جاذبه های گردشگری

بهترین رستوران‌های تبریز؛ از سنتی تا مدرن

رستوران‌های تبریز یکی از مهم‌ترین مواردی هستند که شناخت آن‌ها می‌تواند تا حد زیادی بر کیفیت سفر تاثیرگذار باشد. تنوع بالا و کیفیت بسیار عالی غذا‌های این شهر را باید در فضایی تجربه کرد که آرامش و زیبایی را در کنار هم داشته باشد. بهترین و معروف‌ترین رستوران‌های تبریز اعم از سنتی و مدرن را در ادامه معرفی خواهیم کرد.


برستوران‌های سنتی تبریز

رستوران‌های تبریز؛ سنتی
ما ایرانی‌ها علاقه خاصی به فضا‌های سنتی و متناسب با حال و هوای فرهنگ غنی کشورمان داریم. به همین خاطر در بین رستوران‌های تبریز نیز ابتدا به سراغ رستوران‌های سنتی آن می‌رویم و قطعا انتخابی عالی خواهند بود. از بهترین و معروف‌ترین‌های این تقسیم بندی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:


قائم مقام فراهانی؛ فضایی عالی در بنایی تاریخی

قائم مقام فراهانی؛ فضایی عالی در بنایی تاریخی
در کنار سرو غذا‌های سنتی و بسیار با کیفیت در رستوران قائم مقام فراهانی، از مهم‌ترین ویژگی‌های این رستوران می‌توان به داشتن فضایی عالی و تاریخی اشاره نمود. با قدم گذاشتن به این فضا در واقع به یکی از قدیمی‌ترین یخچال‌های تبریز وارد شده اید که قدمتی بیش از ۲۱۶ سال دارد. با مرمت و تجهیز کردن این بنای تاریخی در نهایت فضایی عالی و دل انگیز برای خوردن غذا‌های ناب ایرانی و آذری فراهم شده است.

آدرس: تبریز، خیابان ششگلان، کوچه سرندی

رستوران مظفریه؛ همسایگی پارک آئل گلیرستوران مظفریه؛ همسایگی پارک آئل گلی
در بین رستوران‌های تبریز اگر به دنبال گزینه‌ای هستید که فضای سنتی، غذا‌های با کیفیت و سکوت و آرامش را در کنار هم داشته باشد، بدون شک رستوران مظفریه انتخاب خوبی خواهد بود. رستوران مظفریه در موقعیت مکانی بسیار عالی و نزدیک به پارک آئل گلی، چندین نسل را پشت سرگذاشته و خاطرات نابی را برای مسافران و اهالی این شهر بوجود آورده است. این رستوران در بین قدیمی‌های شهر به خانه کباب مظفری شهرت دارد و از کباب‌های چند متری آن نمی‌توان چشم پوشی کرد.

آدرس: تبریز، پارک آئل گلی، جنب مجتمع ورزشی سایمان

رستوران برکه در مسیر روستای کندوانرستوران برکه در مسیر روستای کندوان
تبریز را نه تنها بخاطر بنا‌های تاریخی، بلکه برای وجود روستا و مناطق خوش آب و هوا با معماری منحصر به فرد مانند کندوان در دنیا می‌شناسند. در بین رستوران‌های تبریز، برکه یکی از بهترین گزینه‌ها برای آن دسته از افرادیست که بازدید از کندوان را از دست نمی‌دهند. این رستوران در واقع باغچه‌ای کوچک با برکه‌ای زیبا می‌باشد که صدای آب در تمام بخش‌های به گوش می‌رسد و روح و جان را نوازش می‌دهد.

آدرس: تبریز، جاده آذرشهر، کمربندی سردرود

رستوران شهریار؛ بت معماری عصر قاجاررستوران شهریار؛ بت معماری عصر قاجار
از ویژگی‌های مهم اغلب رستوران‌های سنتی می‌توان به قرار گرفتن آن‌ها در بنا‌های تاریخی اشاره کرد. به عنوان مثال رستوران شهریار در حمام نوبر که از شاهکار‌های معماری ایرانی می‌باشد واقع شده است. بنایی تاریخی که یادگاری از دوره قاجاریان می‌باشد امروز با غذا‌های ناب ایرانی و آرامش و سکوت در لیست یکی از بهترین رستوران‌های این شهر قرار گرفته و به عنوان اولین سفره خانه سنتی این شهر به ثبت رسیده است.

 

آدرس: تبریز، میدان ساعت، نبش خیابان تربیت

رستوران‌های مدرن تبریز

رستوران‌های مدرن تبریز
در کنار تمام رستوران‌های سنتی و قدیمی که حس و حال خوبی را برایتان به همراه دارند، افراد زیادی هستند که خوردن غذا در رستوران‌های مدرن و شیک را ترجیح می‌دهند. خوشبختانه برای این دسته از افراد در بین رستوران‌های تبریز گزینه‌های زیادی وجود دارد که عبارتند از:


رستوران اپیک یولی؛ در چند شعبهرستوران اپیک یولی؛ در چند شعبه
رستوران اپیک یولی مانند بسیاری از رستوران‌های ایرانی بیشتر بخاطر کباب‌های عالی شهرت دارد. این رستوران که در واقع یکی از نمونه‌های بین المللی در این شهر به شمار می‌رود، در کنار غذا‌های ایرانی فرصت امتحان کردن غذا‌های ترکی را نیز فراهم نموده است. فضا و دکوراسیون داخلی این رستوران بسیار شیک بوده و بخاطر طرفداران زیادش چندین شعبه در سطح شهر دارد. سایر شعبه‌های رستوران اپیک یولی را می‌توانید در بام تبریز، اتوبان پاسداران و کوه عینالی ببینید.

آدرس: تبریز، خیابان دارای دوم، مرکز تجاری کاسپین

رستوران بارمان؛ شیک با دکوراسیون خاصرستوران بارمان؛ شیک با دکوراسیون خاص
بارمان در واقع ترکیبی از رستوران‌های سنتی و مدرن می‌باشد که با داشتن منوی غذایی ایرانی و بین المللی توانسته است در لیست بهترین رستوران‌های تبریز قرار گیرد. دکوراسیون داخلی این رستوران بسیار شیک بوده و آرامش و سکوت آن یک نقطه مثبت در انتخابش خواهد بود.

آدرس: تبریز، جاده تبریز-تهران، ۵۰۰ متر بعد از سه راهی اهر-تبریز

رستوران بام تبریز؛ بهترین چشم انداز‌هارستوران بام تبریز؛ بهترین چشم انداز‌ها
به جرات می‌توان گفت یکی از بهترین چشم انداز‌ها در بین رستوران‌های سنتی و مدرن و فودکورت‌های تبریز را می‌توانید در رستوران بام تبریز مشاهده کرد. قرار گرفتن این رستوران در کوه عینالی و تماشای شهر و خوردن غذا‌های عالی می‌تواند شما را از انتخابتان کاملا راضی کند. فضایی کاملا شیک، غذا‌های باکیفیت و موقعیت مکانی عالی تنها گوشه‌ای از ویژگی‌ها و نقاط مثبت این رستوران به شمار می‌رود و می‌تواند بعد از گشت و گذار و تله کابین سواری انتخابی عالی باشد.

آدرس: تبریز، اتوبان پاسداران، پارک جنگلی عینالی

رستوران باداس؛ رستوران‌ اسپانیایی در تبریزرستوران باداس؛ رستوران‌ اسپانیایی در تبریز
باداس یکی از رستوران‌های بین المللی و اسپانیایی در تبریز می‌باشد که در واقع همان رستوران چینی‌های قدیم است. دکوراسیون داخلی و چشم انداز این رستوران بسیار عالی بوده، اما ممکن است از نظر قیمت کمی گران به نظر برسد. پیشنهاد می‌کنیم بخش VIP این رستوران را از دست ندهید.

آدرس: تبریز، رشدیه، جاده سلامت

رستوران اجاق؛ خودتان آشپزی کنید!!رستوران اجاق؛ خودتان آشپزی کنید!!
برای اینکه بتوانید تجربه‌ای کاملا جدید را برای غذا خوردن بدست آورید، رستوران اجاق می‌تواند مناسب باشد، چون ایده‌ی جالبی در طراحی این رستوران به کار رفته است. تصور کنید پشت میز رستوران نشسته اید و منتظر غذایتان هستید، اما در اینجا خبری از آشپزخانه نیست و خودتان برای آماده کردن کباب باید دست به کار شوید. تمام مراحل کباب و گریل کردن گوشت قرمز و مرغ سر میز مشتری انجام میشود. پیشنهاد می‌کنیم برای تجربه‌های بهتر، اجاق را در بین سایر رستوران‌های تبریز از دست ندهید!

آدرس: تبریز، جاده تهران، نرسیده به کندرود

قدیمی‌ترین رستوران‌های تبریز
همیشه قدیمی‌ها حس و حال دیگری دارند و نوعی آرامش را در وجود آن‌ها می‌توان احساس کرد. این حس و حال را در بین قدیمی‌ترین رستوران‌های تبریز نیز می‌توان تجربه کرد. فضای بی آلایش و دوری از هر گونه تجملات و داشتن تجربه بالا در تهیه غذا‌های ایرانی و ترکی چیزی نیست که بتوان براحتی از آن دل کند.


رستوران حاج علی؛ کباب و حس نوستالوژیرستوران حاج علی؛ کباب و حس نوستالوژی
خوردن کباب‌های خوشمزه و تماشای عکس‌های قدیمی که در و دیوار را پر کرده اند حس عجیبی را به همراه خواهد داشت و شاید برای چندین نسل نوعی نوستالوژی را به همراه داشته باشد. رستوران حاج علی که از ۱۰۰ سال قبل تا امروز با کباب‌های با کیفیت و خوشمزه اش شهرت دارد، نه تنها امروز بلکه در گذشته هم از بهترین رستوران‌های تبریز بوده است. یکی از خوبی‌های این رستوران قرار گرفتن آن در بازار تبریز می‌باشد و در نتیجه بعد از بازار گردی می‌توانید لحظاتی را در این مکان استراحت نمایید و انرژی بگیرید.

آدرس: تبریز، بازار تبریز، بازار کلاه دوزان

رستوران حاج مجید؛ چلومرغ‌های عالیرستوران حاج مجید؛ چلومرغ‌های عالی
رستوران حاج مجید چلوپز از سال ۱۳۵۲ به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خوردن چلومرغ‌های عالی شهرت دارد. جالب است بدانید که با قدم گذاشتن در این رستوران حق انتخاب بالایی ندارید، چون فقط باید از چلومرغ‌های آن سفارش دهید. چلومرغ و سوپ منوی این رستوران بوده و کیفیت بالایش باعث شلوغی همیشگی آن شده است.

آدرس: تبریز، خیابان تربیت، جنب مسجد امام حسن (ع)

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/tpAMk
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا