دانستنی ها و سرگرمی

عجیب‌ترین مسروقه‌های جهان

وبسایت تابناک باتو: هیچکس دوست ندارد مورد سرقت واقع شود و احساس همه ما در مواجهه با سارقین مشترک است. دزد‌ها همه چیز می‌دزدند، اما شاید بتوان عجیب‌ترین چیز‌هایی که به سرقت برده باشند را در فهرست زیر پیدا کرد.

سقف کلیسا‌ها

 

بسیاری از مردم به سقف خانه‌ها توجهی نمی‌کنند، مگر وقتی که آب باران از سقف نشت کند و پس از آن سقف خانه را ترمیم می‌کنند. اما در صورتی که سقف خانه به سرقت برود آنگاه چه خواهید کرد؟! آیا می‌دانستید یکی از عجیب‌ترین چیز‌هایی که به سرقت رفته سقف ساختمان‌ها به خصوص کلیساهاست؟!

بسیاری از کلیسا‌ها سقف‌هایی ساخته شده از مقادیر زیادی سُرب دارند، همه ما می‌دانیم وقتی سرب به عنوان ضایعات فروخته شود ارزش بالایی پیدا می‌کند و شاید به همین دلیل است که بخشی و یا همه‌ی سقف‌های سربی کلیسا دزدیده می‌شوند. سقف سربی یک کلیسا در (بدفوردشایر) انگلستان توسط دزد‌ها به سرقت رفت. حجم سرب این ساختمان ۲۰ تُن بود و اگر پرسیده شود که چگونه ممکن است یک نفر هزاران کیلوگرم سرب را از کلیسایی متعلق به قرن چهاردهم بدزدد بدون این که پلیس ردی از سارقان پیدا کند، پاسخی برای آن وجود ندارد.

مثل همین اتفاق برای کلیسای قرن شانزدهمی در (سوفولک) شرق انگلستان رخ داد که ضرر دو برابر بود. زیرا با دزدیده شدن سقف کلیسا، باران دو میلیون دلار به فضای داخلی کلیسا خسارت وارد کرد. البته سرب تنها چیزی نیست که طمع دزد‌ها را برمی انگیزد؛ چندی پیش هم بیش از ۱۵۰ متر مربع از سقف مسی کلیسایی در لیورپول هم به سرقت رفت. چهار کلیسا در لیسترشیر نیز در طول مدت چندماه مورد سرقت قرار گرفتند.


سرقت کل ساختمان و خانه‌ها

 

عجیب‌ترین مسروقه‌های جهان

شاید جالب باشد که بدانید در روسیه یک کلیسا به طور یکجا به سرقت رفت. البته سرقت ساختمان از بیخ و بن بیش از یکبار اتفاق افتاده است. برای مثال چند دزد انگلیسی با لباس مبدّل کارگری در روز روشن خانه‌ای را آجر به آجر به سرقت می‌بردند. آن‌ها هر جزئی از خانه را به تفکیک و جداگانه مورد سرقت قرار می‌دادند. انگار کارگرانی مشغول به کار بودند. حتی ساعتی هم استراحت کردند و غذا خوردند. همسایه هایِ از همه جا بی خبر هم آن‌ها را برای جمع کردن سنگ‌ها و کاشی‌های گم شده سقف کمک کردند. هیچ کدام از همسایه‌ها از کمک به مردانی که لباس کارگری پوشیده بودند دریغ نمی‌کرد تا این که صاحبخانه واقعی در طول فعالیت کارگران قلابی از راه سر می‌رسد و به پلیس خبر می‌دهد.

به همین ترتیب در ایالت (اورگان) یک خانه کامل محو شد. صاحبخانه به تعطیلات رفته بود و وقتی برگشت هر چه نگاه کرد خانه اش را ندید. یک خانه سوله‌ای هم در تگزاس چنین سرنوشتی داشت و دزدیده شد.


زنبور عسل

 

عجیب‌ترین مسروقه‌های جهان

ممکن است در زندگیتان از زنبور‌ها متنفر بوده و یا احساسی نسبت به آن‌ها نداشته باشید، تا وقتی که بدانید زنبور‌ها در حال انقراضند. بعد با خود فکر می‌کنید: خُب حالا که زنبور‌ها دارند منقرض می‌شوند، من آن‌ها را دوست دارم، مراقب زنبور‌ها باشید! اما وقتی بدانید که زنبور‌های عسل مثل خیلی موجودات و اشیای دیگر قابل سرقت هستند دلتان به حال آن‌ها خواهد سوخت.

در کالیفرنیا درختان بادام زیادی وجود دارد. این درختان برای گرده افشانی به زنبور‌ها احتیاج دارند. به همین خاطر کشاورز‌ها هر سال از سراسر این کشور تعداد زیادی زنبور وارد می‌کنند. در واقع ۲.۵ میلیون کلونی زنبور‌ها هر سال به کالیفرنیا می‌آیند تا چند هفته گرده افشانی شکوفه‌های بادام را انجام دهند. در ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی، ۴۸۸ جعبه کندوی عسل در صبح یکی از روز‌ها غیبش زد. این یعنی ۵۰ میلیون زنبور در یک چشم بر هم زدنی گم شدند. بی شک دزد‌ها با تجهیزات کامل از جمله کامیون تک محور و لیفتراک عملیات سرقت را پیش برده بودند.

دزد‌ها عملیات مشابهی با سرقت ۷۰۰ جعبه با قیمتی معادل دو میلیون دلار را هم انجام داده بودند. پلیس پس از چندماه مردی به نام (پاول تورتینو) را دستگیر کرد که انبار قدیمی او پر از جعبه‌های زنبور عسل بود. او قصد داشت با زدن علامت تجاری خاص خود جعبه‌ها را صادر کند. تقسیم کندو‌ها و تفکیک آن‌ها با اهمال انجام شده بود با این حال خیلی از کندو‌ها هنوز سر جایشان بودند.


سرقت مزرعه انگور

 

عجیب‌ترین مسروقه‌های جهان

سرقت یک تاکستان به طور کامل شاید بعید و دور از ذهن به نظر رسد. سارقان در آلمان ۱۵۰۰ کیلوگرم انگور را به سرقت بردند. آن‌ها با ابزار‌های حرفه‌ای چیدن، این حجم از انگور را دزدیدند. این باغ انگور در کنار یک پارکینگ بود، اما چون دزد‌ها با تجهیزات کامل بودند کسی به آن‌ها شک نکرد.

در فرانسه دزد‌ها ۳۰ تن انگور را در یک شب و ۷ تن را در شبی دیگر به سرقت بردند. در ایالت ویرجینیا ۲.۵ تن انگور به سرقت برده شد. صاحب مزرعه می‌گفت: ۶ تا ۸ تن حدود ۶ ساعت باید کار کنند تا بتوانند یک دور محصول را بچینند. شش محصول در یک شب از او به سرقت رفته بود، یعنی اینکه عملیات دزدی خیلی جدّی بوده است.


سرقت جاده

 

عجیب‌ترین مسروقه‌های جهان

دزد‌های انگلیسی پنج هزار سنگ را از جاده‌ای سنگ فرش شده به طول ۱۸ متر به سرقت بردند. بنا به گزارش رادیو انگلیس ارزش هر سنگ ۱۰ پوند بوده است؛ بنابراین جاده به سرقت رفته ۶۵۰۰۰ دلار برای دزد‌ها ارزش داشته است. در یکی از شهر‌های چین ۸۰۰ متر جاده بتونی در یک شب به سرقت رفت. سارق با همکاری یک گروه توانسته بود آن را حفر کرده و به راحتی با خود ببرد. یک جاده روسی در فرآیند سرقتی از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ به سرقت رفت و بدین ترتیب ۶۰ کیلومتر از یک جاده بتونی محو شد. دزد‌ها بتون‌ها را می‌شکستند و به قطعات کوچکی تبدیل کرده و با خود می‌بردند و تنها چیزی که پشت سرشان به جای گذاشتند یک جاده خاکی بود.

منبع : برترینها

لینک کوتاه: http://knvd.ir/Gzbu0
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا