، لیمو و کمی زردچوبه مخلوط کنید. سپس ۳۰ دقیقه قبل از حمام خمیر را بر روی پوست بگذارید. این خمیر را هر روز به مدت ۲ هفته یا ۳ بار در هفته برای سرعت بیشتر فرآیند، بر روی پوست بگذارید.

۶- وکس و اصلاح کردن را حذف کنید

سیاهی زیر بغل ممکن است به دلیل اصلاح کردن باشد. زیرا وکس، مو را از ریشه می کند.

۷- دئودورانت را حذف کنید

یکی از دلایل سیاهی زیر بغل، استفاده از دئودورانت های شیمیایی و بی ضرر است. تعداد کمی از افراد با بوی بدن مشکل دارند و به این منظور از دئودورانت استفاده می کنند.

درمان دارویی سیاهی زیر بغل

۱- با دکتر خود صحبت کنید

درمان های خانگی ممکن است به شما اگر شرایطی چون: بیماری های پوستی، اختلال پوستی که باعث مخملی شدن می شود، کمکی نخواهد کرد.

این مورد می تواند نتیجه چاقی یا اختلال در ترشح غدد (غدد عرقی) باشد. در بیشتر افرادی که در دارای دیابت یا در معرض دیابت اند، مخصوصا افرادی با ارث آفریقایی، به مراتب بیشتر دیده شده است.
دیگر بیماری های اختلالات پوستی شامل: بیماری ادیسون، اختلال در ترشح غدد هیپوفیز، اختلال در هورمون رشد، کم کاری تیروئید یا تماس های دهانی، هستند.

۲- رژیم خود را تغییر دهید

اگر شرایط شما به دلیل دیابت است، حذف شکر از رژیم غذایی تان می تواند مفید باشد.

۳- دارو خوردن را حذف کنید

برای تماس های دهانی که در راس بیماری های پوستی قرار دارند، می توانید از دیگر روش ها بجز دارو خوردن استفاده کنید.

۴- نسخه داشته باشید

رتین A ،اوره آلفا هیدروکسی و سالیسیک اسید می تواند نسخه مفیدی باشد. اما فقط برای تعداد کمی موثر بوده است.

بیشترین دارو برای روشن سازی پوست که ساخته آمریکا است: هیدروکینون است که FDA آنرا تولید می کند. متخصص پوست می تواند هیدروکینون ۴% را تجویز کند. البته بیشتر از ۲% توصیه نمی شود.
قبل از استفاده از هیدروکینون با پزشک خود مشورت کنید.
از برندهای مورد اعتماد استفاده کنید .FDA در صدر برندهای داروهای پوستی است که در ۱۹۹۰ در آمریکا ساخته شده اس، قرار دارد..محصولات این شرکت به تمامی کشورهای دیگر توزیع شده است. پس دفترچه راهنمای دارو را مطالعه کنید تا از اصلی بودن آن مطمئن شوید.

۵- تجزیه الکتریکی را متوقف سازید

تمامی بانوان، مخصوصا آنهایی که پوست تیره دارند در معرض HYPERPIGMENTATION (سیاه کننده پوست)، هنگام تجزیه الکتریکی، هستند. اگر از این روش برای از بین بردن موهای زیر بغل خود استفاده می کنید، انجام ندادن این روش می تواند از رنگ سازی، جلوگیری کند.

منبع : درمانسرا

لینک کوتاه: http://knvd.ir/MBoxY
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا