درمان بیماری ها

بهترین روش تسکین گلودرد – درمان سرا
گلو درد معمولا با عفونت های ویروسی سرماخوردگی یا آنفولانزا همراه هستند و باعث درد و ناراحتی در بیمار می شود.در ادامه مطلب به بهترین روش های تسکین گلودرد می پردازیم.

احساس بسیار بدی دارید زمانی که حس می کنید که دچار گلودرد شده اید. زمانی که غذایی را می بلعید احساس درد در ناحیه گلو می کنید.زمانی که گلودرد شروع می شود، احساس های ناراحت کننده ای مانند خشکی ، تورم ، خراش در گلو ، مشکل در بلعیدن ، صحبت کردن و یا حتی مشکل در تنفس پیدا می کنید.
گلو درد ممکن است به دلیل آلرژی باشد یا مرتبط با خشکی دمای اتاق باشد. حتی گلودرد ممکن است به دلیل عفونت باکتریایی مانند گلو درد استرپتوکوکی باشد که در این مورد پزشک آنتی بیوتیک تجویز می کند. بیشتر موارد گلودرد همراه با عفونت های ویروسی مانند سرماخوردگی ، آنفولانزا است.از انجایی که آنتی بیوتیک ها نمی تواند سرماخوردگی را بهبود بخشند ، پس باید صبور باشید و تحمل کنید تا دوره بیماری بگذرد و درمان شوید.
مهم نیست منشا گلودرد چیست و میزان آن چقدر است. وقتی گلوی شما درد می کند ، فقط به دنبال راهی هستید که به سرعت این درد را تسکین دهید. در این مطلب به روش های تسکین گلودرد را قرار دادیم.

مصرف غذاهای گرم و نرم : غذاهای نرم و قارچ باعث کاهش اصطکاک کمتری در گلو می شود.برای آرام بخشیدن به گلو و تسکین آن ، میتواند از سوپ سبزیجات استفاده کنید. این سوپ ها بسیار سالم هستند و علاوه بر ویتامین ها و مواد مغذی که به بدن شما می دهد گرمای آن باعث می شود گلوی شما را تسکین دهد.

مایعات تسکین دهنده

وقتی به هر نوع عفونتی مبتلا شدید باید هوشیار باشید.در آب گرم مقداری لیمو یا زنجبیل یا عسل اضافه کنید و در طول روز مصرف کنید.

غرغره آب نمک

نصف قاشق چایخوری نمک را در یک لیوان آب گرم حل کنید. آب نمک را غرغره کنید و آب آن را بیرون بریزید. این کار را در طول روز چند بار تکرار کنید. با این کار هم به درمان عفونت گلو کمک می کند و هم باعث تسکین درد گلو می شود.

آبنبات های سرماخوردگی

سعی کنید بزاق دهان خود را بیشتر کنید تا از خشکی دهان کم شود. خشکی گلو باعث می شود بیشتر احساس درد کنید. برای این کار از آب نبات های سرماخوردگی استفاده کنید. این آب نبات ها اکثرا هم حاوی ویتامین C هستند و هم باعث می شوند که بزاق در دهانتان ترشح کند.

مرطوب کردن هوای اتاق

هوای خشک باعث می شود گلوی شما نیز خشک شود و باعث احساس درد و سرفه بیشتر می شود. سعی کنید در اتاقی که استراحت می کنید یک دستگاه مرطوب کننده قرار دهید. اگر دستگاه مرطوب کننده ندارید می توانید یک ظرف را آب کرده و بگذارید تا جوش بیاید. این آب را در اتاق قرار دهید و اجاز بدهید این آب تبخیر شود.

بخور دهید

شیر آب گرم حمام را باز بگذارید تا هوای حمام بخار بگیرد. سپس در حمام این بخار ها را استشمام کنید. یا مقداری آب را جوش بیارید و مقداری اکالیپتوس در آن بریزید و بخار آن را استشمام کنید. این کار هم به گرفتگی بینی کمک می کند و هم به تسکین گلودرد بسیار موثر است.

مصرف مسکن ها

اگر درد گلو شما را اذیت می کند می توانید از مسکن های غیر استروئیدی استفاده کنید. استامینوفن یا ایبوپروفن می تواند درد رابرای مدتی تسکین دهد.

اگر گلودرد شما با هر یک از موارد زیر همراه است به پزشک مراجعه کنید:

  • گلو درد که بیش از 1 هفته طول بکشد
  • تب 38 درجه یا بالاتر
  • چرک در پشت گلو
  • تورم گردن
  • بثورات قرمز و زبر
  • تنگی نفس
  • درد مفاصل
  • خون در بزاق

مقالات مرتبط :

منبع : درمانسرا

لینک کوتاه: http://knvd.ir/tG0Z5
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا