دانستنی ها و سرگرمی

۷ معما برای سنجیدن قدرت مغزتان

برترین ها – رسول گل‌افلاک: مغز ما چیز عجیبی است. ما درباره ستارگان بیشتر از چیز‌هایی که در درون سر ما قرار دارد، می‌دانیم! اما چیزی که درباره مغز محتمل است این است که با افزایش سن از دقت و خلاقیت آن کاسته می‌شود. آیا می‌خواهید قدرت مغزتان را بسنجید و سن تقریبی آن را به دست بیاروید؟ پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا نتیجه را بفهمید. زمان نرمال برای پاسخ به هر تست ۲۰ ثانیه است، اما سعی کنید در کمترین زمان ممکن به آن‌ها پاسخ دهید.

۷- به دقت به عکس زیر نگاه کنید. چه ایراداتی در صورت‌های زیر می‌بینید؟ فقط ۲۰ ثانیه فرصت دارید.

اگر هنوز نتوانستید ایرادات این عکس را پیدا کنید، بیایید این عکس را یک دور کامل بچرخانیم. حال به عکس زیر نگاه کنید. وحشتناک شد نه! چشمان و لب‌های هر دو زن برعکس شده است. اما مغزتان نتوانست بلافاصله آن‌ها را تشخیص دهد. قضیه این است که مغز به دیدن چشم‌ها و لب‌ها در این حالت عادت ندارد.

۷ معما برای سنجیدن قدرت مغزتان


۶- این تی شرت چند سوراخ دارد؟ کمی ساده به نظر می‌رسد، پس بشمارید.

۷ معما برای سنجیدن قدرت مغزتان
جواب درست ۸ تاست! درست حدس زدید یا فکر می‌کنید پاسخ ما اشتباه است؟ پس تصویر زیر را نگاه کنید:

۷ معما برای سنجیدن قدرت مغزتان


۵- اسم این درخت را می‌توانید بگویید؟!

۷ معما برای سنجیدن قدرت مغزتان
اسمی را که به ذهنتان می‌رسد را می‌توانید در بخش نظرات برای ما بنویسید. اما چالش واقعی این بود که ببینیم پرنده‌ای را که روی شاخه این درخت استتار کرده است را می‌بینید یا نه! اگر پیداش کردید پس کارتان خوب بوده است و از این تست سربلند بیرون آمده اید!

۷ معما برای سنجیدن قدرت مغزتان


۴- می‌توانید این یکی را در ۵ ثانیه حل کنید؟ سعی کنید در کوتاهترین زمان ممکن مشکل را پیدا کنید.

۷ معما برای سنجیدن قدرت مغزتان
در واقع مشکل نه در اعداد و نه در رنگ آنهاست. مشکل اینجاست که کلمه “عکس” دو بار در تصویر بالا تکرار شده است! مغزتان همیشه واقعیت را به شما نشان نمی‌دهد، در واقع آن چیزی را نشان می‌دهد که به آن عادت دارد. مطالب کوتاه زیادی در اینترنت وجود دارد که کلمات تکراری در آن‌ها وجود دارند که بیشتر مردم به آن‌ها توجه نمی‌کنند.


۳- می‌توانید کودک مخفی شده در تصویر را ببینید؟ کمی با دقت نگاه کنید.

۷ معما برای سنجیدن قدرت مغزتان

اگر شاخه‌های نازک درخت را دنبال کنید می‌توانید تصویری کامل از یک نوزاد را تماشا کنید!

۷ معما برای سنجیدن قدرت مغزتان


۲- کدام خط بلندتر است؟ سخت‌ترین سوال این تست! با دقت پاسخ دهید.

۷ معما برای سنجیدن قدرت مغزتان
بدیهی است که خط A بلند‌تر است. این یکی خیلی واضح بود. خب درست است که سوال راحتی بود، اما پاسخ به همین سوال برای خیلی از افراد آنچنان ساده نیست! آن‌ها باید مدتی را فکر کنند تا پاسخ را تشخیص بدهند. دلیل این امر این است که مغز آن‌ها مسائل را خیلی پیچیده می‌کند و به این مسئله عادت کرده است. در نتیجه این افراد در برخورد با کوچترین و ساده‌ترین مسائل و موضوعات نیز نیاز به مدتی تجزیه و تحلیل‌های بیهوده هستند که گا‌ها آن‌ها را به سوی جواب غلط سوق می‌دهند!


۱- می‌توانید در تصویر زیر تفاوت را پیدا کنید؟ یکی از این موجودات سبز با بقیه متفاوت است.

۷ معما برای سنجیدن قدرت مغزتان

می‌توانید به عکس زیر نگاه کنید و جواب را ببینید.

۷ معما برای سنجیدن قدرت مغزتان

خب به پایان تست رسیدیم و بیایید در مورد نتیجه صحبت کنیم:

اگر برای پاسخ به هر سوال بیشتر از ۲۰ ثانیه زمان لازم داشتید و یا اصلا نتوانستید به سوال پاسخ دهید، این نشان دهنده آن است که شما دارای یک مغز بالغ و مسن هستید و این بدین معنی است که برای شما سخت است که مغزتان را وادار کنید تا پشت چیز‌های بدیهی را به آسانی ببیند.

اگر هر سوال را در کمتر از ۲۰ ثانیه پاسخ داده اید مغز شما یک مغز جوان است و می‌توانید به موضوعات مختلف از چندین زاویه نگاه و ورود کنید.

و، اما اگر پاسخ سوالات را در کمتر از ۵ ثانیه داده اید، مغز شما یک مفز کاملا جوان و انعطاف پذیر است، شما می‌توانید به کوچکترین جزئیات بافاصله توجه کنید و با شرایط جدید خود را به راحتی وفق دهید.

منبع: brightside

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/B0Av0
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا