طب سنتی

دمنوش جنسینگ محرک قوی سوخت و ساز بدن

جنسینگ آسیایی یکی از گونه‌های یازده‌گانه‌ جنسینگ است که ریشه‌های گوشتی دارد. گرچه انواع مختلفی از این گیاه وجود دارد، اما دو نوع آمریکایی و آسیایی‌ آن شناخته‌شده‌تر هستند.

 مطالعات نشان داده، جنسینگ محرکی قوی برای افزایش سوخت‌وساز بدن است، به شما کمک می‌کند بر خستگی غلبه کنید، و انرژی و توانایی ذهنی را هم بالاتر می‌برد.

در مطالعه‌ای که در این زمینه در یک کلینیک مراقبت از بیماران سرطانی انجام شد، مشخص شد که این گیاه حتی روی فلج ناشی از داروهای شیمیایی هم تأثیر مثبتی دارد. همان‌طور که می‌دانید وقتی وزن کم می‌کنیم اگر انرژی کافی نداشته باشیم، ورزش کردن کار مشکلی است و کاهش وزن نیاز به فعالیت بدنی مناسب دارد و جنسینگ می‌تواند برای دریافت انرژی به شما کمک کند. شواهدی احتمالی وجود دارد که نشان می‌دهد جنسینگ به متعادل نگه‌داشتن قندخون هم کمک می‌کند که البته خود این موضوع روی انرژی مورد نیاز بدن و اشتهای فرد تأثیر دارد.

مواد لازم برای تهیه‌ دمنوش جنسینگ‌

۱ قاشق چای‌خوری جنسینگ خردشده (آمریکایی یا آسیایی)
۱ لیوان آب
عسل (اختیاری)

طرز تهیه

برای هر یک لیوان آب، تقریبا ۱ قاشق چای‌خوری ریشه‌ خردشده‌ جنسینگ در لیوان یا فنجان‌تان بریزید. آب را بجوشانید و به آن اضافه کنید. بعد از گذشت ۵ تا ۱۰ دقیقه، می‌توانید دمنوش‌تان را صاف کنید و در صورت تمایل با افزودن عسل یا لیمو، ۱ یا ۲ بار در روز میل کنید.

منبع : درمانسرا

لینک کوتاه: http://knvd.ir/ONXpK
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا