دانستنیهای سفر

۹ اشتباه بار و وسایل سفر که شما را پشیمان می‌کند

اشتباهاتی که در بسته بندی شما را قطعا پشیمان خواهد کرد. هزینه های غیر منتظره برای چمدان، تنها عواقب چند اشتباه در بسته بندی آن است. مواردی که در این مقاله مطرح می شود شما را در این باره آگاه می کند تا مرتکب خطا نشوید.


اولین اشتباه: فرض کنید هتل آنچه که شما نیاز دارید را دارد

در بیشتر هتل ها مو خشک کن (سشوآر) وجود دارد. اگر در هتل نیز نباشد امکان دارد با قیمتی پایین یکی پیدا کنید. وسایل اضافی دیگر می تواند برای مثال: لوازم ارایش بسیار، پتو، آداپتور و یا وسایل حمام باشد. بنابراین می توانید راجب وسایلی که در اقامت گاه در اختیار شما می گذارند قبل از رفتن اطلاعاتی کسب کنید.


ندانستن قوانین و مقررات پرواز

اشتباه دوم: ندانستن قوانین و مقررات پرواز

هزینه های هواپیمایی همیشه در حال تغییراست. به همین دلیل، این مهم است که هزینه اضافی خطوط هوایی خود را، از جمله هزینه های چمدان، هزینه رزرو  و هزینه برای وعده های غذایی و … را بررسی و چک کنید تا در عمل انجام شده قرار نگیرید.


تحویل دادن چمدان در آخرین لحظات

اشتباه سوم: تحویل دادن چمدان در آخرین لحظات

چک کردن چمدان ها معمولا زمان زیادی را تلف می کند. برای جلوگیری از نگرانی و مشکلاتی که امکان دارد پیش بیاید، بعد از اینکه به فرودگاه رسیدید چمدان های خود را تحویل دهید.


سایز و وزن بار

اشتباه چهارم: تمرکز بر روی سایز نه وزن

بهم فشردن کیسه ها ممکن است فضای بیشتری را برای شما ایجاد کند اما از سنگین شدن چمدان غافل نشوید. حفظ وزن استاندارد چمدان، مدیریت فوق العاده ای را می طلبد. باید توجه داشته باشید که سایز و وزن چمدان باید طوری باشد که حمل آن برای شما راحت باشد.


حمل مایعات در سفر

اشتباه پنجم: همراه داشتن مایعات

به همراه داشتن ظرفهای بزرگ مایعات مانند ژل و یا شامپو بسیار مشکل است. شما باید قوانین فرودگاه در این مورد را بدانید. خطوط هوایی برای آوردن مایعات حجم مشخصی را تعیین کرده اند. اگر قصد آوردن آنها را دارید میزان این حجم را رعایت کنید.


برنامه برای بسته بندی بار سفر

اشتباه ششم: نداشتن برنامه ای برای بسته بندی

ایجاد یک لیست بسته بندی از ملزومات سفر می باشد. با داشتن این لیست سر فرصت تمامی وسایل مورد نیاز را جمع آوری می کنید و حتما موارد ممنوعه را نیز رعایت می کنید.


همراه نداشتن لیست

اشتباه هفتم: همراه نداشتن لیست

برخی از مردم از لیست سفر تنها قبل از حرکت استفاده میکنند. بلکه باید این لیست را همراه خود ببرند تا هنگام بازگشت و بستن چمدان دوباره تمامی وسایل را چک کنند تا موردی از قلم نیوفتد.


بسته بندی ظروف مایعات

اشتباه هشتم: بی دقتی در بسته بندی ظروف مایعات

با اوج گرفتن هواپیما، به تدریج فشار داخل کابین نیزافزایش می یابد. بالا رفتن فشار باعث بالا آمدن این مایعات و نشت آن به بیرون می شود. پس دقت داشته باشید که این ظروف را کاملا پر نکنید، کمی از سر آنرا خالی بگذارید و آنها را دقیقا در وسط لباسهایتان قرار ندهید.


ثبت مشخصات در وسایل بار

اشتباه نهم: چک کردن بسته و کیسه های بدون نام

اطمینان حاصل کنید که مشخصاتتان در همه جای چمدان مخصوصا در داخل آن محفوظ است. اگر این اطلاعات را که شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن، آدرس ایمیل و دیگر اطلاعات را به درستی ننویسید و یا از نوشتن و گذاشتن آن در همه جای چمدان ها خودداری کنید، هنگام گم شدن و یا دزدیده شدن با مشکل بر می خورند.

ترجمه: سحر مردانه
لینک مطالب: www.smartertravel.com

منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/WhlHz
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا