راهنمای خریدسبک زندگی

راهنمای خرید لوازم خانگی – بخش اول

راهنمایی برای خرید هرآنچه در یک خانه به آن نیاز دارید

راهنمای خرید لوازم خانگی- راهنمایی برای خرید هرآنچه در یک خانه به آن نیاز دارید

این مطلب قرار است هم‌چون یک راهنمای جامع به شما کمک کند تا اطلاعات مفیدی درباره‌ی همه کالاهایی که شاید مایل باشید برای خانه‌تان بخرید، به‌دست بیاورید. در این مطلب سراغ وسایلی رفته‌ایم که برای تجهیز اولیه‌ی یک خانه‌ لازم‌اند و اطلاعاتی کارآمد برای انتخاب وسایل اصلی آشپزخانه و اتاق پذیرایی را گردآورده‌ایم. هم‌چنین با فهرست کالاهای موجود در بازار آشنا خواهید شد. این فهرست پر و پیمان، کار شما را برای تکمیل یک جهیزیه‌ی ایده‌آل ساده می‌کند.‌

نکاتی که بهتر است قبل از خرید یخچال‌فریزر بدانید

سردی من از تو

یخچال‌فریزر یکی از مهم‌ترین وسیله‌‌های برقی آشپزخانه‌ است. توجه به نکات کاربردی قبل از خرید یخچال‌فریزر اهمیت زیادی دارد؛ زیرا معمولا این وسیله برای چندین‌سال استفاده خریداری می‌‌شود. این نکات به شما کمک می‌کند تا یخچال‌فریزری متناسب با نوع استفاده‌تان بخرید.

‌ ‌ ‌

 

1

قبل از خرید یخچال‌فریزر، فضایی را که در آشپزخانه برای یخچال در نظر گرفته شده اندازه بگیرید؛ چرا که ممکن است اندازه‌ی درنظرگرفته‌شده با خریدتان هماهنگی نداشته باشد و باعث دردسر ‌شود. بعد از اندازه‌گیری، مطمئن شوید درِ یخچال هنگام بازکردن به کابینت‌های اطراف برخورد نمی‌کند.

 

‌‌‌‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

2

‌‌‌‌‌بعد از تمام‌شدن گارانتی یخچال، بهتر است هر ساله آن را سرویس کنید. با سرویس هر ساله‌ی یخچال، عمر آن را به بیش از  ۴۰ سال خواهید رساند. توجه به برچسب انرژی یخچال‌فریزر هنگام خرید ضروری است. از نظر مصرف انرژى يخچال‌فريزرهايى كه در محدوده‌ی ۱۶ تا ۲۰ فوت مكعب قرار می‌گیرند اقتصادى‌تر هستند. به‌طورکلی هرچه یخچال‌فریزر بزرگ‌تر باشد، هزینه‌ی انرژی مصرفی آن هم بیشتر خواهد بود.

 

‌ ‌ ‌‌‌‌

3

 

‌توجه به برچسب انرژی یخچال‌فریزر هنگام خرید ضروری است. از نظر مصرف انرژى يخچال‌فريزرهايى كه در محدوده‌ی ۱۶ تا ۲۰ فوت مكعب قرار می‌گیرند اقتصادى‌تر هستند. به‌طورکلی هرچه یخچال‌فریزر بزرگ‌تر باشد، هزینه‌ی انرژی مصرفی آن هم بیشتر خواهد بود.

 

‌‌ ‌ ‌  ‌ ‌  ‌ ‌ ‌

5

‌‌‌به طور متوسط يك خانواده‌ی دو نفره به یخچالی احتیاج دارد که ۱۶۰ تا ۲۰۰ ليتر ظرفيت داشته باشد؛ به ازای هر نفر لازم است ۲۰ ليتر به حجم یخچال اضافه شود. اين اعداد به عادت‌های خريد و نوع تغذيه‌ی شما هم بستگى دارد. اگر بیشتر سبزيجات و میوه‌ مصرف مى‌كنيد، ظرفيت یخچال را کمی بالاتر در نظر بگيريد.‌‌

 

 

‌ ‌ ‌ ‌ ‌

6

اگر مدل فریزرپایین را انتخاب می‌کنید، باید تصمیم بگیرید که نوع بازشدن درهای داخلی آن به چه صورت باشد. درهای فریزر‌های پایین‌  در دو نوع کشویی یا دراوری هستند. مدل‌هايى كه فريزر آن‌ها در بالا قرار گرفته معمولا بين ۷ تا ۱۳ درصد مصرف انرژى كمترى دارند.

‌ ‌ ‌  ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌‌ ‌ ‌  ‌

4

 

‌‌گارانتی بیشتر یخچال‌ها یک سال برای قطعات و تعمیرات و پنج سال برای موتور است. بهتر است از بین برندهای مختلف یخچالی را انتخاب کنید که گارانتی طولانی‌تری داشته باشد.

 

Jahizie_1

انتخاب اجاق‌گاز و ماکروویو مناسب، پخت‌وپز را آسان‌تر و دل‌پذیرتر می‌کند.

‌داغ‌تر از همیشه

تنوع اجاق‌گازهای موجود در بازار به‌قدری زیاد است که اگر بدون آشنایی قبلی به بازار بروید، ممکن است برای خرید اجاق‌گاز مناسب‌تان سردرگم شوید. از طرفی در بیشتر خانه‌ها یک دستگاه ماکروویو وجود دارد که معمولا از آن برای آشپزی استفاده نمی‌شود. اگر می‌خواهید اجاق‌گاز و ماکروویو بخرید، بهتر است قبل از خرید نگاهی به این راهنمای خرید جمع‌و‌جور بیندازید.

‌ ‌

7

اجاق‌گازهای ایستاده یا مبله در عرض‌های ۵۰، ۶۰ و ۹۰ سانتی‌متر تولید می‌شوند. هنگام انتخاب اندازه‌ی مناسب اجاق‌گاز برای فضای مورد نظرتان، به خاطر داشته باشید فضایی را هم در اطراف اجاق‌گاز برای تهویه‌ی هوا در نظر بگیرید. معمولا اجاق‌گازهای چهارشعله عرض ۶۰ سانتی‌متری و اجاق‌گازهای پنج‌شعله عرض ۹۰ سانتی‌متری دارند.

 

‌ ‌ ‌  ‌ ‌

9

 

حتما نصب و راه‌اندازی اجاق‌گاز را به نمایندگی‌های شرکتی که از آن خرید کرده‌اید بسپارید تا اجاق‌گاز شما  از شرایط گارانتی خارج نشود.

 

‌ ‌ ‌

‌ ‌ ‌

8

 

در صورتی که مجبورید ساعتی از روز را در خارج از خانه بگذرانید، اجاق‌گاز هوشمند بخرید. این اجاق‌گاز قابل تنظیم است و می‌تواند سر ساعت معینی شعله را خاموش کند.

 

‌ ‌ ‌

12

اگر به دنبال تنوع در شکل اجاق‌گاز هستید، سراغ گازهای توکار بروید. در میان این نوع گازها، از شكل‌هاي مستطيلی هميشگي تا اجاق‌های چندضلعي و حتي دايره و نيم‌دايره هم وجود دارد. به‌یاد داشته‌باشید که اجاق‌گازهای توکار روی میزهای مخصوص یا روی سطح کابینت نصب  می‌شوند و نمی‌شود آن‌ها را جابه‌جا کرد.

 

 

‌ ‌ ‌ ‌

10

بهتر است اجاق‌گازهايي را انتخاب كنيد كه پيلوت داشته باشند. وجود پيلوت،  ايمني شما را هنگام سر رفتن غذا يا خاموش‌شدن ناگهاني گاز تضمين مي‌كند و مانع از نشر گاز در فضاي خانه و ایجاد خطر مي‌شود.

 

‌ ‌  ‌ ‌

11

در بین گازهای توکار مدل‌هایی که صفحه‌ی آن‌ها شيشه‌اي است، به دلیل زیبایی طرف‌دار بیش‌تری دارند. شيشه‌هاي اين مدل‌ها نشكن است و حتي در اثر ريختن آب سرد روي صفحه داغ ترك نمی‌خورند. صفحه‌ی شیشه‌ای تمیز‌کردن این گازها را راحت می‌کند و بهتر است بعد از هر بار پخت‌وپز تميز شوند. ‌

 

‌ ‌ ‌

Jahizie_2

13

تفاوت دستگاه‌های ماکروویو، ماکروفر و سولاردوم در نوع تابش اشعه‌ای است که باعث پخت غذا می‌شود. هنوز هیچ مدركی مبنی بر مضربودن تشعشعات تابیده‌شده بر مواد غذایی به وسیله‌ی این دستگاه‌ها به دست نیامده است.

 

 

‌ ‌ ‌

14

حجم مایکروویو با واحد لیتر مشخص می‌شود. هرچه حجم مایکروویو بزرگ‌تر باشد، گنجایش بیش‌تری دارد و فضای بیش‌تری را هم اشغال می‌کند؛ بنابراین قبل از خرید به اندازه‌ی فضایی که برای ماکروویو در آشپزخانه اختصاص خواهید داد توجه کنید.

 

‌ ‌

15

باید بدانید که نوع استفاده شما از ماکروویو چیست. می‌خواهید با آن صرفا غذا گرم کنید یا آشپزی هم خواهید کرد؟ هرچه انتظارات بیش‌تری از مایکروویو داشته باشید، به همان میزان باید دستگاهی با قابلیت‌های بیش‌تر انتخاب کنید.

 

Jahizie_3

‌‌

منبع: دیجی مگ

لینک کوتاه: http://knvd.ir/TngrB
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا