دانستنی ها و سرگرمی

افسانه‌های سینمایی که می‌تواند شما را بکشد!

برترین‌ها – ترجمه از الهام مظفری: ممکن است کتابی بنویسید که ابرقهرمان‌های مشهور چگونه در سخت‌ترین شرایط و موقعیت‌ها زنده ماندند، مثل، رابینسون کروزوئه و رمبو. اما آیا همه روش‌هایی که آن‌ها به کار بردند واقعا بی خطر و موثر است؟ در این مطلب متوجه می‌شوید که اگر می‌خواهید زنده بمانید، خیلی از کار‌های که در فیلم‌ها می‌بینید را نباید انجام دهید.

 

غار جای خوبی برای روشن کردن آتش است

 

بی خطر و حتی رمانتیک به نظر می‌رسد… آتش و دمای بالا سنگ‌ها را داغ می‌کند. وقتی سنگ‌ها در معرض حرارت قرار می‌گیرند، منبسط می‌شوند و ممکن است روی سرتان بیفتند. فقط جایی در فضا‌های باز بزرگ باید آتش روشن کنید.


می‌توانید ماهی که گرفته اید را خام بخورید

 

افسانه‌های سینمایی که می‌تواند شما را بکشد

فیلم‌ها اختلال گوارشی بالقوه ناشی از باکتری و میکروارگانیسم‌ها را نشان نمی‌دهند. از آنجا که در طبیعت جعبه کمک‌های اولیه یا آمبولانس وجود ندارد، ریسک نکنید؛ و ماهی را قبل از خوردن روی آتش بپزید. این در مورد خون بقیه حیوانات هم صدق می‌کند که نباید خام خورده شوند.‌


می‌توانید نارنجک را بدون اینکه صدایی ایجاد کند، پرتاب کنید

 

افسانه‌های سینمایی که می‌تواند شما را بکشد!

در واقعیت، بعد از فعال کردن نارنجک، سوزن داخل آن صدا می‌دهد. به همین دلیل واقعا مهم است که نارنجک را بلافاصله بعد از فعال کردن پرتاب کنید، نه تنها به خاطر انفجار بلکه به خاطر این سوزن که می‌تواند به دستتان صدمه بزند. هیچ فیلمی این جنبه را نشان نمی‌دهد و همین است که انفجار واقعی را ۳-۴ ثانیه به تاخیر می‌اندازد.


می‌توانید از یک شریان بند برای نجات اندامتان استفاده کند

 

افسانه‌های سینمایی که می‌تواند شما را بکشد!

نه، نمی‌توانید. تنها کاری که می‌توانید بکنید این است که چنان گره محکمی بزنید که هیچ خونی به بافت نرسد و اندامتان را برای قطع شدن آماده کنید. علاوه بر این، ممکن است در برخی موارد منجر به حمله قلبی شود. سعی کنید با قرار دادن بدن در حالت مناسب و فشار آوردن روی رگ نقطه آسیب دیده خونریزی را متوقف کنید. وقتی از شریان بند استفاده می‌شود که خونریزی بسیار سریع باشد و مساله نجات جان فرد باشد نه اندام آسیب دیده.


تماشای نمایش تلویزیونی درباره بقا در شرایط سخت شما را برای چنین موقعیتی در واقعیت آماده می‌کند

 

افسانه‌های سینمایی که می‌تواند شما را بکشد!

فراموش نکنید که فیلم‌ها را گروهی از افراد می‌سلزند که هرگز روی صحنه ظاهر نمی‌شوند. از جمله تیم نجات که هر لحظه برای کمک آماده اند. و همچنین، کارگردان و ویرایشگرهایی که همیشه آماده اند فیلم را ادیت کنند و همه چیز را زیبا کنند. اما در واقعیت، همه چیز متفاوت است. شما فقط باید زنده بمانید و بدون فیلم و عکس و شبکه‌های اجتماعی یک نفر را پیدا کنید به شما کمک کند.


نوشیدن آب جوشیده ۱۰۰% بی خطر است

 

افسانه‌های سینمایی که می‌تواند شما را بکشد!

جوشاندن فقط میکروب‌ها و باکتری‌ها را می‌کشد، اما آب را از عناصر مضر پاک نمی‌کند. مثلا مهم نیست چقدر آب گل آلود را بجوشانید، هیچ وقت قابل نوشیدن نمی‌شود؛ بنابراین قبل از جوشاندن، آب را از یک تکه پارچه تمیز عبور دهید و سپس اجازه دهید خاک ته نشین شود.


اگر گم شدید، باید در امتداد رودخانه پایین بروید، دیر یا زود کسی را پیدا می‌کنید

 

افسانه‌های سینمایی که می‌تواند شما را بکشد!

دقیقا «دیر یا زود» کلمات کلیدی هستند. البته مردم واقعا در نزدیکی رودخانه زندگی می‌کنند، چون به آب نیاز دارند. اما ممکن است چند هفته طول بکشد تا یک آبادی پیدا کنید و همچنین باید مطمئن باشید که جایتان گرم و امن است. به همین هروقت گم شدید، همان جا که هستید بمانید. این اولین جایی است که تیم نجات به دنبال شما می‌گردد.


لباس خیس بهتر از این است که لباس نداشته باشید

 

افسانه‌های سینمایی که می‌تواند شما را بکشد!

نه همیشه. مثلا اگر دمای هوا زیر صفر باشد و لباس خیس بپوشید، بیشتر سرتان می‌شود. زمان و انرژی زیادی برای گرم کردن آب لازم است. به همین دلیل در نزدیکی دریا، نسبت به شهر‌هایی که در وسط خشکی هستند، احساس گرمای زیاد نمی‌کنید. انرژی بدن برای گرم کردن آب لباس‌های خیس هدر نمی‌شود، در نتیجه اندام‌های داخلی خودتان را گرم می‌کند.


اولین چیزی که باید در بیابان پیدا کنید، منبع آب است

 

افسانه‌های سینمایی که می‌تواند شما را بکشد!

نه، به جای اینکه ذخیره آب بدنتان را تمام کنید، بهتر اول یک سایه پیدا کنید و تا شب منتظر بمانید. سعی کنید یک تخته سنگ بزرگ پیدا کنید و در سایه آن بنشینید. بهتر است روی یک درخت بنشینید یا چیزی زیر خودتان بیندازید. و وقتی تاریک شد به دنبال ستاره، هتل، آب و وای فای بگردید.


باید مقداری آب برای بعد نگه دارید

 

افسانه‌های سینمایی که می‌تواند شما را بکشد!

اگر تشنه هستید باید خودتان را خنک کنید، در سایه بنشینید و آب بخورید. وقتی زیر نور خورشید هستید و تشنگی خود را سرکوب می‌کنید، ممکن است دچار گرمازدگی یا بیهوش شوید و با اینکه هنوز مقداری آب دارید، نمی توانید از آن استفاده کنید. 

 

منبع: brightside

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/hGfjJ
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا