منتخب تکنولوژی

دانلود بهترین برنامه های قبله نما برای اندروید

قبله نما ابزاری برای یافتن جهت قبله است و افرادی که موبایل آن‌ها دارای سنسور قطب‌نما باشد، می‌توانند از اپلیکیشن‌های قبله نما برای مواقع لازم بهره بگیرند.

قبله نما نوعی قطب‌نمای تغییر شکل داده شده است که توسط مسلمانان جهان برای شناسایی جهت قبله مورد استفاده قرار می‌گیرد. در اسلام، جهتی که برای نماز خواندن باید به سمت آن ایستاد، قبله نام دارد و به سمت شهر مکه است و به صورت مشخص جهت خانه کعبه را نشان می‌دهد. در حالی که قطب‌نماهای معمولی جهت شمال را نشان می‌دهند، سمت نماز خواندن مسلمانان، با توجه به شهرهایی که در آن قرار دارند، توسط نشانه‌های موجود روی قبله نما مشخص می‌شود.

معمولا قبله نما تقریبا مشابه با قطب‌نما ساخته می‌شود، با این تفاوت که به گونه‌ای درجه‌بندی شده که علاوه بر نشان دادن جهت شمال، جهت قبله را نیز نشان می‌دهد. در این دستگاه‌ها معمولا از نوعی نقشه نیز استفاده می‌شود که طی آن کاربر با توجه به شهر کنونی خود، می‌تواند شماره‌ای را به دست آورد و با استفاده از آن شماره و راهنمایی‌هایی که توسط قبله‌نما می‌شود، جهت قبله را مشخص کند.

در این مطلب قصد داریم تا انواع بهترین نرم افزار قبله نمای اندروید را برای سیستم‌عامل اندروید معرفی کنیم. تمامی برنامه‌های معرفی شده در این مطلب در اپلیکیشن کافه بازار موجود هستند و ما آدرس آن‌ها را در انتهای توضیحات هر کدام، ارائه می‌کنیم. پس اگر به دنبال دانلود نرم افزار قبله نمای اندروید هستید، این مطلب را دنبال کنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


بهترین برنامه های قبله نما برای اندروید


قبله نما معمولا از صفحه‌ای مدرج و گرد و همین طور یک قطب‌نمای مغناطیسی تشکیل شده است. در گوشی‌های موبایل، وجود سنسور مجاورتی برای شناسایی قبله الزامی است. در این جا قصد داریم که بهترین انواع نرم افزار قبله نمای اندروید را به شما معرفی کنیم. اگر به دنبال دانلود بهترین نرم افزار قبله نمای اندروید هستید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

 

قبله نما دقیق

نرم افزار قبله نمای اندروید

برنامه قبله نما دقیق که توسط تیم نرم‌افزاری آمیتیس طراحی شده، نوعی برنامه قبله نما برای اندروید است که به صورت کاملا آفلاین و حتی بدون وجود آنتن گوشی کار می‌کند. البته همچون تمامی قبله‌نماهای موجود در گوشی‌ها، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که گوشی شما قابلیت قطب‌نما دارد یا خیر. در صورت عدم پشتیبانی از قطب‌نما، این قبله‌نما نیز کار نمی‌کند.

جهت استفاده از این اپلیکیشن باید گوشی خود را روی سطح صافی قرار دهید و آن را بچرخانید. اگر گوشی شما این قابلیت را پشتیبانی کند، دایره قبله‌نما حرکت می‌کند و مسیر قبله را به شما نشان می‌دهد.

دانلود نرم افزار قبله نمای اندروید «قبله نما دقیق» از این آدرس

 

اذان گو (اوقات شرعی-تقویم-قبله نما)

برنامه قبله نما برای اندروید

برنامه اذان گو برای افرادی که به دنبال برنامه‌ای مذهبی برای پخش اذان و یادآوری اوقات شرعی و مناسبت‌ها هستند، بسیار مناسب است. در این برنامه قبله نما برای اندروید قابلیت‌های مختلفی از جمله پخش و محاسبه زمان اذان، تقویم کامل چهار زبانه، قبله نمای دقیق براساس موقعیت جغرافیایی، قابلیت اطلاع‌رسانی هنگام نزدیک شدن به زمان قضای نمازهای پنج‌گانه و موارد دیگر است.

دانلود برنامه قبله نما برای اندروید «اذان گو» از این آدرس

 

قبله نما و قطب نما دیجیتال

برنامه های قبله نما برای اندروید

با استفاده از قبله نما و قطب نما دیجیتال که توسط گروه نرم‌افزاری پاندا اپ تهیه شده، یکی از دقیق‌ترین انواع نرم افزار قبله نمای اندروید را در اختیار خواهید داشت و همچنین به خوبی می‌توانید جهت‌یابی کنید. در هر کجایی که بودید تنها کافی است که GPS موبایل خود را روشن کنید و به آن اجازه دهید تا موقعیت شما را شناسایی کند و در ادامه قبله و جهت‌های جغرافیایی را بدان وسیله پیدا کنید.

در این برنامه قبله نما برای اندروید از سنسور قطب‌نما برای تعیین جهت استفاده می‌شود. پس برای استفاده از قطب‌نما و قبله نما، گوشی شما باید از سنسور قطب‌نما پشتیبانی کند. در صورت عدم وجود این سنسور، نه‌تنها این برنامه، بلکه هیچ قطب‌نمای دیگری در دستگاه شما اجرا نمی‌شود.

دانلود نرم افزار قبله نمای اندروید «قبله نما و قطب نما دیجیتال» از این آدرس

 

قبله‌ نما

دانلود نرم افزار قبله نمای اندروید

با برنامه قبله‌نما که توسط گروه نرم‌افزاری همراه همزبان ایرانیان تهیه شده، جهت قبله را می‌توانید براساس نقطه جغرافیایی خود پیدا کنید. این برنامه با استفاده از جی‌پی‌اس و سایر امکانات موقعیت‌یابی اندروید، جهت جغرافیایی را پیدا می‌کند و در ادامه قبله را به شما نشان می‌دهد. اما در صورتی که در مراکز استان‌ها قرار دارید، می‌توانید جی‌پی‌اس خود را خاموش کنید؛ چرا که دستگاه سریع‌تر می‌تواند جهت قبله را پیدا کند و در نتیجه، مصرف باتری نیز کاهش می‌یابد.

دانلود برنامه قبله نما برای اندروید از این آدرس

 

قبله نما هوشمند

بهترین نرم افزار قبله نمای اندروید

برنامه قبله نما هوشمند که توسط گروه توسعه‌دهنده King Developer ساخته شده، نوعی قبله نمای دیجیتال است که بدون نیاز به GPS می‌تواند جهت قبله را به شما نشان دهد. فناوری‌ها و محاسبات موجود در این اپلیکیشن در پس نوعی واسط کاربری ساده و چشم‌نواز قرار گرفته و تنها چیزی که برای کاربر قابل مشاهده است، صفحه‌ای شبیه به قبله‌نماهای قدیمی به نظر می‌رسد.

این برنامه دارای دو سربرگ است. سربرگ اول خانه نام دارد که شامل گزینه‌هایی برای ارتباط با سازنده برنامه، رای به آن و خروج است. سربرگ دوم که قبله نام دارد، جهت قبله را به شما نشان می‌دهد.

دانلود نرم افزار قبله نمای اندروید «قبله نما هوشمند» از این آدرس

 

قبله نما و قطب نما

برنامه قبله نمای آنلاین

برنامه قبله نما و قطب نما که توسط گروه برنامه‌نویسی SinDev طراحی شده، نوعی برنامه به‌دردبخور است که در سفرهای داخلی و خارجی بسیار کاربردی است. این برنامه ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی دارد که آن را از سایر برنامه‌های مشابه متمایز می‌سازد. قبله‌یابی در این برنامه به راحتی و به دور از هر نوع پیچیدگی صورت می‌گیرد. این برنامه دارای نوعی پایگاه داده اختصاصی است که طی آن از 1206 شهر و روستای ایران بدون نیاز به GPS پشتیبانی می‌شود.

در این برنامه در سه حالت، قبله قابل تشخیص است:

  • آفلاین، بدون نیاز به جی‌پی‌اس
  • آفلاین، با اتصال به جی‌پی‌اس
  • آفلاین، با وارد کردن مختصات جغرافیایی

دانلود برنامه قبله نما برای اندروید از این آدرس

 

قبله یاب

نرم افزار قبله نمای اندروید

برنامه قبله یاب که توسط گروه برنامه‌نویسی کودینگ کو ساخته شده، برای تعیین جهت صحیح قبله قابل استفاده است. براساس ادعای سازندگان این برنامه، درستی نمایش جهت قبله در تمام نقاط کره زمین، 99 درصد است. این برنامه برای تشخیص از نقشه گوگل استفاده می‌کند و برای استفاده از نقشه‌های گوگل، باید قبلا خدمات گوگل پلی را نصب کرده باشید. برای تعیین جهت قبله کافی است که روی محل زندگی خود زوم کنید. فلش سبز رنگ در این برنامه جهت قبله را نشان می‌دهد.

دانلود نرم افزار قبله نمای اندروید «قبله یاب» از این آدرس

 

قبله نما فارسی

برنامه قبله نما برای اندروید

برنامه قبله نما فارسی که توسط تیم نرم‌افزاری رئال مادرید تهیه شده است، به خوبی قابلیت نشان دادن قبله را دارد. در این اپلیکیشن نیز به صورت آفلاین و کاملا بدون نیاز به جی پی اس، کاربران می‌توانند به شناسایی جهت قبله بپردازند. افرادی که دوست ندارند در جمع از کسی بپرسند که جهت قبله کدام طرف است و همین طور کسانی که دوست دارند تا قبله آپارتمان خود را به صورت درست تشخیص دهند، از این برنامه می‌توانند استفاده کنند.

دانلود برنامه قبله نما برای اندروید از این آدرس

 

قبله نما، اذان گو، تقویم

برنامه های قبله نما برای اندروید

اپلیکیشن قبله نما، اذان گو و تقویم که کار گروه نرم‌افزاری بیکسل است، موقعیت جغرافیایی شما را با استفاده از ماهواره‌های موقعیت‌یاب، GPS و سایر امکانات موقعیت‌یابی اندروید به دست می‌آورد. در صورتی که در نزدیکی یکی از مراکز استان‌ها قرار دارید، می‌توانید جی چی اس را خاموش کنید تا هم محاسبات با سرعت انجام شده و هم مصرف باتری کاهش یابد. نام شهر خود را از فهرست پیدا کرده و جهت قبله را به سرعت تشخیص دهید.

در صورتی که در جای جدیدی هستید، تنها کافی است که این برنامه را باز کرده و امکان دسترسی به موقعیت جغرافیایی خود را به آن بدهید و بعد از تشخیص شمال و جنوب، جهت قبله را پیدا کنید.

دانلود نرم افزار قبله نمای اندروید از این آدرس

 

قبله نما حرفه ای

دانلود نرم افزار قبله نمای اندروید

برنامه قبله نما حرفه ای ساخت گروه نرم‌افزاری قهرمان نوعی قبله‌نما است که به صورت کاملا آفلاین و حتی بدون آنتن گوشی کار می‌کند. البته پیش از به‌کارگیری این برنامه باید اطمینان حاصل کنید که گوشی شما قابلیت قطب‌نما دارد یا خیر.

همان طور که می‌دانید جهت قبله در شهرها و کشورهای مختلف یکسان نیست. با استفاده از «قبله نما حرفه ای» می‌توانید جهت قبله را پیدا کنید. البته همان طور که سازندگان این اپلیکیشن ذکر کرده‌اند، هنگام استفاده از این قبله نما باید آن را از آهنربا دور نگاه دارید.

دانلود برنامه قبله نما برای اندروید «قبله نما حرفه ای» از این آدرس

 

در این مقاله با چندین نرم افزار قبله نمای اندروید آشنا شدیم. شما تجربه کار با کدام یک از این برنامه‌ها را داشته‌اید؟ نظرات خودتان را در پایین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

منبع : مجله پلازا

لینک کوتاه: http://knvd.ir/68JHX
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا