اطلاعات عمومی

یکی از دلایل درد پا بند کفش است

عوامل مختلفی می توانند منجر به پادرد شوند. اما اگر شما دچار دردهای شدید در ناحیه پنجه، پاشنه، انگشتان و … هستید، ممکن است بتوانید این درد ها را با کمی تغییر در بند کفش خود حل کنید. نوع بستن بندها در سوراخ های کفش، می تواند فشارهای متفاوتی به نقاط مختلف پای شما وارد کند که درد و یا آرامش را به پاها منتقل می کنند.

انتخاب با شما است. می توانید با بند کفش فانتزی و درد پای خود سر کنید. اما اگر می خواهید، کمتر درد بکشید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

تاول زدگی پشت یا بغل های پا

چنانچه کفش شما، بخش های پشتی یا نزدیک قوزک پایتان را میزند و باعث آزردگی و تاول زدگی در بخش هایی از پایتان می گردد، می توانید برای پیشگیری و جلوگیری از پیشرفت این مساله زجرآور، یک یا دو بخش از میانه کفش خود را به هنگام بند کردن (مطابق شکل بالا) از تو بیاندازید.
بدین ترتیب فشار وارده توسط بند به پا کم شده و اصطکاک آن با بخش پشتی کفش کمتر می شود.

انگشتان تحت فشار

اگر احساس می کنید انگشتان پا در کفشتان بسیار تحت فشار هستند، برای رفع مشکل می توانید بند کفش خود را دو تکه کنید. بند کفش دو تکه به شما اجازه می دهد فشار بندها را به چند نقطه تقسیم کنید. بند پایینی که برای انگشتان است را آزاد ببندید تا از فشار وارده بر انگشتان بکاهید. اما برای اینکه پا را در کفش مستحکم کنید، می توانید بند بالایی را با خیال راحت و به اندازه کافی محکم ببندید.

چنانچه عرض کفشتان کمی برایتان تنگ شده، می توانید برای رفع مشکل، به طور موقت آن را به صورت نردبانی و موازی بند کنید. این مساله کمک می کند که فشارهای دیواره های کفش که ناشی از کشیدگی بندهای آن است را تا حدود زیادی برطرف کنید.

پاشنه سست

اگر کفشی دارید که بخش پاشنه پایتان در آن لق می خورد، می توانید با بستن مورب بندهای آن تا آخرین حلقه، از لق خوردگی بخش بالایی پا و سستی پاشنه در آن جلوگیری کنید. بستن مورب بندهای کفش، به شما اجازه می دهد با سرعت بیشتری کفش خود را بپوشید. علاوه بر این، پا در این حالت به خوبی در کفش محکم می شود.
اغلب کفش ها پس از آخرین سوراخ، یک سوراخ دیگر نیز دارند، که می توانید از آن نیز برای تنگ تر کردن بخش بالایی کفش و یا ثابت کردن بند اضافی، استفاده کنید.

منبع : درمانسرا

لینک کوتاه: http://knvd.ir/flkFA
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا