دانستنی ها و سرگرمی

بیمارستان بزرگی برای شاهین‌ها در امارات!

وبسایت تابناک باتو: از اجرای عمل ساده منقار تا اندوسکوپی اعضای داخلی پرنده ها، بیمارستان همه نوع خدمات به شاهین‌ها ارائه می‌دهد، چون شاهین‌ها حیوانات گرانقیمت و ارزشمندی برای اماراتی‌ها به شمار می‌روند.

 

وقتی شاهینی در یکی از کشور‌های حوزه‌ی خلیج فارس دچار بیماری می‌شود، صاحبانشان می‌دانند که کجا باید پرنده را درمان کنند؛ بیمارستان شاهین‌ها در ابوظبی، کاخی بزرگ برای درمان این پرندگان درجهان.

خانم «مارگریت مولر» دامپزشک آلمانی که تجربه ۲۵ سال درمان شاهین‌ها را دارد می‌گوید: شاهین‌ها مثل بچه‌های آن‌ها هستند و این مردم بهترین‌ها را برای آن‌ها می‌خواهند.

 

بیمارستان بزرگی برای شاهین‌ها در امارات!
او افزود: گاهی وقتی شاهینی در شب دچار حادثه می‌شود، صاحبانشان چند ساعت و تا دمیدن صبح آنجا می‌نشینند. شاهین‌ها برای آنان چیزی فراتر از یک پرنده خانگی اند و پرورش آن فقط یک ورزش نیست.

نگهداری شاهین هایِ شکاری در منطقه به شدت محبوب و گرانقیمت است و بخش مهمی از میراث فرهنگی بیابان نشینان در کشور امارات متحده عربی و همسایگانش به شمار می‌رود.

 

بیمارستان بزرگی برای شاهین‌ها در امارات!
مولر در ادامه می‌گوید: بدوی‌ها از شاهین برای شکار استفاده می‌کردند، به همین دلیل شاهین عنصر اساسی ادامه‌ی حیات خانواده‌ی صحرانشین و بدوی بود.

خانم مولر می‌گوید: شاهین‌ها جایگاهی مثل بچه‌ها را در خانه داشتند و امروزه هم همینطور است. این پرنده‌ها با توجه به سرعتشان که از ۳۰۰ کیلومتر در ساعت بیشتر است، ممکن است به دلیل برخورد با شکار، یا محاسبات اشتباه در فرود آمدن و یا خوردن غذای آلوده دچار جراحت‌ها و بیماری‌های خطرناکی شوند.

 

بیمارستان بزرگی برای شاهین‌ها در امارات!
بیمارستان شاهین‌های ابوظبی مورد حمایت دولت امارات، مرکز اصلی درمان، پژوهش و تربیت شاهین‌ها در سطح جهان است.

مولر می‌گوید: قیمت درمان در بیمارستان پرندگان ابوظبی تعدیل شده و تخفیف دارد تا همه‌ی مردم از سطوح مختلف درآمدی بتوانند از خدمات نگهداری از شاهین‌ها استفاده کنند.

 

بیمارستان بزرگی برای شاهین‌ها در امارات!
او در توضیح گفت: پرورش شاهین‌ها در حال حاضر، از جمله فرصت‌های نادر است که صحرانشینان سابق را به گذشته شان گِره می‌زند.

شاهین‌ها از انواع پرندگان در خطر انقراض به شمار می‌روند و مسئولان اماراتی قوانینی برای نگهداری از این پرنده وضع کرده اند. امارات شکار خارج از مناطق حفاظت شده را ممنوع اعلام کرده است، به همین دلیل صاحبان شاهین ها، این پرندگان را با خوراندن گوشت تربیت می‌کنند و در ماه‌های سرد سال آن‌ها را به کشور‌هایی مانند پاکستان، مراکش و یا کشور‌های آسیای میانه می‌برند.

 

بیمارستان بزرگی برای شاهین‌ها در امارات!

امارات همچنین گذرنامه‌های سفر ویژه برای شاهین‌ها صادر می‌کند، به این ترتیب پرندگان همراه با صاحبانشان به کابین‌های هواپیما برده می‌شوند و ممکن است تعداد آن‌ها در یک سفر ویژه‌ی شکاری به ده‌ها پرنده برسد.

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/Vq1v7
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا