جاذبه های گردشگری

در سفر‌های خارجی به این نکات توجه کنید

تاریخ انتشار: ۱۷:۳۹ – ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ 2019 May 19

در مسافرت های خارج از کشور به چه نکاتی باید اهمیت داد؟ کوله پشتی: در سال‌های اخیر رشد مسافرت‌های بین المللی افزایش یافته است. افرادی که خود را برای سفر‌های خارجی آماده می‌کنند باید برخی نکات ایمنی و امنیت، محیط زیستی، پزشکی و سلامت، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را بدانند. خطر و اتفاقات پیش بینی نشده هم داخل کشور و هم در خارج از کشور وجود دارد، اما برخورد آگاهانه‌ی شما می‌تواند آن‌ها را کاهش دهد.


نکات مرتبط با امنیت در طول سفر


امنیت در فرودگاه: این غیر ممکن است که بتوانید تمامی خطرها را از بین ببرید اما می توانید با شناسایی، روند را کاهش دهید.همیشه گذرنامه و ویزای خود را کنترل کرده و یک نسخه ی کپی از آن را بر روی گوشی خود نگه دارید. سعی کنید چمدانتان سبک باشد و یا یک ساک دستی داشته باشید که بتوانید بیشتر از آن مراقبت کنید.

 

مقصد و حفظ ایمنی: در بدو ورود به مقصد، خود را هدف قرار ندهید. سعی کنید نگاهی پر از اعتماد به نفس داشته باشید و مانند یک غریبه رفتار نکنید. تا دیر وقت بیرون نمانید و سعی کنید دارای حالت طبیعی باشید تا کسی نتواند به شما آسیبی برساند. نکته ی مهم و ضروری دیگر نیز این است که از وسیله ی حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

 

حفظ امنیت در محل اقامت: سعی کنید در هتل از پذیرفتن اتاق در طبقه های بالاتر از 6 خودداری کنید. از پذیرفتن طبقه های پایین نیز اجتناب کنید، زیرا دسترسی دزد از طریق بالکن به آنها ساده تر است. هرگونه مورد یا رفت و آمد مشکوکی دید، سریعا گزارش دهید. راه های خروج اضطراری را نیز در همان ابتدا شناسایی کنید.

 

مراقبت هنگام گشت و گذار: بازدید محلی می تواند یک ایده ی خوب باشد اما باید ابتدا خود را آماده کنید. زمانی که به گشت و گذار می روید، نگاهی با اعتماد به نفس داشته باشید. از کیف پول، گوشی و وسایل با ارزش خود به خوبی مراقبت کنید تا طعمه ی دزدان نشوید. اگر گیر عده ای افتادید و با ضرب و شتم خواهان وسایلتان بودند، مقاومت نکنید و وسایل را بدهید. جانتان مهم تر است. شما می توانید بعدا به مقامات محلی گزارش دهید.


نکات مسافرتی مرتبط با پزشکی، سلامت و محیط زیست


نکات مسافرتی مرتبط با پزشکی، سلامت و محیط زیست

گرفتن مشاوره سفر: پژوهش های لازم را قبل از سفر انجام دهید. با منابع قابل اعتماد (مانند وزارت امور خارجه) شرایط را بررسی کرده و اگر نیاز به دریافت واکسن است، واکسیناسیون را انجام دهید. اگر مقصد در حال حاضر از شرایط امنیتی خوبی برخوردار نیست از رفتن صرف نظر کنید.

 

دارو و درمان در سفر: همیشه،دارو، دوبرابر از مقداری که در سفر نیاز دارید، تهیه کنید و همراه خود ببرید. توجه داشته باشید که نسخه ی پزشک و اسناد و مدارک مهم پزشکی خود را نیز بردارید.


سفر و نکات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی


سفر و نکات فرهنگی، سیاسی و اجتماعیاحترام به قانون و فرهنگ حاکم: قبل از رفتن نسبت به آداب و رسوم و باورهای محلی اطلاعاتی کسب کنید و به قوانین احترام بگذارید. مثلا در برخی از کشورها همراه داشتن مواد مخدر جرم و مجازات آن اعدام است. پس داشتن آگاهی باعث می شود از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

 

فعالیت در رسانه های اجتماعی: در رابطه با عکس هایی که در صفحات اجتماعی به اشتراک می گذارید، کمی فکر کنید و محتاطانه عمل کنید. برخی عکس ها پیگیری می شوند و ممکن است باعث تنبیه و مجازات شما شوند. پس سعی کنید عکس ها را بدون برداشت خاصی و یا نگاه سیاسی منتشر کنید.


منبع : مجله گردشگری کوله پشتی

لینک کوتاه: http://knvd.ir/5omom
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا